Norėčiau atkreipti dėmesį į per televiziją rodomas reklamas. Negaliu tiksliai pasakyti per kurią, bet labai įsiminė, kad buvo rašoma ir sakoma ne penkiasdešimt, o „pem“. Lietuvių kalba dergiama visais įmanomais būdais. Tikrai nieko blogo nebūtų atsitikę, jeigu būtų pasakę visą sakinį be sutrumpinimo, o skaičių užrašę ne raidėmis. Atrodo, kad reklamos mokslus baigę žmonės nežino, kaip kalbėti. Arba ima anglicizmus, arba trumpina, arba stengiasi įterpti kokią nors „naujovę“. Ar tai puošia mūsų kalbą?
Ingrida P.
Apie orus – tyla
Esu pensininkė, nemažai laiko praleidžiu namuose, tad kasdien žiūriu TV žinias. Man pasirodė keista, kai sinoptikas beveik nieko nepasakė apie orus. Aš nesu specialistė, ne viską išmanau, bet žiūrėdama į lentelę su skaičiais pati galiu pasakyti, kokie krituliai bus, snigs ar lis, o tas vadinamasis profesionalas tylėjo. Tai gal metas keisti vedėjus, jeigu jie neturi ką pasakyti?
Galina
Geriausia pirkti – po švenčių
Nesuprantu, kiek iš viso per metus yra tų juodųjų penktadienių? Ką tik praėjo, bet reklamos dar liko, gal artėja dar vienas? Kainos, beje, nė kiek ne mažesnės negu būtų per baltąjį, rožinį ar spalvotąjį penktadienį. Sakyčiau, dar aukštesnės, nes tai, kas buvo be nuolaidos, padaryta su neva nuolaida, ir neva žmonės nusiperka daiktą pigiau. Iš tikrųjų tas pigiau – euru, dviem, o kartais net ir brangiau penkiais ar dešimčia. Daug pigesnių daiktų galima rasti praėjus visokiems penktadieniams, o geriausia – po Naujųjų, kai niekas nebeskuba pirkti.
Algirdas
Tikroji tiesa – nežinoma
Perskaičiau nuomonę „Su gimtadieniu, Salomėja“ („Klaipėda“, 2024 11 20). Noriu pareikšti savo nuomonę. Nieko nėra lengviau negu teisti, ypač dėl to, kas buvo prieš 70 metų. Gal ta S. Nėris visiškai nenorėjo poemos apie J. Staliną rašyti, gal buvo priversta kaip kareivis, kuriam įduoda ginklą ir jis turi kariauti. Galime tik spėlioti.
Skaitytoja
Naujausi komentarai