Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko prašymą dėl Darbo partijos veiklos apribojimo neleidžiant jai jungti sus kita parlamentine partija.
Prokuroras prašė apriboti partijos veiklą ir taip jai neleisti jungtis su partija „Tvarka ir teisingumas“. Prokuroras sako, kad tokiu atveju Darbo partija išnyktų ir jos nebebūtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Tuo tarpu teismas pareiškė manantis, kad kliūčių reorganizuoto juridinio asmens baudžiamajai atsakomybei nėra.
Vilniaus apygardos teismo nutartis per septynias dienas gali būti apskųsta. Prokuratūra spręs, ar rašyti skundą.
„Teismas nemano, kad juridinio asmens reorganizavimas į kitą juridinį asmenį kliudytų baudžiamajai atsakomybei. Tačiau mes esame išdėstę poziciją, kad problematiška priimta nuosprendį prieš asmenį, kurio nėra. Aišku, yra visokios praktikos, kai bylinėjamasi ir prieš mirusius asmenis“, - sakė prokuroras S.Verseckas.
Teismas taip pat paskelbė, kad pagal įstatymus, naujas juridinis asmuo trejus metus bus atsakingas už Darbo partijos veiksmus.
Pasak teisėjų kolegijos primtos nutarties, jeigu susijungus Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“, būtų įkurtas naujas juridinis asmuo, jam būtų galima taikyti baudžiamąją atsakomybę dar trejus metus ir po jo įkūrimo.
„Pirmos instancijos sprendimas nėra galutinis ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. Kiek suprantu, (nuosprendis - BNS) gali būti priimtas dar šį pavasarį ar vasarą. Treji metai pakankamas laikas apeliacijai įvykti, tačiau, kaip žinome, pirmoje instancijoje byla yra penkeri metai“, - žurnalistams po posėdžio sakė prokuroras.
Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys žurnalistams sakė, kad džiaugiasi, jog teismas įsiklausė į teisininkų argumentus, kad partijų reorganizavimas nėra veikla, kad yra tam tikras prievolių perėjimas.
„Jeigu ši nutartis liks ir nebus apskųsta, tai bus sprendimas, paremtas teisės nuostatomis“, - kalbėjo V.Gapšys.
Naujausi komentarai