Meilė, nugalinti gravitaciją Pereiti į pagrindinį turinį

Meilė, nugalinti gravitaciją

2013-05-25 02:03
Meilė,    nugalinti           gravitaciją
Meilė, nugalinti gravitaciją / Vytauto Petriko nuotr.

Prieš dvejus metus amerikiečių aktorę Kirsten Dunst matėme Kanų kino festivalyje skandalingai sutiktame danų režisieriaus Larso von Triero apokaliptiniame trileryje „Melancholija“. Dabar ją įvertinti galime fantastinėje dramoje „Tarp dviejų pasaulių“.

Pasakų poveikis

Šioje kanadiečių ir prancūzų sukurtoje juostoje K.Dunst vėl atsiduria žmogaus valiai nepavaldžių kosminių grėsmių lauke. Skirtumas tik tas, kad po „Melancholijos“ esi sukrėstas iki sielos gelmių ir ilgai negali atsitokėti, o žiūrėdamas „Tarp dviejų pasaulių“ negali atsikratyti minties, kad gavai labai gražiai įpakuotą saldainį. Žiūrėdami „Melancholiją“ žmonės patiria kažką panašaus į katarsį, o „Tarp dviejų pasaulių“ gimdo nuotaiką, būdingą pasakų poveikiui.

Taip tikriausiai yra todėl, kad šio filmo autoriai akivaizdžiai orientuojasi į jaunas paneles, kurioms kine svarbiausias dalykas – meilė. Neseniai viso pasaulio ekranuose praūžusi vampyrinė „Saulėlydžio saga“ filmų kūrėjus privertė suvokti, kad ši auditorija milžiniška ir ją nuolat reikia aprūpinti dvasiniu penu.

Stebuklų pilna visata

Jau pirmuose filmo „Tarp dviejų pasaulių“ kadruose gražaus žvaigždėto dangaus skliauto fone pasigirsta pažadas atskleisti didelę paslaptį: „Visata pilna visokių stebuklų.“

Vienas tų žmonijai ligi šiol nežinomų stebuklų – iš chaoso gimęs fenomenas – yra tas, kad mūsų Saulės sistemoje veikia dviguba gravitacija: planetos dvynės sukasi apie tą pačią Saulę, bet kiekviena jų turi savarankišką traukos jėgą. Todėl „mūsų pasaulyje galima kristi į viršų ir pakilti žemyn“. Toliau formuluojami trys dvigubos gravitacijos dėsniai: visa materija pavaldi tik savo pasaulio traukai, bet kokį objektą galima atsverti priešingo pasaulio materija, bet po tokios dviejų pasaulių sandūros atsvertas objektas greitai sudega.

Fizikos dėsniai panelėms

Šie dėsniai, kaip teigia pasakotojas, yra seni kaip pats pasaulis. Tokia pat sena ir tarp žmonių (ypač tarp gražiausios jos dalies) populiari teorija apie tai, kad įsimylėjėliai – tai dvi tos pačios sielos dalelės, kurios gimdamos būna atskiriamos ir paskui visą gyvenimą ieško viena kitos.

Po tokių „fizikos dėsnių“, įtaigiu balsu papasakotų romantikos išsiilgusioms panelėms suprantama kalba, prasideda graži istorija apie meilę, kuri, paneigdama bet kokią fiziką, nugali Žemės trauką. Gražu? Be jokios abejonės! Juolab kad fantastinė realybė nufilmuota taip, kad net kvapą gniaužia.

Išskirti įsimylėjėliai

Taigi prasideda ši istorija dar tais tamsiais laikais, kai bet kokie ryšiai tarp dviejų priešingų pasaulių buvo griežtai uždrausti. Viršutinis pasaulis klestėjo ir turtėjo, o Žemutiniame pasaulyje baisiame skurde gyveno paprasti žmonės, kuriuos negailestingai išnaudojo milžiniška Viršutinio pasaulio korporacija. Ją labai įspūdingai įkūnija kompiuterinės grafikos priemonėmis nupiešta į abu pasaulius įsirėmusi gigantiška kolona.

Kartą Žemutiniame pasaulyje gyvenantis jaunuolis Adamas (aktorius Jimas Sturgessas) „nukrito aukštyn“ ir atsidūrė virš debesų. Tą dieną vaikino gyvenimas pakrypo nauja vaga. Nes jis sutiko čia gyvenančią merginą Eden (ją ir vaidina K.Dunst). Netrukus įsimylėjėliai bus išskirti dešimčiai metų. Bet argi toks laiko tarpas gali nuslopinti meilę, kuriai jokie šviesmečiai nebaisūs?

„Tarp dviejų pasaulių“ („Upside Down“) ****

Fantastinė romantinė drama. Kanada, Prancūzija, 2012 m. Rež. Juanas Solanas. Vaidina K.Dunst, J.Sturgessas, Timothy Spallas, Jayne Heitmeyer.

veiksmas 2

humoras 1

įtampa 2

erotika 1

siaubas 2

Nuo 2013 05 24

Trukmė 100 min.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų