Lietuvos atstovei Evelinai Sašenko pavyko sužavėti Europą. Jos dainą "C`est Ma Vie" dar kartą išgirsime šeštadienį Eurovizijos finale.
Į finalą taip pat pateko Serbija, Graikija, Azerbaidžanas, Gruzija, Šveicarija, Vengrija, Suomija, Rusija ir Islandija.
Šiemet konkurse iš viso dalyvauja 43 šalys. 38 iš jų padalintos į du pusfinalius, dar penkios - Ispanija, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija ir Italija iš karto patenka į didįjį finalą. Iš 19 pusfinalio dalyvių į finalą patenka po dešimt. Kurios - nusprendžia žiūrovai ir komisija.
Eurovizijos dainų konkursą pradėjusi Lenkija jame dalyvavo 16-ą kartą. Šiemet jai atstovavo Magdalena Tul su pačios sukurta daina „Jestem“. Trisdešimtmetė dainininkė studijavo psichologiją, tačiau įgijo muzikinės patirties dainuodama choruose ir miuzikluose.
Antrieji pasirodė norvegai. Jiems tai - jubiliejinis 50-tasis konkursas, kuriame atstovauti šaliai buvo patikėta dainininkei Stellai Mwangi su daina "Haba Haba".
Trečiasis numeris atiteko Albanijos atstovei Aureliai Gaçe ir jos dainai 'Fell the passion". Nors Albanija Eurovizijoje dalyvauja tik aštuntą kartų, iš jų iki šiol vos tris jai nepavyko patekti į finalą. Deja, šis kartas buvo ketvirtas.
Ketvirtieji pasirodė iki šiol Eurovizijoje visuomet puikiai įvertinti Armėnijos atstovai. Dainininkė, trumpai pasivadinusi Emmy, savo laimę bandė su daina "Boom Boom", tačiau finalo ribos peržengti jai nepavyko.
Po pirmųjų ketverių moteriškų pasirodymų į sceną griausmo įnešė Yukset Sadakat iš Turkijos ir daina "Live It Up". Iš šios šalies buvo galima to tikėtis - ji beveik visada sugeba išsiskirti iš bendro konteksto.
Šeštieji Eurovizijos scenoje pasirodė serbai su 70-ųjų stiliaus daina "Caroban", kurią atliko žaisminga jų atstovė Nina.
Aleksejus Vorobjovas iš Rusijos Eurovizijoje - septintas. Atlikęs dainą "Get You" jis drąsiai sakė, kad yra pasiryžęs kovoti dėl pergalės.
Aštuntieji pusfinalio dalyviai - šveicarai. Romantiška Annos Rossinelli daina "In Love for a While" bandė atrasti kelią į europiečių širdis. Pusfinalyje - pavyko. Dabar jų laukia finalas.
Devintasis numeris pirmajame pusfinalyje žymėjo Gruziją. Šios šalies atstovai Eldrine su daina "One More Day" pažėrė dar vieną roko porciją.
Pusfinaliui įpusėjus - vaikinuko iš Suomijos, bandančio papirkti paprastu ir nuoširdžiu kūriniu apie aplinkosaugos problemas, daina "Da Da Dam". Suomijos atstovas - Paradise Oskar.
Maltai burtai šiemet lėmė 11-ą numerį. Linksma ir vasariška daina "One Life", atliekama dainininko Glen Vella.
Miniatiūrinė San Marino valstybė Eurovizijoje sėkmę šiemet bandė tik antrą kartą. Deja, egzotiškos dainininkės Senit daina "Stand By" jai pergalės neatnešė.
13-as numeris nesėkmę atnešė Kroatijai, kuriai atstovavo Daria Kinzer su daina "Celebrate".
Islandijos atstovų "Sjonni`s Friends" daina "Coming Home" - keturiolikta. Energinga daina, skatinanti pozityvų požiūrį į gyvenimą - tokiais koziriais šiemet žaidė islandai.
Penkioliktieji - daug simpatijų jau sulaukę Vengrijos atstovai. Nepriklausomai nuo rezultatų Eurovizijoje dainininkės Kati Wolf dainai "What About My Dream" pranašaujamas hito likimas.
Išskirtiniu įvaizdžiu ir linksma daina šiemet užkariauti žiūrovus bandė Portugalija. Grupės "Homens Da Luta" daina "Luta E Alegria" ne vienam pakėlė nuotaiką, tačiau to patekti į kitą etapą nepakako.
Galiausiai atėjo eilė ir Lietuvai. Balade "C'est Ma Vie" Evelina Sašenko pabandė užburti Europos publiką. Savo pasirodymą ji papildė gestų kalba. Dainininkei pavyko - Lietuvos vardą vėl girdėsime Eurovizijos finale.
Duetas iš Azerbaidžano Ell ir Nikki su daina "Running Scared" - priešpaskutiniai pusfinalio dalyviai. Šią dainą sukūrė švedų prodiuserių duetas, kuriantis dainas tokioms žvaigždėms kaip Madonna ar "Take That".
Pirmajį pusfinalį užbaigė Graikijos atstovai Loukas Yiorkas ir Stereo Mike su daina "Watch My Dance". Joje susiliejo hip hopo ir tradicinės graikų muzikos ritmai.
Naujausi komentarai