Idėją būsto interjerui ir jo puošybai padiktavo pro langą matoma Neries upė. Tad įrengdama erdvų butą Vilniaus Olimpiečių gatvėje, architektė Viktorija Sinicaitė stengėsi kurti tokią gyvenamąją aplinką, kuri skleistų ramybę ir imituotų vandens tėkmę. Būtent taip atsirado dvi iš gipsinių burbulų nulipdytos sienos, kiti burbulų motyvai.
Sienos – ne tik dekoracija
Į Neries upės krantinę, apaugusią medžiais, atsiveria svetainės ir valgomojo langai. Norėdama atskirti šias zonas ir paįvairinti vientisą erdvę, interjero kūrėja nusprendė tarp jų pastatyti maždaug pusantro kvadratinio metro ploto sienelę. Valgomojo pusėje ant jos pakabino televizorių, o kitą pusę, atsiveriančią į svetainę, dekoravo įvairaus dydžio burbulais.
Norėdama tai padaryti V.Sinicaitė paprašė keramikės Indrės Dikavičiūtės pagalbos. "Jai pasakiau, kad reikia sienos, kuri būtų banguota, primintų vandens burbuliavimą. Tuomet iš kelių keramikės siūlytų variantų išsirinkome dabartinį", – apie idėją kalbėjo jauna architektė.
Tą patį kūrėja padarė ir su kita siena, skiriančia svetainę nuo lodžijos. Pastaroji skiriasi dydžiu – jos plotas 7 kv. m – ir paskirtimi. Prie šiek tiek pakreiptos ir burbulais apklijuotos sienos V.Sinicaitė įrengė specialų apšvietimą – jis būste kuria norimą nuotaiką.
Virš sienos architektė nusprendė įrengti vienodu atstumu viena nuo kitos nutolusias tris lemputes, kurios įjungiamos atskirais mygtukais. Analogiškas apšvietimas ir grindyse: šviesa, įjungiama atskirai, apšviečia burbulais nusėtą plokštumą. Įjungus tiek viršutinį, tiek apatinį sienos apšvietimą, susidaro įspūdis, kad teka, burbuliuoja vanduo, įjungus viską kartu sukuriama dramatiška nuotaika. Taip keičiant apšvietimą kuriama skirtinga atmosfera.
Užsakovas pripažino bijojęs
Abi sienas, dekoruotas burbulais, keramikė lipdė kone tris mėnesius. Tai truko beveik visą vasarą. Ypač daug laiko, kantrybės ir kruopštumo reikėjo suformuoti įvairaus dydžio gipsiniams burbulams ir jiems sulipdyti vieną prie kito ant sienų.
Paklausta, kaip užsakovas vertino netradicinį ir kiek netikėtą siūlymą sienas dekoruoti burbulais, V.Sinicaitė tvirtino, jog tik pamatęs galutinį rezultatą, kuriuo liko labai patenkintas, pripažino iš pradžių buvęs skeptiškas, abejojęs. Nors ir kalbėjo, kad įdomu.
Vandens tėkmę imituojančių sprendimų būste yra ir daugiau. Štai svetainėje kabo burbulinis šviestuvas, primenantis sietyną. "Tai ypatingas šviestuvas, kiekvienas burbulas – rankų darbo, pūstas iš murano stiklo. Jie skaidrūs, primena kalėdinius žaisliukus", – šypsojosi architektė.
Bute galima pamatyti ir burbulų ornamentais dekoruotą sieninį laikrodį.
Parinko švelnias spalvas
Pro langą atsiverianti Vilniaus panorama lėmė ir tai, kad buvo pasirinktos tam tikros spalvos, kuriančios lengvumo, ramybės įspūdį. Pastarasis ypač juntamas svetainėje ir virtuvėje. "Šie vaizdai – upė, krantai, lapuočiai medžiai, rodantys, kaip keičiasi metų laikai, žiemą plaukiojančios lytys – tarsi susilieja su interjeru", – gamtos ir gyvenamosios aplinkos sąsajas įvardijo V.Sinicaitė.
Vanduo imituojamas ir grindyse. Jos yra pilkšvos spalvos, alyvuotu paviršiumi, todėl primena jūros skalaujamą krantą.
Baldai taip pat rinki kuo natūralesni, artimesni gamtai. Valgomojo stalas iš tikmedžio, šiurkščiu paviršiumi, o šalia jo – modernios baltos odinės kėdės. Lengvumo ir natūralumo teikia aliuminis, kurio yra buitinėje technikoje, šviestuvuose, baldų kojose.
Piešiniai verčia šypsotis
Prestižinėje sostinės vietoje esančiame bute yra ir daugiau meninių sprendimų. Tik įžengus į būstą prieš akis išnyra dar viena originaliai dekoruota siena.
Joje – piešinys, atspindintis šeimininko gyvenimo būdą, pomėgį medituoti, ieškoti savęs. Šiai sienai, kurią architektė dekoravo su menininke Milda Galadauskaite, žaismingumo teikia trys maži vos įžiūrimi piešiniai: pelėda mėlynomis akimis ir širdimi, žaismingas gyvūnėlis ir dramblys.
"Tai pašmaikštavimas, jis teikia gyvybės. Juk praėjus pro tokius piešinius norisi šypsotis", – kalbėjo V.Sinicaitė.
Įdomios ir sieninių spintų durys, jose taip pat galima įžvelgti burbulų motyvų. Pavyzdžiui, valgomajame ant vienų spintos durų pavaizduotas medituojantis vyras, ant kitų – sėdinti mergina. Pastarieji piešiniai simbolizuoja jogą, kuri nesvetima prašmatnaus būsto šeimininkui.
Naujausi komentarai