Vyriausioji tarnybinės etikos komisija antradienį vertino, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Vidmantas Plečkaitis, eidamas bendrovės „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ (KRATC) stebėtojų tarybos nario ir šios bendrovės dukterinės įmonės VšĮ „Anabazis“ direktoriaus pareigas, nepažeidžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų ir, ar tinkamai deklaruoja galimus interesų konfliktus, galbūt gaudamas iš KRATC metines išmokas (tantjemas).
Nustatyta, kad KRATC stebėtojų tarybos nariams skirtos tantjemos pervestos ne į V. Plečkaičio asmeninę sąskaitą, bet į Klaipėdos miesto savivaldybės, kaip vienos iš bendrovės steigėjų, biudžetą. Todėl V. Plečkaičiui nebuvo pareigos jas deklaruoti.
Komisijos manymu, V. Plečkaitis, pradėjęs eiti KRATC dukterinės įstaigos direktoriaus pareigas, nebegali eiti šios įstaigos steigėjo stebėtojų tarybos nario pareigų, nes eidamas šias pareigas jis vykdo savo paties darbdavio veiklos priežiūrą ir kontrolę. Esant tokiai situacijai V. Plečkaitis negali būti objektyvus, nešališkas ir neutralus savo darbdavio (KRATC), kurio veiklos priežiūrą turi vykdyti, atžvilgiu, todėl negali tinkamai įgyvendinti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje Įstatymo nuostatų reikalavimų.
Atsižvelgusi į šias aplinkybes, Komisija rekomendavo V. Plečkaičiui atsisakyti KRATC stebėtojų tarybos nario arba šios bendrovės dukterinės įstaigos VšĮ „Anabazis“ direktoriaus pareigų dėl šių pareigų nesuderinamumo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų atžvilgiu.
Komisija taip pat rekomendavo vengti galimo interesų konflikto ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos bei komitetų posėdžiuose nusišalint nuo sprendimų, susijusių su VšĮ „Anabazis“ bei jos savininke – KRATC, – rengimo, svarstymo ir priėmimo.
Naujausi komentarai