Originalios puošmenos, tokios kaip stalas su vandens burbulų kojomis, stalas-akvariumas, vandens bokštai, burbulų sienelės ir kriokliai, gali būti panaudotos ne tik dėl grožio, bet tarnauti ir praktiškai. Vilniaus bendrovės "Žaliasis tropikalis" vadovas Vidas Gudavičius parodė, kad tai tiesa.
Atstoja oro drėkintuvą
Akvariumai su koralais ir žuvimis, vandens sienelės ir kriokliai padeda atsipalaiduoti, nusiraminti. O reguliuojant vandens intensyvumą galima sukurti dar jaukesnę, malonesnę aplinką.
Todėl, anot V.Gudavičiaus, tokie gaminiai ypač populiarūs gydymo įstaigose, SPA centruose, pensionatuose, kuriuose vertinamas gydymas garsais, kvapais ir vaizdais.
Vandens sienelės ir kriokliai, kurių paviršiumi kyla ir teka vanduo, paklausūs dėl to, kad gali drėkinti patalpas. Kartais minėtos dekoracijos naudojamos vietoj orų drėkintuvų. "Tai gerai ir žiemą, kai oras patalpose sausas, ir vasarą, kai karšta. Ypač jei namie auga maži vaikai", – pasakojo V.Gudavičius.
Gaminami nestandartiniai baldai
Be to, vandens dekoracijos atlieka ir baldo funkciją. Žurnalinį, kavos ar valgomojo stalą su vandens burbulų kojomis arba stalą-akvariumą galima pastatyti svetainėje. Daugėja ir modernesnių stalų, kurių paviršiumi teka vanduo. Būtent tokio baldo šonai ir sukonstruoti iš vandens krioklių, kurie gali būti tiesūs, vingio ar dar įmantresnės formos.
Vandens bokštus, kurių viduje tyvuliuoja vanduo, irgi galima panaudoti praktiškai. Prie jų pritvirtinus akrilo lentynas, būstą galima papuošti originaliu baldu mažmožiams sudėti.
Siauresnės ir žemesnės vandens kolonos tarnauja ir kaip kompaktinių plokštelių lentynos. Gaminant tokį baldą, tarp dviejų kolonų pritvirtinami specialūs dėklai.
"Taip gali būti padaromos net sekcijos. Šiuos gaminius ypač vertina jaunimas, nes yra daugiau galimybių praktiškai pritaikyti", – pasakojo "Žaliojo tropikalio" vadovas.
Primena egzotiškas atostogas
Nestandartinių formų vandens dekoracijos, anot V.Gudavičiaus, skoningai atrodo tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere.
Svarbiausia, ieškant vietos gyvenamojoje aplinkoje tokiai detalei, ją derinti prie interjere vyraujančių formų, spalvų, dizaino. Ir, žinoma, nepamiršti šių puošmenų panaudoti praktiškai. Akvariumą ar kitokią detalę galima įkomponuoti į nišą sienoje ar įrengti kaip pertvarą. Todėl geriausia vandens dekoracijas gaminti pagal individualų užsakymą.
Neretai vandens dekoracijų užsigeidžia iš egzotiškų kelionių grįžę gyventojai. Pabuvoję šiltuose kraštuose pageidauja įsigyti palmes, kurių kamienu kyla vanduo. Jiems toks pirkinys primena atostogas.
Anot V.Gudavičiaus, turtingi klientai sau leidžia iš vandens dekoracijų sukurti tikrus meno kūrinius. Kaip pavyzdį neįprastame versle besisukantis vyriškis pateikė krioklius, kurių paviršių buvo sumanyta papuošti spalvotomis mozaikomis, o visą krioklį apšviesti žaismingu itin moderniu apšvietimu.
Gaminami iš akrilo
Prižiūrėti vandens dekoracijas nesunku. Anot V.Gudavičiaus, akvariumus geriausia valyti kartą per mėnesį, krioklius – kas pusmetį, kai papildoma ir nauju vandeniu. Vandens sienelėms tokios priežiūros iš viso nereikia, nes jomis teka specialus skystis, kurio nugaruoja minimaliai.
Tokių interjero detalių paviršių irgi nesunku prižiūrėti, ypač jei jos pagamintos iš aukščiausios kokybės akrilo, kuris yra 17 kartų atsparesnis smūgiams nei stiklas, skaidresnis ir geriau išlaiko šilumą. Tai ypač svarbu žuvims. Ant akrilo paviršiaus atsiradusius įbrėžimus galima pašalinti per kelias minutes naudojant specialias poliravimo priemones.
"Akrilas – tai žaliava, kurią galima išlaikyti skaidrią kaip krištolas", – privalumus vardijo V.Gudavičius.
Vis dėlto šių vandens puošmenų nereikėtų statyti prie radiatoriaus ir vietose, kurias pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.
Naujausi komentarai