Karštą vasaros dieną moterys turi atrodyti ne tik gražiai, tačiau ir gaiviai, lengvai. Kad oda išliktų sveika ir neišsausėtų, makiažo priemones patariama rinktis apgalvotai.
Draugių patarimai klaidina
„Dažnai eidama gatve pastebiu makiažo klaidas – neteisingai pasirinktą makiažo pagrindo atspalvį, konsistenciją, kiekį“, – pokalbį pradėjo kosmetologė Lilija Baltramiejūnaitė. Moterų makiažą ji analizuoja ne tik dirbdama grožio klinikoje.
Pasak specialistės, darantis makiažą būtina atsižvelgti į savo odos tipą, plaukų spalvą, įvaizdį, stilių ir, be abejo, metų laiką.
„Naudodamos pudrą moterys dažnai veidą tamsina ir šviesina ten, kur to daryti tikrai nederėtų“, – pastebi kosmetologė.
Rinktis kosmetikos priemones, kurias rekomenduoja draugės – ne išeitis. „Jei tinka draugėms, dar nereiškia, kad tiks ir jums“, – pridūrė pašnekovė.
Vasarą, pasak L.Baltramiejūnaitės, makiažo pagrindas turi būti lengvas, geriausia, vandens pagrindu.
Stiprus įdegis sendina
„Vasarą rinkitės šiltus žemės atspalvius. Šiemet madinga švytinti oda, ryškios akys, ilgos ir storos blakstienos, blizgios lūpos. Taip pat raudonais lūpų dažais galite išryškinti lūpas, naudoti matinę pudrą ir blakstienų tušą. Tik prieš makiažą būtinai švariai nuvalykite veidą“, – perspėjo makiažo specialistė.
Dažniausiai pasitaikantis odos tipas – mišri oda: sausi skruostai, o nosies ir kaktos srityje – riebi oda. Dėl to moterys, kurių oda mišri, turėtų rinktis makiažo priemones, reguliuojančias riebalų išsiskirstymą ir intensyviai drėkinančias.
Ne mažiau nei paryškinti veido bruožus yra svarbu tinkamai apsaugoti odą nuo saulės, kuri sendina odą.
„Merginos, nesistengiančios kasmet atrodyti kaip ką tik grįžusios iš šiltųjų kraštų, ilgiau galės džiaugtis jaunai atrodančia oda“, – prognozuoja gydytoja dermatovenerologė Aistė Beliauskienė.
Ji pataria vasarą naudoti mažiau riebalų turinčias kosmetikos priemones. Karštą dieną oda gausiai prakaituoja, todėl sunkus makiažas neatrodys gražiai ir bus nepraktiškas.
Skolintoje tūbelėje – mikrobai
Kita problema – dirginančios arba alergizuojančios kosmetikos priemonėse esančios medžiagos, kurios gali sukelti kontaktinį dermatitą.
„Nėra visiškai saugių kosmetikos priemonių. Apie 8 proc. moterų bent kartą gyvenime patiria nepageidaujamą dekoratyvinės kosmetikos ar odos priežiūros priemonių sukeltą poveikį“, – dėstė gydytoja.
Kontaktiniam dermatitui būdingas odos niežėjimas, paraudimas, pleiskanojimas. Dažniausi alergenai kosmetikos priemonėse – konservantai, kvapiosios medžiagos arba spalvoti pigmentai. Tad saugiau rinktis tokias priemones, kurios turi mažiau dirbtinių konservantų, mažiau kvapų. „Kartais cheminės medžiagos sukelia dermatitą tik kartu veikiant ultravioletiniams spinduliams – tokių atvejų vasarą padaugėja. Dekoratyvinės kosmetikos negalima naudoti ant nesveikos odos“, – perspėjo medikė.
Riebūs kremai ir makiažo pagrindas užkemša odos poras, tai sudaro sąlygas atsirasti spuogams.
negalima pamiršti mikrobų, kurių atsiranda kosmetikos priemonėse, ilgą laiką laikomose šiltoje patalpoje. Mikrobai sukelia infekcines ligas, todėl atidarytą blakstienų tušo tūbelę ar kitą priemonę dermatologai pataria naudoti ne ilgiau nei tris mėnesius.
Nepageidaujančios nemalonių padarinių moterys kosmetikos priemonių neturėtų nei skolinti, nei skolintis.
Naujausi komentarai