Šokoladinės spalvos prisotintame bute – tik nedidelis nuklydimas nuo minimalizmo. Naujų spalvų nepasirinkta, bet įsileistas lietuviams nebūdingas dekoro raštas, privertęs paprakaituoti baldžius.
"Nupiešti ornamentą – vieni niekai, įgyvendinti sumanymus gaminant baldus buvo kur kas sunkiau", – juokėsi dailininkė Aura Draugelė, kurianti ne tik paveikslus, bet ir interjerus.
Interjero autorė tvirtino esanti minimalizmo šalininkė, nemėgstanti apkrautų erdvių. Užsakovas pakluso menininkės skoniui, tačiau pageidavo, kad savo bute justų ir Rytų kultūrų dvelksmą.
Parinkusi Azijos šalims būdingą ornamentą ir jį modernizavusi, A.Draugelė jau turėjo formulę, kuria vadovaujantis atsirado galutinis sprendimas.
Geometrinis raštas įkomponuotas kietuosiuose virtuvės ir vonios kambario balduose. Slankiosiose sienų pertvarose ornamentas išryškintas stambiu masteliu ir atstoja milžinišką paveikslą, netgi konkuruoja su pro langus boluojančiais beržyno kamienais.
Vis tik bute kojas ir akis malonina ne beržas, o ąžuolas. Pėdos junta afrikietiško ąžuolo parketlentes, rankos liečia iš lietuviško ąžuolo masyvo pagamintą virtuvės darbastalio viršų. Stalviršis ne tik patamsintas, bet ir specialiai apdirbtas, kad būtų atsparus drėgmei ir karščiui.
Išraižyti baldai bei matinio stiklo ir medžio pertvaros buvo tikras eksperimentas. Ant bėgių slankiojanti peršviečiama pertvara vietoj sienos nėra naujovė – taip transformuoti erdves būdinga tradiciniams japonų interjerams.
Atstūmus kampu jungiamas pertvaras, su virtuvės zona sujungta svetainė dar susijungia su miegamuoju. Taip praplečiama erdvė – 47 kv. m ploto būstas, pasak A.Draugelės, jau nepanašus į ankštą narvelį. Norint įgyvendinti šį sumanymą naujos statybos bute teko išgriauti kelias sienas.
Ornamentuotus baldus ir sienų pertvaras gamino baldų skulptoriumi save vadinantis Aurimas Sakalauskas.
"Sienų pertvaros – tikras eksperimentas", – neslėpė sumanymą vykdęs A.Sakalauskas.
Sudėtingiausia, pasak jo, buvo į ąžuolo masyvo rėmą įklijuoti išpjautas organinio stiklo detales.
Šį dirbinį medžio skulptorius vadina ne šiaip pertvara, o meno kūriniu – tai vienetinis darbas.
Ornamentika neapsiėjo ir be šiuolaikinio įrankio – lazerio.
Ornamentus raižyti balduose A.Sakalauskui – nėra naujovė, tačiau iki tol dažniausiai tekdavo atkartoti klasikinius raštus, o rytietiškus motyvus medyje raižė pirmą kartą.
Naujausi komentarai