Siekiant Nobelio premijos santuoka – privalumas Pereiti į pagrindinį turinį

Siekiant Nobelio premijos santuoka – privalumas

2014-10-06 15:30
AFP-BNS inf.
Siekiant Nobelio premijos santuoka – privalumas
Siekiant Nobelio premijos santuoka – privalumas / Reuters nuotr.

Nobelio medicinos premiją pirmadienį pelnę Norvegijos mokslininkai May-Britt (Mei Brit) bei Edvardas (Edvardas) Moseriai (Moseriai) tapo dar viena pora, kuriai santuoka padėjo gauti visų taip trokštamą įvertinimą.

„Turime tą pačią viziją; mums itin patinka suprasti – ir darome tai kalbėdamiesi vienas su kitu, kalbėdamiesi su kitais žmonėmis, taip pat mėgindami atsakyti į mums rūpimus klausimus geriausiai, kaip galime išmąstyti“, – pirmadienį sakė May-Britt Moser Nobelio fondui, atsakydama į klausimą apie santuokos įtaką jos mokslinei veiklai.

„Ir galime apie tai diskutuoti iškart, kai aplanko kokia nors idėja, užuot planavus susitikimą po 2–3 savaičių. Tai nepaprastai svarbu“, – sakė ji ir pridūrė, kad jie yra susituokę jau 30 metų.

Moseriai yra jau penkta Nobelio premiją pelniusi pora nuo jos įsteigimo 1901 metais ir ketvirtoji pora, kuri dalinasi vieną premiją.

Pirmieji buvo garsieji radioaktyvumo tyrėjai – prancūzas Pierre'as Curie (Pjeras Kiuri) ir lenkė Maria Sklodowska-Curie (Marija Sklodovska-Kiuri), kuriems Nobelio fizikos premija buvo skirta 1903 metais. Dar po trijų dešimtmečių, 1935 metais Nobelio chemijos bendrą premiją pelnė jų duktė Irene Joliot-Curie (Iren Žoljo Kuri) ir jos sutuoktinis Fredericas Joliot (Frederikas Žoljo).

1974 metais Nobelio medicinos ir fiziologijos premiją gavo čekų ir amerikiečių mokslininkų pora Gerty (Gerti)ir Carlas Cori (Karlas Koriai).

Tais pačiais metais švedų ekonomistas Gunnaras Myrdalis (Giunaras Miurdalis) su kolegomis gavo Nobelio ekonomikos premiją, o po aštuonerių metų šio apdovanojimo sulaukė ir sutuoktinė sociologė Alva Myrdal (Alva Miurdal).

Pasak Stokholmo Nobelio muziejaus vyresniojo kuratoriaus Gustavo Kaellstrando (Gustavo Kelstrando), laureatui paprastai būna gera „protingų ir atvirų žmonių apsuptyje“. Jis taip pat sakė, kad ateityje tikisi išvysti ir daugiau tokio pripažinimo sulaukusių porų.

„Susituokusios poros dažnai sudaro gerą komandą, jie gali svaidytis idėjomis laboratorijoje ir už jos ribų“, – kalbėjo jis.

„Ir tai yra gerai, nes geriausios mintys nebūtinai ateina tada, kai sėdi laboratorijoje“, – pridūrė kuratorius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra