Londone dainuojanti solistė ruošia programą su klaipėdiečiais
Londono “Covent Garden” Karališkajame operos teatre dainuojanti Liora Grodnikaitė, trumpam parvykusi į gimtinę, sutiko parengti programą su Klaipėdos kameriniu orkestru, vadovaujamu Liudos Kuraitienės. Koncertas vyks gegužės 30-ąją, trečiadienį, 18 val. Klaipėdos koncertų salėje. Diriguos Vytautas Lukočius.
Šie du jauni menininkai yra kupini jaunatviško maksimalizmo ir drąsių idėjų. Sėkmingai įveikę profesinės karjeros startines pozicijas, jie siekia naujų aukštumų, ir tai jiems puikiai pavyksta.
Teatrališkas dirigentas
Praėjusį rudenį Suomijoje vykusiame Jormos Panulos dirigentų konkurse V.Lukočius laimėjo pirmąją vietą ir orkestro muzikantų prizą. Šis apdovanojimas Vytautui, Lietuvos muzikos ir teatro bei Helsinkio J.Sibelijaus akademijų absolventui, kelerius metus dirbusiam Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vyriausiojo dirigento asistentu bei Lietuvos kamerinio orkestro dirigentu, koncertuojančiam Lietuvoje ir užsienyje, yra pirmas aukštas tarptautinis įvertinimas.
Įsiminė teatrališkas V.Lukočiaus pasirodymas operoje “Tarnaitė ponia”, prieš porą metų matytas festivalyje “Klaipėdos muzikos pavasaris”. Jame Vytautas ne tik dirigavo Lietuvos kameriniam orkestrui, bet ir grojo klavesinu (jis dar turi pianisto diplomą), vaidino ir net uždainavo!
Brangina kūrinius ir žmones
“Du dalykai šioje profesijoje man yra nepaprastai brangūs: geri kūriniai ir žmonės, su kuriais aš susitinku jų dėka. Arba mano kolegos scenoje, arba klausytojai salėje”, - sako dainininkė L.Grodnikaitė. Ji jau trejus metus dainuoja Londono “Covent Garden” Karališkajame operos teatre. Šiomis dienomis jos laukia debiutas naujausiame Lietuvos nacionalinio operos ir baleto pastatyme – operoje “Mažasis princas.” Latvijos nacionalinėje operoje ji pakviesta atlikti Karmen vaidmenį. Artimiausiuose dainininkės planuose – pasirodymai Brazilijos bei Čikagos operų teatruose, koncertai su BBC simfoniniu ir Londono filharmonijos orkestrais.
Gyvendama Europos didmiestyje ir dirbdama viename geriausių Europos teatrų, ji panaudoja visas profesinio ir asmeninio tobulėjimo galimybes. “Esu pakankamai šiuolaikiškas žmogus. Greitas tempas, naujovės, bendravimas įvairiomis kalbomis su daugeliu žmonių, kelionės man tinka ir patinka,“ - pripažino dainininkė, anksčiau dar studijavusi Oberlino muzikos konservatorijoje (JAV), dirbusi jaunimo operos studijose San Lujiso, Minesotos bei „Opera North“ teatruose. Na, o dabar Londone ji lanko dramos teatrus, muziejus, filmus, skaito, domisi psichologija, filosofija, stengiasi susipažinti su įvairiausių sričių žmonėmis. Visa tai, pasak Lioros, „palieka pėdsaką kūryboje”.
Sena ir nauja muzika
Pasak L.Grodnikaitės, “graži muzika yra puiku, bet reikia daugiau. Svarbu, kad kažkas jai skambant salėje vyktų, kad žmonės nesijaustų pernelyg patogiai. Reikia, kad jie kažko norėtų, apie kažką imtų mąstyti, kad kažkas jiems taptų neaišku... “
Sudarinėjant pasirodymo su Klaipėdos kameriniu orkestru programą Liora rašė: “Aš visada stengiuosi į Lietuvą atvežti negirdėtus arba man naujus kūrinius.
Naujausi komentarai