Per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje kilo 2 tūkst. 497 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų sumažėjo 20 procentų. Tačiau pastaruoju metu, prasidėjus pernykštės žolės gaisrams, jų skaičius bei mastai sparčiai auga.
Šiemet ugniagesiai jau daugiau kaip 1600 kartų vyko gesinti gaisrų atvirose teritorijose, kur išdegė per 5,2 tūkst. hektarų. Tačiau liūdniausia, kad nuo deginamos žolės ugnis jau persimeta į miškus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, apdega ir gali žūti žmonės.
Pirmadienį į Vilniaus ligoninę iš Švenčionių rajono, Prienų kaimo su rankos, kojos ir veido nudegimais buvo atvežtas 12 metų berniukas. Pirminiais duomenimis, vaikas apdegė degindamas sausą žolę. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės ir įspėja, kad jos deginimas kelia pavojų ne tik gamtai, žmonių turtui, bet ir jų gyvybei.
Per 3 šių metų mėnesius gaisruose žuvo 72 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį - 99), iš jų 2 vaikai (6), o 47 gyventojai (62) buvo sužaloti. Šiemet jau kilo 8 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus.
Miestuose žuvo 27 piliečiai, o miesteliuose ir kaimo vietovėse - 45. 8 žmonių gyvybes gaisrai pasiglemžė Vilniaus rajone, 7 gyventojai žuvo Kaune. 18 žmonių žūties priežastimi buvo neatsargus rūkymas, 12 - neatsargus elgesys su ugnimi, 7 gyventojai žuvo dėl krosnių įrengimų ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, 6 - dėl priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų eksploatuojant elektros prietaisus. Dar 28 žmonių žuvimo priežastys tiriamos.
Pagrindinės gaisrų priežastys: neatsargus žmonių elgesys su ugnimi, krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai, netvarkinga elektros įranga ir buitinių elektros prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimai, neatsargus rūkymas, žolės deginimas. Be to, šiemet užregistruota 119 padegimų, 32 gaisrai kilo dėl vaikų išdykavimo su ugnimi, o 294 gaisrų priežastys dar tiriamos.
Naujausi komentarai