Buvę Prancūzijos karalių rūmai per beveik 4 mėnesius trukusį uždarymą neteko daugiau nei 40 mln. eurų pajamų iš bilietų pardavimo, o Luvro direktorius Jeanas-Lucas Martinezas pripažino, kad muziejus gali tekti dar kelis metus išgyventi taupant, kol pasaulis prisitaikys prie koronaviruso.
Nors dauguma populiariausių muziejaus eksponatų, tokių kaip „Mona Liza“, bus prieinami lankytojams, kitos galerijos, kuriose sunkiau užtikrinti fizinį atstumą tarp žmonių, bus uždarytos.
Lankytojams taip pat bus draudžiama būriuotis priešais Leonardo da Vinčio asmenukei, garsųjį šedevrą žmonės turės stebėti aiškiai pažymėtose vietose.
Muziejaus teigimu, siekiant išvengti grūsčių, lankytojai turės sekti rodyklėmis, o grįžti atgal bus draudžiama.
Apie 70 proc. iš 9,6 mln. Luvro lankytojų pernai atvyko iš užsienio, o turizmui vis dar stringant J.-L. Martinezas tikino, kad lankytojų skaičius gali smarkiai sumažėti.
„Netekome apie 80 proc. lankytojų“, – sakė jis.
„Geriausiu atveju lankytojų skaičius sieks 20–30 proc. praeitos vasaros rodiklių – tarp 4 ir 10 tūkst. lankytojų per dieną“, – skaičiavo Luvro direktorius.
Tiesa, muziejus tikisi pritraukti daugiau prancūzų, kurie užpildytų dėl turistų srauto sumažėjimo susidariusią prarają. Luvras taip pat siekia nusikratyti elitizmo etiketės, artėjant Paryžiaus vasaros olimpinėms žaidynėms, vyksiančioms po 4 metų.
Iš darbininkų šeimos kilęs J.-L. Martinezas teigė norintis pasekti Luvro padalinio Lanso mieste sėkme. Pasak jo, Luvras gali „bauginti“ kai kuriuos žmones. Muziejus esą turi užtikrinti žmones, kad kolekcijos yra skirtos visiems geresniu pateikimu, apibūdinimais ir kuravimu.
Naujausi komentarai