Pereiti į pagrindinį turinį

Ieškoma naujo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovo

2011-04-27 13:55
Ieškoma naujo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovo
Ieškoma naujo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovo / Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Kultūros ministerija paskelbė konkursą į Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) vadovo pareigas.

Pretendentai privalo turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą meno srities, humanitarinių mokslų arba socialinių mokslų išsilavinimą, ne mažesnę kaip penkerių metų vadovaujamojo darbo patirtį.

Pretendentai taip pat privalo parengti orkestro penkerių metų perspektyvinę kūrybinės veiklos programą, kurioje turi būti aptarti šios koncertinės įstaigos struktūros formavimo ir veiklos principai, nuostatuose numatytų uždavinių įgyvendinimo būdai ir veiklos perspektyva, Lietuvos kultūros ir meno pristatymas užsienio šalims ir analogiškos srities užsienio šalių kultūros ir meno pristatymas Lietuvos visuomenei - numatomi bendri projektai ar dalyvavimas koncertinei įstaigai aktualiuose projektuose.

Su konkursą laimėjusiu asmeniu bus sudaryta penkerių metų darbo sutartis.

Norintieji dalyvauti konkurse dokumentus Kultūros ministerijai gali teikti iki gegužės 25 dienos.

Šiuo metu LVSO meno vadovo ir vyriausiojo dirigento pareigas eina vienas žymiausių dirigentų Lietuvoje, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Rinkevičius. Jis yra ir šio orkestro įkūrėjas.

Orkestras G.Rinkevičiaus iniciatyva suburtas 1988 metais, pirmąjį koncertą jaunų muzikų kolektyvas surengė 1989 metų sausį. Vėliau orkestrui suteiktas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vardas.

Šių metų pradžioje G.Rinkevičiaus sulaukė kultūros viceministro Deivido Staponkaus kritikos dėl LVSO statomų vadinamųjų bohemiečių operų.

D.Staponkus teigė, kad Vilniaus kongresų rūmuose pradėjus statyti operas, išaugo LVSO skolos, o joms dengti esą naudojamos valstybės lėšos. Tuo metu orkestro vadovas G.Rinkevičius tvirtino, kad kultūros viceministras asmeniškai yra nusistatęs prieš operų statymą, o beveik visi pinigai statyti operas yra surenkami iš privačių remėjų.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų