Pereiti į pagrindinį turinį

Senam būstui – ne tik naujas makiažas

2012-03-28 18:42
Senam būstui – ne tik naujas makiažas
Senam būstui – ne tik naujas makiažas / Ramūno Maniko nuotr.

Standartinio planavimo sovietmečio laikų daugiabučių būstai, kurių uostamiestyje – tūkstančiai, taip pat gali turėti išskirtinį veidą. Tereikia šiek tiek išmonės, polėkio ir investicijų, tačiau tam ryžtasi ne kiekvienas.

Sutapo požiūriai

Klaipėdiečiai interjero dizaineriai Ramūnas ir Gintarė Manikai neseniai pasibaigusiame „Metų interjero“ konkurse pristatė darbą, kurį galėtų laikyti išskirtiniu vien jau savo pobūdžiu.

Kaip pripažino Ramūnas, kurti interjerą senos statybos būstuose – reta galimybė. Tiesą sakant, su tuokia užduotimi sutuoktinių pora susidūrė pirmąkart.

„Pagrindinis siekis buvo sukurti šiuolaikišką interjerą ir panaikinti bet kokias sąsajas su tradiciniu sovietinių laikų būsto įvaizdžiu“, – prisipažino pašnekovas.

Tad, pasak Ramūno, darbas buvo įdomus ir intriguojamas, leidęs kūrėjų duetui pasireikšti iki smulkmenų.

Buto šeimininkai – jauni, veiklūs žmonės, tad jiems buvo priimtina dizainerių įkvėpimo šaltiniu tapusi skandinaviško interjero stilistika.

„Tai nėra išgrynintas skandinaviškas interjeras, veikiau buvo laikytasi šios krypties. Iš esmės mums šis stilius nėra tolimas, tačiau tokio pobūdžio darbai kai kuriems tautiečiams vis dar nelabai priimtini, gal žmonėms norisi daugiau dekoratyvumo, jaukumo“, – svarstė pašnekovas.

Skrynia tapo baru

Viena svarbesnių užduočių kūrėjams tapo sukurti erdvesnių patalpų pojūtį, mat dviejų kambarių būstas, kūrėjų akimis, ganėtinai ankštas, bendras jo plotas siekia apie 50 kv. m.

„Pasitelkėme baltą koloritą, nes tai labai praplečia erdvę, ypač kai lubos ir sienos nudažytos ta pačia spalva“, – aiškino pašnekovas.

O grindų apdailai parinkus natūralų ąžuolą imituojantį, tad švelnaus atspalvio laminatą, pasak kūrėjo, atsirado palankus fonas žaisti daiktais – pradedant baldais, šviestuvais, baigiant meno kūriniais bei įvairiais dekoro elementais.

Akivaizdu, kad jiems interjere skiriamas reikšmingas vaidmuo. Ramūnas pripažino, kad būste nemažai darbų, gerai žinomų ir dizaino pasaulyje.

„Bet tai nėra taip brangu, kaip galėtų pasirodyti. Iš esmės tai būtų ekonominės klasės interjeras, tik keletas daiktų – brangesni. Juo labiau kad ir pats stilius skirtas ne prabangai demonstruoti“, – pastebėjo dizaineris.

Interjere dominuoja modernios detalės, tad jų fone ryškiai išsiskiria netikėtas „inkliuzas“ –

svetainėje stūksanti senovinė medinė skrynia. Originalus būsto akcentas pritaikytas ir praktiškai – jis tapo baru.

Griebėsi rekonstrukcijos

Erdvesnių, ergonomiškesnių patalpų poreikiui patenkinti teko griebtis ir kitų sprendimų, nors, kaip patikino Ramūnas, jie nebuvo labai radikalūs.

„Virtuvė tokia mažytė, kad realiai net nėra galimybės pastatyti stalo. Sugalvojome bariuką, kuris tiesiog pakabintas ant sienos. Tai tokia greito užkandžio, pusryčių vieta, o jau didelis stalas pastatytas svetainėje – taip atsirado dvi valgomosios zonos, kaip įprasta šiuolaikiškuose būstuose. Tik šiuo atveju nebuvo galimybės sujungti virtuvės su svetaine“, – pasakojo pašnekovas.

Tačiau kai kurias būsto erdves pavyko nežymiai rekonstruoti.

„Atriekus“ šiek tiek ploto iš miegamojo, svetainėje buvo suprojektuota niša, o vonia su tualetu sujungta į bendrą erdvę.

Per visą svetainę besidriekiantis balkonas padalytas perpus, ir viena jo dalis prijungta prie kambario.

„Taip pavyko suformuoti nestandartinę erdvę, tarsi pabėgti nuo dėžutės principo“, – komentavo pašnekovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų