Serbo perkusijos projektas – neįprastos muzikos bomba
Pasaulinio garso kompozitoriaus ir perkusijos virtuozo Nebojšos Jovano Živkovičiaus kūrybinės galios tapatinamos su nepaprastais XIX a. muzikos milžinų Paganinio, Šopeno, Listo sugebėjimais. Šiandien 18 val. Klaipėdos koncertų salėje turėsime ypatingą progą pasiklausyti šio genialaus atlikėjo ir jo tarpkontinentinės perkusininkų grupės.
Joje groja amerikiečiai Fernandas Meza bei Benjaminas Totas ir vienas geriausių mūsų šalies perkusininkų temperamentingasis Pavelas Giunteris.
Keturių atlikėjų projekte skambės paties N.J.Živkovičiaus kūriniai mušamiesiems nuo solo iki kvarteto. Beje, ansamblis (dažnai pristatomas kaip „The Jovan Percussion Project“) buvo suburtas 1995-aisiais, rengiant N.J.Živkovičiaus kompaktinės plokštelės įrašą.
Perkusijos meistras gimė Serbijoje, studijavo ir dabar gyvena Vokietijoje. Jo gastrolių maršrutai siekia ne tik Europą, bet ir JAV, Japoniją, Korėją, Meksiką. Kaip solistas ir savo koncertų marimbai atlikėjas N.J.Živkovičius koncertavo su Štutgarto, Belgrado filharmonijų, Austrijos kameriniu, Miuncheno, Hanoverio radijo, Tesalonikų valstybiniu, Osakos festivalio, Kosta Rikos nacionaliniu simfoniniais orkestrais.
N.J.Živkovičiaus kūryba apibūdinama kaip „kibirkščiuojanti ir dvasinga naujoji muzika“. Jo kūriniai mušamiesiems tapo garsiausių pasaulio perkusininkų repertuaro dalimi, o simfoninius opusus groja žymiausi orkestrai – Vašingtono nacionalinis, Londono BBC koncertinis, Romos „Orchestra di Santa Cecilia“, Niukastlio „Northern Sinfonia“, taip pat ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.
Pasak perkusininko, muzika, kurią jis kuria ir atlieka, yra slavų (balkanų), t.y. gimtosios Serbijos backgroundo ir Vokietijos, kurioje jis gavo išsimokslinimą, miksas. „Toks šizofreniškas analitinės struktūros, konstruktyvaus kompozicinio mąstymo ir emocinio prado, kylančio iš mano prigimties, miksas. Jį galima vadinti tipišku Živkovičiaus stiliumi. Jaučiu, kad esu teisingame kelyje, nes sulaukiu teigiamos reakcijos tiek iš atlikėjų, tiek iš klausytojų“, - sakė N.J.Živkovičius.
P.Giunteris - vienas ryškiausių Lietuvos perkusininkų, ansamblio „Giunter Percussion“ (buvę „Vilniaus mušamieji“) įkūrėjas ir lyderis, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris. Pripažintas mušamųjų instrumentų virtuozas yra atlikęs daug šiuolaikinių kompozitorių kūrinių; jo repertuare taip pat yra klasika, džiazas bei „world music“ projektai. P.Giunteris koncertuoja ir kaip solistas. Aistringas jo muzikavimas jau ne kartą kėlė gausias publikos ovacijas Klaipėdos koncertų salėje.
F.Meza šiuo metu vadovauja Minesotos universiteto Mineapolyje muzikos fakulteto perkusijos studijų katedrai. Jis koncertuoja ir įrašinėja su simfoniniais orkestrais, su „Festival Dancing in Your Head“, kompozitore ir marimbos virtuoze Keiko Abe, ansambliu „Grupo Clave“.
B.Totas vadovauja perkusijos studijų katedrai Hartfordo universiteto Hartt mokykloje. Koncertavo su „Percussion Group Cincinnati“, Ilinojaus „Sinfonia da Camera“, „Harford Stage“, „Jimmy Dorsey Band “, „Solo Pan Knights“ ir kitais.
„Mūsų, perkusininkų, pranašumas yra tame, - sakė N. J. Živkovičius, - kad būdami scenoje su daugiau nei šimtu įvairiausių šiuolaikinių mušamųjų instrumentų mes esame tarsi nedidelė planeta dešimtyje kvadratinių metrų. Tokia neįprastos muzikos bomba publiką labai žavi.“
Šis perkusijos projektas yra jau ketvirtasis Klaipėdos koncertų salės ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos bendradarbiavimo rezultatas per du mėnesius nuo sutarties pasirašymo.
Naujausi komentarai