Gundantys apatiniai – efektyvu, bet nesveika Pereiti į pagrindinį turinį

Gundantys apatiniai – efektyvu, bet nesveika

2011-12-22 18:52
Gundantys apatiniai – efektyvu, bet nesveika
Gundantys apatiniai – efektyvu, bet nesveika / Shutterstock nuotr.

Apatinių drabužių evoliucija ne taip jau toli nukeliavo – buvo figos lapelis ir vėl grįžome prie siaurikių. Ką geresnio išradome? Kaip pridengti intymiausias kūno vietas: efektingai ar sveikai?

Aptemptos kelnės – abejotina

Kalbos, kad apatiniai drabužiai turi tiesioginės įtakos sveikatai, priverčia susimąstyti: puošnius nėriniuotus apatinius reikia dėti į spintų lentynas ir ištraukti tik išskirtinėms progoms? Kasdien privalu mūvėti tradicinės formos medvilnines kelnaites? Kelnaičių su juostele, arba siaurikių, visai atsisakyti? Vyrai tepamiršta prigludusias trumpikes ir nešioja tokias, kurių šoninės dalys ilgesnės nei prakarpa?

Gąsdinančių teorijų nestinga. Vyrus galima kiek nuraminti – lįsti į šeiminius apatinius nebūtina.

„Jokiame urologų susibūrime neteko girdėti, kad kelnaičių forma turėtų įtakos vyrų sveikatai. Ir literatūroje apie tai mažiausiai kalbama“, – teigė urologas profesorius Mindaugas Jievaltas.

Tiesa, jis yra girdėjęs nuomonių, kad genitalijas apspaudžiantys drabužiai vyrams yra nenaudingi.

„Bet įsivaizduokite, kiek milijonų žmonių nešioja aptemptus drabužius. Jau seniai žinotume, jei tai būtų negerai, bet nėra tokių duomenų“, – komentavo medikas ir kartu  atkreipė dėmesį, kad moksle tai, kas nėra įrodyta, tas ir nėra teigiama.

Šiluma daro įtaką vaisingumui

Profesorius abejoja, kad apatiniai daro labai blogą įtaką vyrų sveikatai. Jis paaiškino, kokių yra išvedžiojimų.

„Vyrų išorinės genitalijos taip sudarytos, kad sėklidė tarsi specialiai yra išvesta į išorę. Kurdamas vyrą, Dievas turėjo galvoje tai, kad sėklidės turi būti kiek žemesnėje temperatūroje nei kūno temperatūra. Kitaip tariant, turi būti vėsinamos“, – suprantamiau mėgino paaiškinti M.Jievaltas.

Pasak profesoriaus, egzistuoja teorija, kad normaliai vyrų sėklidžių veiklai reikalinga žemesnė nei 37 laipsnių temperatūra. Vadinasi, sėklidės neturėtų būti prispaustos prie kūno ir kartu jų temperatūra būtų žemesnė temperatūros nei kūno. Tai gali turėti įtakos vyro vaisingumui.

„Yra įrodymų, kad spermatogenezė sėklidėje gali būti sutrikusi, jeigu temperatūra per aukšta. Žemesnėje temperatūroje spermatozoidams yra geriau negu aukštesnėje. Urologijoje egzistuoja nuostata, kad tiek apatinės, tiek viršutinės vyrų kelnės neturėtų  labai spausti, kad sėklidė galėtų laisvai kaboti“, – aiškino gydytojas urologas.

Kokios sudėties audinio kelnaites vyrams geriau dėvėti, galėtų geriau paaiškinti dermatologai. Visi žino, kad natūralaus pluošto drabužiai, ypač apatiniai, rečiau sukelia alergiją.

Siaurikės – ne kasdienai

Moterims rinktis apatines kelnaites reikia kiek atsakingiau. Gydytoja ginekologė Kristina Jarienė atkreipė dėmesį, kad apatiniai visų pirma turi būti švarūs. Be to, jie turėtų būti ne sintetiniai ir ne per daug aptempti. Geriausia – medvilniniai.

„Tiek vyrams, tiek moterims sintetiniai apatiniai drabužiai didina temperatūrą lytinių organų srityje, prasčiau praleidžia orą į tarpvietės sritį. Oda ima prakaituoti, didėja drėgmė, todėl padidėja rizika atsirasti infekcijoms“, – paaiškino gydytoja.

Pusė nėščių ir penktadalis visų moterų yra grybelinės infekcijos nešiotojos, neturinčios jokių nusiskundimų. Jei moterys dėvi netinkamus apatinius, jie gali išprovokuoti grybelinės infekcijos atakas.

Kita problema – kelnaičių forma. Gydytoja pataria dėvėti tradicinės arba šortų formos apatinius. Vadinamosios siaurikės neturėtų būti kasdienis drabužis.

Visų pirma, pasak K.Jarienės, ne visos moterys moka prisitaikyti siaurikių dydį – jos arba per daug įsirėžia, jei yra per mažos, arba sukelia nepageidautiną trintį, jei per didelės. Abiem atvejais yra didelė tikimybė bakterijoms iš tiesiosios žarnos patekti į makštį. Jei kelnaičių su juostele dydis parinktas tinkamai, jas reikėtų nešioti tik ypatingomis progomis arba jei to reikalauja viršutinė apranga.

Kasdieniai higieniniai įklotai, patarė ginekologė, taip pat turi būti kuo natūralesni. Moterims, kurios gali išsiversti be įklotų, jei jų nevargina gausios išskyros, geriau mūvėti tik kelnaites ir kasdien jas keisti. Kai kurioms moterims, kurias vargina pagausėjusios išskyros (tai gali būti ir fiziologinė būklė, tarkim, per ovuliaciją), įklotai yra išsigelbėjimas, nes juos galima ir reikia keisti kelis kartus per dieną.

Liemenėlės geriau natūralios

Iš kokio pluošto pagamintos liemenėlės geriausios, K.Jarienės nuomone, moterys gali nuspręsti pačios – jai neteko skaityti tyrimų rezultatų šia tema. Logiška, kad sintetinis audinys taip pat didina temperatūrą krūtyse.

Pasak K.Jarienės, būna, kad moterims skiriasi išskyros iš krūtų spenelių. Tokiu atveju sintetiniai apatiniai, gausiai puošti nėriniais, neturėtų būti pirmo pasirinkimo drabužis.

„Sintetinis drabužis tikrai nesugers išskyrų, drėgmė spenelio srityje didės, kaupsis. Jei spenelis yra pažeistas, pavyzdžiui, žindančiosioms, didėja infekcijos krūtyse tikimybė“, – perspėjo pašnekovė.

Svarbiausia, kad liemenėlė idealiai atitiktų krūtų formą. Liemenėlė neturi būti pernelyg aptempta, veržianti arba atvirkščiai – pernelyg laisva.

Kai kurie užsienio specialistai pataria apskritai nenešioti liemenėlės arba nešioti ją kiek įmanoma trumpiau, nes tai esą padidina krūties vėžio riziką. Tai aiškinama tuo, kad krūties srityje, daugiausia pažastyje, yra susitelkę daugybė limfmazgių ir kraujagyslių. Prilaikydama ir suspausdama krūtinę, liemenėlė spaudžia ir juos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų