Antradienį 13 val. Klaipėdos laivininkų mokykloje bus pristatyti jau įgyvendinti ES struktūrinių fondų finansuoti projektai „Klaipėdos laivininkų mokyklos infrastruktūros ir paslaugų plėtra" bei „Profesinio mokymo tobulinimas Klaipėdos laivininkų mokykloje".
Įgyvendinant pirmąjį projektą pastatytas naujas 633 kv. m pastatas - Denio mechanizmų poligonas su praktinio mokymo barais, jame sumontuoti laivo denio mechanizmai: gelbėjimo valtis ir gelbėjimo valties nuleidimo pakėlimo mechanizmas, inkaro pakėlimo ir nuleidimo mechanizmas, laivo krovininės strėlės su kolonomis (krovinių pakėlimo ir nuleidimo mechanizmas), laivo paradinio trapo pakėlimo ir nuleidimo mechanizmas ir kt. Įranga aprūpinti trys mokomieji barai ir dirbtuvės. Praktinio mokymo takelažinių darbų dirbtuvėse įrengta 14 suvirintojų darbo vietų. Įrengtas laivo korpuso priežiūros darbų mokymo baras, gelbėjimosi jūrų laivuose baras su būtinomis individualiomis priemonėmis.
Klaipėdos laivininkų mokyklos mokiniai, siekiantys įgyti jūreivio profesiją, bus mokomi dirbti su šiuolaikine laivuose naudojama įranga, todėl pagerės jų adaptacija darbo rinkoje, nes jau praktinio mokymo metu jie įgis reikalingus dirbti laive įgūdžius ir kompetencijas.
Kaip pažymėjo mokyklos direktorius Vytautas Benetis, šis jūrininkų rengimo treniruoklis užtikrins realias darbo sąlygas jūrinių specialybių mokiniams. Tokie treniruokliai yra visose ES jūrinėse valstybėse, tuo tarpu Lietuvoje tokios infrastruktūros nebuvo, todėl rengiami specialistai negalėjo konkuruoti užsienio darbo rinkoje.
Klaipėdos laivininkų mokyklos denio mechanizmų poligone praktinis mokymas dabar gali vykti saugioje aplinkoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų ar metų laiko. Iki šiol praktinį mokymą buvo galima atlikti tik laive realiomis sąlygomis. Be to, laivo eksploatacinės išlaidos yra daug didesnės, negu praktinis mokymas šioje naujoje mokymo bazėje.
Šioje bazėje susipažinti su laivo eilinės sudėties jūrininko profesijai būtinomis kompetencijomis turės galimybę ir Klaipėdos universiteto bei Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.
Bendra projekto vertė - 3,2 mln. litų. Projektas įgyvendintas ES Regioninės plėtros fondo bei Lietuvos Respublikos lėšomis.
Įgyvendinus antrąjį projektą („Profesinio mokymo tobulinimas Klaipėdos laivininkų mokykloje"), buvo sukurtas ir išleistas 3 dalių vadovėlis „Jūrininkystės technologija" (1000 egzempliorių) bei kompaktinis diskas su vadovėlio mokomąja medžiaga, kompetencijų tikrinimo testais bei filmuota medžiaga jūreivio mokymui. Tai pirmasis vadovėlis valstybine kalba, skirtas eilinės sudėties jūrininkų rengimui.
Šio projekto vertė - beveik 600 tūkst. litų.
Naujausi komentarai