Duona, druska, medus ir ąžuolų vainikai. Taip šeštadienį Rumšiškėse buvo sutinkami Lietuvos Liaudies buities muziejaus lankytojai.
Lietuvos liaudies buities muziejui šie metai ypatingi: 1974 metų birželio mėnesį jau buvo atidarytos pirmosios ekspozicijos lankytojams.
Minint 40 metų jubiliejų Rumšiškėse visi lankytojai šeštadienį buvo sutinkami su duona, druska, medumi.
"Pagal seną mūsų tradiciją, duona kasdieninė – sotumo, energijos, sveikatos šaltinis, o druska atbaidydavo nuo blogio ir piktų dvasių, – siūlydama paragauti ruginės duonos su druska arba medumi, teigė Edukacijų ir renginių skyriaus muziejininkė Vida Olechnovičienė. – Be to, artėja Joninės, todėl siūlome išmokti arba padėti po šakelę mums supinti ąžuolų vainiką, kurie simbolizuoja stiprybę, ir palikti palinkėjimą."
Jubiliejaus proga lankytojai tą dieną galėjo ne tik pasivaišinti, bet ir pamatyti filmą "Lietuvio namai", užkopti ir apsižvalgyti po miestelį nuo tarpukario laikotarpio ugniagesių stoginės.
Liaudies buities muziejuje duris pravėrė ir naujos ekspozicijos – tarpukario laikotarpio prekybiniai namai (tuomet taip vadinamoji manufaktūrą), kurioje šiais laikais sunkiai randami audiniai, garderobo detalės. Taip pat – audykla-siuvykla ir itin lauktas – tarpukario laikotarpio žydo butas.
Prieš 40 metų Liaudies buities muziejaus pirmųjų ekspozicijų įrengimui vadovavo Vytautas Stanikūnas, Klemensas Čerbulėnas, Stasys Daunys. Minint šį jubiliejų, birželio 19 ir 21 dienomis
Naujausi komentarai