Apie tikėjimą – paprasčiau Pereiti į pagrindinį turinį

Apie tikėjimą – paprasčiau

Per didžiąsias metų šventes mišiose dalyvauja daug žmonių, kurie retai lankosi bažnyčioje, todėl užėję nieko nesupranta. Būtų naudinga, jei kunigai trumpai paaiškintų mišių eigą: kada ką daryti, ką reiškia skaitiniai ar maldos. Galėtų būti ir skrajutė su mišių tvarka. Taip pat norėtųsi, kad pamokslai būtų suprantami – mažiau biblinės kalbos, daugiau paprastų, gyvenimiškų žodžių. Tai padėtų žmonėms jaustis ne visiškai svetimoje aplinkoje, o ir paskatintų dar kartą apsilankyti bažnyčioje.

Ramunė

Pavasaris – ne tik gamtoje

Pavasaris Klaipėdoje įsibėgėja, o pražydusios gėlės mieste džiugina akis ir širdį. Džiugina spalvingos tulpių, narcizų salelės. Smagu matyti, kaip miestą puošia ne tik architektūra, bet ir gamta. Dėkojame tiems, kurie rūpinasi želdiniais – jų darbas kuria šventę visiems praeiviams. Tokios akimirkos primena, kad pavasaris gyvena ne tik gamtoje, bet ir mumyse. Beje, jeigu tik yra galimybė, norėčiau, kad Klaipėdoje laikui bėgant atsirastų daugiau sakurų, jos nuostabios.

Paulina

Žinios turi pasiekti visus

Gestų kalba – tai daugelio žmonių vienintelis būdas suprasti aplinkinį pasaulį, todėl norėtųsi, kad daugiau televizijos laidų būtų verčiamos į gestų kalbą, ne tik žinios, ir tik per vieną ar du kanalus. Kultūra, pramogos, švietimas turi pasiekti visus, nepriklausomai nuo klausos galimybių. Manau, kad vertimas į gestų kalbą yra ir pagarbos ženklas bendruomenei.

Skaitytoja

Kita kalba – ne priežastis šaukti

Viešoje vietoje mačiau vyrą, kuris šaukė ant rusakalbio, nes šis nesuprato, ko jo paklausė. Tokiu savo elgesiu lietuvis parodė didelę kultūros stoką. Nesusikalbėjimas nėra pasiteisinimas agresijai. Tokie išpuoliai žeidžia. Norėtųsi patarti, kad nepamirštume gerbti vieni kitus, juk pagarbai kalbos barjeras netrukdo.

Vidmantas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų