Elektroninės muzikos fiesta „animė“ stiliumi Pereiti į pagrindinį turinį

Elektroninės muzikos fiesta „animė“ stiliumi

2004-02-27 09:00

Kinas

Elektroninės muzikos fiesta „animė“ stiliumi

Aštrioji japonų animacija „animė“ populiarėja Europoje ne dienomis, o valandomis. Amerikiečiai išlaiko distanciją. Nors „animė“ šedevras „Dvasių nublokšti“ ir pelnė „Oskarą“, paprasti jankiai šį stebuklą ignoravo ir kino teatruose paliko vos kelis centus. Europiečiai buvo išlaidesni. Patys japonai tiesiog kraustėsi iš proto ir purtė pinigines.

Dar vienas „animė“ pergalės šokis, sušoktas diriguojant Kventinui Tarantinui jo pribloškiančiame uragane „Nužudyti Bilą“, yra dešimties minučių „animė“ intarpas, įvedantis į Liusi Liu herojės istoriją. Rezultatas -150 milijonų dolerių pasaulio kino teatruose.

Šiandien mūsų kinuose - žavus eksperimentas muzikos ir gražių vaizdų gerbėjams. „Technohouse“ stiliaus grupę „Daft Funk“ daugelis pažįsta iš vieno hito „One more time“. Du talentai anonimai „iškepė“ dviem milijonais kopijų parduotą debiutinį albumą „Homework“, tapo šokių muzikos novatoriais ir kartu su garsiais nepriklausomo kino kūrėjais susuko keletą įstabių vaizdo klipų. „Daft Funk“ - irgi nepriklausomi. Prisidengę androidų įvaizdžiu, neparsidavė nei televizijos reklamoms, nei pigiam popverslui.

Dvejus metus reikėjo laukti jų antrojo albumo „Discovery“, kuris ir tapo medžiaga simpatiškam animaciniam filmukui.

Muzikantai susitiko su gyva japonų animacijos legenda Leidzi Macumoto. Taip gimė šiuolaikinės animacijos smūgis „Interstela 5555“.

Techno, transas, launžas - kosminė ateities muzika. Todėl šiuos mechaninius ir elektroninius ritmus išgalvojo ateiviai. Bet žemiečiai - verslininkų rasė ėmė tuos įrašus pelningai pardavinėti. Kai į mūsų planetą koncertuoti atvyksta ateivių roko grupė, šlykštus ir šykštus „naujasis lietuvis“ priverčia juos dirbti savo labui - įrašinėti daineles ir žarstyti pinigėlius. Bet ateivius, kaip garsųjį Spilbergo „E.T“, traukė namolio ir ilgesys pasirodė esąs stipresnis už šlovės troškimą. Dialogų nėra, viską papasakoja muzika. Iš esmės „Interstela 5555“ - ilgas vaizdo klipas „animė“ stiliumi. Beje, šio žanro požymiai matyti ir Lietuvos muzikos rinkoje - Amberlife vaizdo klipas „Fly“ nufilmuotas būtent šiuo stiliumi.

Pats filmukas skirtas geram atsipalaidavimui. Nuobodu tikrai nebus, vaizdai rikiuosis savaime, muzika plauks plastiškai. „Animė“ erotika ir kovos epizodai - nepriekaištingi. „Vaizdoklipinis“ kinas išmoko trinti savo minusus ir šturmuoja didžiuosius ekranus. Visa kita priklauso nuo kino teatruose įrengtos technikos - ar garsas „paveš“, ar ne...

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų