Dizaineriai ir mados kūrėjai per metus sukuria tokių drabužių ar aksesuarų, kad neretai pritrūksta emocijų jiems įvertinti. Išrinkite jums labiausiai patikusią idėją.
Marškiniai kainuoja daugiau nei naujas automobilis
Indų dizaineris Amitabhem Chandel sukūrė marškinius, kurie kainuoja daugiau nei naujas automobilis – beveik 98 tūkst. dolerių (daugiau nei 225 tūkst. litų).Šie marškiniai pasiūti iš šilko. Jie papuošti aukso bei deimantų sagomis.
Studentas sukūrė suknelę iš prezervatyvų
Suknelę kūrėjas pavadino „Laužant tabu susijusius su prezervatyvais“. Kūrybos metu buvo panaudota 700 prezervatyvų. Studentas prisipažino, kad šio darbo tikslas – paskatinanti Vietnamo žmones dažniau naudotis prezervatyvais.
J.Statkevičiaus kolekcija – tarp prabangių mersedesų
Drabužių dizaineris Juozas Statkevičius pristatė 2012 metų pavasario - vasaros kolekciją. Modeliai, audiniai įvairūs – nuo maudymosi kostiumėlių iki prašmatnių vakarinių suknelių, nuo šilko iki plonutės buklė vilnos.
Dizaineris uždengė moterų krūtines ir nepaliko galimybių nors kiek didesnei iškirptei. Tačiau apnuogino kojas! Dauguma tiek moteriškų, tiek vyriškų modelių skirti dėvėti, o ne laikyti juos vien tik kasdienybėje nepritaikomais dizainerio kūriniais.
Gerbėjoms – „Saulėlydžio“ įkvėpta išleistuvių suknelių kolekcija
Amerikiečių vestuvinių suknelių kūrėjas Alfredas Angelo paskelbė pristatantis „Saulėlydžio“ sagos įkvėptų 2012-ųjų išleistuvių suknelių kolekciją. Tiesa, pažiūrėjus į kai kurias sukneles, vargiai galima įžiūrėti „Saulėlydžio“ motyvų, tačiau neabejojama, kad šios romantiškos sagos gerbėjos neatsispirs dailiam, itin moteriškam dizainui bei prabangos įspūdžiui. Teigiama, kad kolekcijoje yra įvairių modelių – kai kurie tikrai primins Alisos Kalen ar Rozali Heil stilių.
Lietuvoje žinomos moterys pristatė E.Tatarinovos kolekciją
Dizainerės Ellos Tatarinovos naujausios 2011 metų rudens - žiemos kolekcijos pristatyme apsirengusios prabangiais drabužiais žengė verslininkė Asta Valentaitė, dainininkė ir neseniai sūnų pagimdžiusi Natalija Bunkė, dizainerės kolekcijų veidas verslininkė Danguolė Stachura.
Pippos Middleton pamergės suknelė sužavėjo pasaulį
Kai Pippa Middleton per karališkąsias vestuves žengė ant raudonojo kilimo paimti savo sesers Kate suknelės šleifo, visas pasaulis giliai atsiduso. Pippos vyriausiosios pamergės suknelė greitai tapo viena iš labiausiai pageidaujamų vestuviniuose salonuose visame pasaulyje. Tačiau jas dažniau rinkosi nuotakos, o ne pamergės. Ji kainuoja 20 tūkst. svarų sterlingų. Ją sukūrė Alexander McQueen.
V.Judaškinas pristatė darbų parodą
Vilniuje pristatyta dizainerio Valentino Judaškino aukštosios mados rudens-žiemos kolekcija, kurią Rusijoje matė tik 200 išrinktųjų. Garsus rusų dizaineris V.Judaškinas svarstė, kad jo sukurtų aukštosios mados kolekcijų kažin ar teks dar pamatyti. Mados guru pripažino: kurti išskirtinius drabužius yra labai brangu, o ekonominės krizės vis dar krečiamame pasaulyje lieka vis mažiau žmonių, galinčių įpirkti prabangius drabužius.
Pasiūta suknelė iš jako spenelių
Suknelė, pasiūta iš jaučių šeimos atstovo jako spenelių, šokiravo Londono mados savaitės žiūrovus.Suknelę sukūrusios britų dizainerės Rachel Freire vaizduotę gyvūnų mylėtojai pavadino „liguista“.
Iš 10 kg vilnos ant moters „nulipdyta“ suknelė
Vilniuje vykusioje „Mados naktyje“ „Veltinio namai“ smalsuolius pritraukė neįprastu projektu. Per kelias valandas ant moters kūno buvo sukurta originali suknelė. Tačiau nuostabą kėlė ne suknelės kūrybos proceso greitis, o technologija ir naudojamos medžiagos.
Originaliai suknelei sukurti buvo panaudota 19 metrų šilko ir 10 kg vilnos. Gaminant drabužį neprireikė nei adatų, nei siūlų. Suknelė „pasiūta“ naudojant tik muilą ir vandenį.
R.Piekautaitė pristatė kolekciją
Šiam rudeniui ir žiemai skirta jos kolekcija žavi kerinčiomis spalvomis: kakavos, pilka, žalsva, sodria chaki, vyno. Joje dominuoja ilgi arba iki pusės blauzdos sijonai bei suknelės, šiek tiek mini sijonėlių, o elegantišką įvaizdį išbaigia kokybiškos medžiagos – šilkas, glamžytas šifonas, oda, minkšta vilna.
Lėlės Barbės paverstos papuošalais
Kaip ir dauguma mergaičių, menininkė Margaux Lange šiomis lieknomis lėlėmis susižavėjo dar būdama vaikystėje. Dabar ji vaikystės žaislus pjausto, karpo ir iš jų klijuoja bei gamina papuošalus moterims. Papuošalai gaminami ne tik iš sugadintų lėlių Barbių dalių, bet ir iš jų aksesuarų, pavyzdžiui, aukštakulnių batų. Kad papuošalai dvelktų prabanga, jie pagražinami sidabru ar kitomis papuošalų gamyboje naudojamomis medžiagomis.
Vestuvinė suknelė pagaminta iš 5000 balionų
Thelma Levett iš Didžiosios Britanijos pinigus pūsdama balionus užsidirbinėja jau 15 metų. Dabar, įkvėpta kunigaikštienės Kate Middleton vestuvinės suknelės, moteris nusprendė iš balionų „pripūsti“ vestuvinę suknelę. Moteris prisipažino, kad sukurti tokią suknelę ji užtruko keturias dienas.
Pasiūti drabužiai iš tikro pieno
Originali medžiaga yra sukurta 28-erių metų vokiečių biologės ir dizainerės Anke Domaske. Moters komanda sugalvojo būdą, kaip neteršiant gamtos ir ją saugant pagaminti „biologinę“ medžiagą iš parūgusio pieno. Iš pieno pašalinamas skystis ir paimami proteinai, kurie paverčiami siūlais ir suaudžiami į medžiagą. Medžiagą iš pieno lietę žmonės teigia, kad ji švelnumu primena šilką, bet yra gamtai draugiškesnė. Šilko gamyboje gamta teršiama dėl naudojamų pesticidų.
D. Britanijos princo nuotakos suknelę kūrė Sarah Burton
Didžiosios Britanijos princo Williamo nuotakos Kate Middleton dramblio kaulo spalvos nėriniuotą suknelę sukūrė Sarah Burton - Alexandero McQueeno mados namų kūrybos direktorė. Ši suknelė su 2,7 m ilgio šleifu ir nėrinių rankovėmis, „įkūnija nesenstantį britų meistriškumą“. Nuotaka taip pat buvo pasidabinusi diadema, kurią jai paskolino princo Williamo senelė, karalienė Elizabeth II (Elzbieta II).
Indra Dovydėnaitė pristatė kolekciją
Pirmiausia žiūrovams pasirodė manekenės, pasipuošusios juodomis ir pilkomis megztomis suknelėmis. Tačiau svečiams jau pradėjus šnibždėtis, negi mėgstanti išsiskirti minioji dizainerė pavargo nuo spalvų, jų dvejonės netrukus buvo išsklaidytos: ryškiai raudona, oranžinė, žalia - vienas už kitą ryškesi apdarai kūrė pavasarišką nuotaiką.
Ypatingo susižavėjimo sulaukė pūstos, įmantriais apvadais apmegztos suknelės - galima tik spėlioti, kiek dienų prireikė tokiam kruopščiam rankų darbui. Nepastebėti neliko ir itin provokuojančios, kūną vos dengiančios suknelės.
Britė sukūrė batelius iš sūrio
Dizaino studentė iš Didžiosios Britanijos Bato miestelio sukūrė batus iš sūrio ir sumuštinių duonos. Neįprastos avalynės gamybai Liza Dilon panaudojo vietinį kietąjį čederio sūrį. Siekdama suteikti bateliams reikalingą formą studentė lydė sūrį, o vėliau iš jo formavo reikalingas batelių dalis. Aukštai batelių platformai mergina naudojo tamsią ruginę ir kvietinę duoną, tarp kurios sluoksnių dėjo sūrio.
Naujausi komentarai