Pereiti į pagrindinį turinį

Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė

2012-10-25 16:46
Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė Istorinį krepšininkų triumfą minėjo ir V.Adamkus, ir LTOK prezidentė

Lietuvos sporto universiteto (LSU) patalpose šiandien prisiminta prieš 75-erius metus Rygoje mūsų šalies krepšininkų iškovota viena įspūdingiausių pergalių. 1937 metais lietuviai pirmą kartą tapo Senojo žemyno čempionais.

Latvijos sostinėje vykusiose antrajame Europos čempionate mūsiškiai pranoko Italijos ir Prancūzijos krepšininkus. Čempionais tuomet tapo Feliksas Kriaučiūnas, Stasys Šačkus, Pranas Talzūnas, Jonas Žukas, Leonas Baltrūnas, Zenonas Puzinauskas, Artūras Andrulis, Leonas Kepalas, Pranas Mažeika, Česlovas Daukša, Leonas Petrauskas ir Eugenijus Nikolskis.

Po dvejų metų tą patį auksinė krepšininkų karta pakartojo ir Kauno sporto halėje surengtame čempionate.

Konferencija, kurios metu dalyviams taip pat buvo pristatyta Lietuvos krepšinio 90-ečiui skirta paroda, neatsitiktinai surengta LSU. Būtent čia, tuometiniuose Kūno kultūros rūmuose, mūsų sportininkai ruošėsi 1937-ųjų metų pirmenybėms.

Konferencija sutraukė gausų garbingų svečių būrį. Prisiminti istorinę sukaktį atvyko Lietuvos respublikos prezidentas Valdas Adamkus, neseniai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vairą perėmus Daina Gudzinevičiūtė, nusipelnę treneris Vladas Garastas, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, sporto istorikas Skirmantas Karalevičius.

„Buvau vienas pirmųjų, kuris matė, kaip buvo dedamos pirmosios šio pastato plytos, o 1937-ųjų metų mūsų krepšininkų pergalė buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus ne tik Lietuvai, tačiau ir visam sporto pasauliui. Šios pergalės atgarsiai nuvilnijo už Europos ribų, – prisiminė V.Adamkus. – Po šios pergalės lietuvių tautai buvo įžiebta pasididžiavimo ir patriotiškumo liepsna. Manau, kad prabėgus tiek laiko mes šios pergalės tinkamai neįvertiname, o būtent nuo triumfo Rygoje prasidėjo visas šlovingas Lietuvos krepšininkų kelias į viršūnę.

Apie tai, kad prieš 75-erius metus lietuvių krepšininkų iškovota pergalė padėjo tvirtus pamatus visam šalies sporto keliui, pripažino ir LTOK prezidentė Daina Guzinevičiūtė. „1937-ieji metai ir pergalė Europos čempionate yra labai svarbi tiek tuometinei, tiek dabartinei mūsų sportininkų kartai. Džiaugiuosi, kad aukštai iškelta kartelė per visus tuo metus taip ir nebuvo nukritus“, – kalbėjo šaulė.

„Kiekvienas laikotarpis turi savo didvyrius. 1937 metais sektiną pavyzdį visai sporto bendruomenei parodė krepšininkai. Iki tol populiariausia sporto šaka šalyje buvo futbolas. Po auksinio triumfo viskas pasikeitė iš esmės. Ši pergalė buvo ir didis įkvėpimas, ir pasididžiavimas, ir optimizmas“, – istorinio triumfo reikšmę apibūdino konferenciją priėmusio LSU universiteto rektorius Albertas Skurvydas. Jis prezidentui V.Adamkui taip pat įteikė Krepšinio atminimo medalį.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų