Patogu, praktiška, jauku ir estetiška – tokie naujos statybos buto šeimininkų poreikiai diktavo ir jų gyvenamosios aplinkos sprendimus. Nerėksmingomis spalvomis bei nepretenzingomis formomis žaidę interjero dizaineriai liko ištikimi modernaus stiliaus atributams, tačiau pasitelkė ir „slaptų ginklų“ šio būsto išskirtinumui kurti.
Ne tik maistui gaminti
Kartu su kolege Vitalija Šukšinaite šių namų įvaizdžiu rūpinusis klaipėdietė Eliza Šubert pripažino, jog išraiškingiausiu akcentu čia tapo apšvietimas.
„Užsakovai pageidavo, kad svetainės, virtuvės ir valgomojo erdvės turėtų skirtingus apšvietimo variantus skirtingoms situacijoms. Kad vienoks būtų vakare, kai norisi prieblandos, kitoks – kai gaminamas maistas ar susirenka svečiai“, – vardijo E.Šubert.
Pašnekovė skaičiavo, jog palyginti nedidelio ploto būste galima pasirinkti apie 20 skirtingų apšvietimo pozicijų.
Kaip pastebėjo E.Šubert, pirmenybė šiame būste teikiama ne tiek šviestuvams, kiek šviesai, jos žaismui, tam tikriems elementams išryškinti bei atskiroms zonoms akcentuoti.
„Svetainės dalyje tik gabių meistrų dėka galėjome įrengti nestandartinį apšvietimą – šveičiančias juostas įtempiamose lubose. Kaip dažnai pasitaiko, susidūrėme su mažo aukščio problema, tad teko taupyti kiekvieną centimetrą ir improvizuoti – “būrėme„ iš profilių, LED juostų“, – pasakojo kūrėja.
Užmiršo valgomąjį
Tai ne vienintelis rebusas, kurį teko spręsti interjero dizainerėms.
„Pagrindinė šio būsto problema buvo ta, jog bendrai virtuvės ir svetainei erdvei buvo skirta nedaug ploto ir turėjome menkas projektavo galimybes, nes vienoje sienoje sumontuoti vitrininiai langai, o kitoje įrengtos virtuvės komunikacijos, tad čia nusprendėme nieko nebekeisti. Šiai patalpai reikėjo suteikti daugiafunkciškumo – čia turėjo būti įrengta ir svetainė, ir virtuvė, ir valgomasis. O pastarajam projekte nelabai buvo numatyta vietos. Todėl sunkiausia buvo viską sutalpinti ir pasiekti, kad kiekviena funkcinė zona būtų patogi“, – teigė pašnekovė.
Kad sutaupytų vietos ir įrengtų patogų televizijos kampą, kūrėjos pasiūlė užsakovams išgriauti dalį sienos, kuri ribojosi su vonios kambariu. Taip buvo sumontuota niša, kurioje įkurdintas televizorius ir moderni garso sistema.
Virtuvėje „pasodino“ veją
Kadangi būste dominuoja pastelinės, ramios spalvos, šį koloritą dizainerės paįvairino ryškiu akcentu. Ties virtuvės baldų stalviršiu atsirado stiklo sienelė, dekoruota fotoplėvele. Tad net ir gūdžią žiemą namų šeimininkai gali grožėtis gaiviu vejos vaizdu.
„Šis akcentas atsirado, nes norėjosi pagyvinti erdvę. Be to, tai ir praktiškas sprendimas – po kurio laiko fotoplėvelę bus galima pakeisti. Žmonės į savo aplinką nedrąsiai įsileidžia ryškias spalvas, todėl galima ieškoti įdomesnių sprendimų per detales“, – aiškino kūrėja.
E.Šubert patikino, jog nebuvo kategoriškai užsibrėžta, kad būsto interjeras turėtų būti modernus.
„Pirmiausia tai lėmė medžiagos, nes užsakovams patinka blizgūs, lakuoti paviršiai. Ir jie šiam būstui labai tiko, nes suteikia subtilių atspindžių, optiškai padidina erdvę, – pripažino kūrėja. – Pavyzdžiui, vonioje ne tik visos plytelės, bet ir mozaikos – blizgios. Todėl jas reikėjo paakcentuoti, “įmesti„ kelis inkliuzus, kad to blizgumo būtų ne per daug ir jis nepabostų.“
Naujausi komentarai