Senam daiktui – naujas rūbas Pereiti į pagrindinį turinį

Senam daiktui – naujas rūbas

2010-02-24 23:59

Mechaniškai nusidėvėjusi, tad ir estetinį vaizdą praradusi vonia – ne priežastis išlaidauti įsigyjant naują gaminį. Ištobulėjusios restauravimo darbų bei medžiagų technologijos leidžia neatpažįstamai pakeisti seną daiktą ir įpūsti jam naują gyvybę.

Tiks bet kuriai voniai

Vienas iš galimų vonios atnaujinimo būdų – kai jos restauruojamas paviršius užliejamas tirštu emaliu, kuriam naudojami specialūs sustiprinamieji priedai.

Tokių darbų ilgametę patirtį turinčios įmonės įsteigėjas Darius Makoveckis tvirtino, jog šis metodas tinkamas bet kurio tipo – tiek skardinėms, tiek akrilinėms, tiek ketaus vonioms, tačiau dažniausiai prašoma atnaujinti pastarąsias.

Pašnekovo teigimu, užliejimo technologijai naudojamas emalis padengia vonią tvirta ir ilgaamže danga. Po tokio restauravimo suteikiama 5 metų garantija.

"Liejimo būdui naudojama labai klampi, medaus konsistencijos medžiaga, kurios sudėtyje gausu kietųjų dalelių. Tai dangai suteikia ilgaamžiškumo ir didesnio patvarumo mechaniniam poveikiui. Be to, išgaunamas blizgus, maksimaliai lygus paviršius", – aiškino specialistas.

Emalis vonioje paskleidžiamas specialiu įrenginiu, kuris dėl konstrukcijos ir veikimo principų specialistų vadinamas turbina.

Populiariausia – balta

Atnaujinimo darbai trunka maždaug 4 valandas. Priklausomai nuo aplinkos temperatūros, drėgmės bei kitų sąlygų, lemiančių emalio dangos džiūvimą, renovuota vonia galima naudotis po 1,5–2 parų.

Klientas gali pasirinkti bet kokį, išskyrus juodą, dangos toną. Tačiau populiariausia išlieka klasikinė balta spalva.

Pasak D.Makoveckio, klientams ypač imponuoja, kad tai bedulkė ir faktiškai bekvapė technologija, o atliekant darbus, nepažeidžiamas ar kitaip nesugadinamas atliktas remontas, restauruojant vonią jos nereikia atjungti.

"Iš klientų pusės jokio ypatingo pasiruošimo nereikia. Meistrai patys apdoroja vonią specialiais chemikalais. Taip pat būtina sąlyga, kad vonia būtų prijungta prie vandentiekio", – paaiškino pašnekovas.

D.Makoveckis prisiminė, kad gerokai anksčiau buvo taikomi ir kiti vonių restauravimo būdai. Maždaug prieš 17 metų imta naudoti skystą emalį, kuris būdavo padengiamas teptukais ar voleliais. Tačiau tokia danga būdavo ne itin tolygi ir nepatvari – tarnaudavo apie pusmetį.

Be kvapo ir be dulkių

Kiek vėliau imta taikyti orinį purškimo būdą – tai kone ilgiausiai naudota ir labiausiai paplitusi vonių restauravimo technologija.

"Tačiau šiandien ji jau nėra priimtina, nes šiuo būdu galima dirbti tik su silpnesnėmis – skystomis – medžiagomis, o dengiamas sluoksnis gaunamas nepakankamai storas, taip pat restauruojant vonią kyla daug dulkių", – aiškino D.Makoveckis.

Pašnekovo tvirtinimu, maždaug prieš penkerius metus į Lietuvą atkeliavusi užliejimo technologija yra pažangiausia, palyginti su savo pirmtakėmis.

D.Makoveckis pripažino, kad šiuo metu populiarus ir kitas restauravimo principas – kai į senąją vonią įmontuojamas naujas įdėklas – akrilinė vonia. Pašnekovo akimis, palyginti su užliejimo technologija, ši "vonia vonioje" metodika turi keletą trūkumų.

"Akrilinis paviršius nėra toks kietas kaip užliejimui naudojamos emalės danga, tad jį reikės kartkartėmis nupoliruoti – tai, beje, daryti pataria ir akrilinių vonių pardavėjai. Be to, įdėjus papildomą įklotą šiek tiek sumažėja naudingas vonios tūris", – pastebėjo D.Makoveckis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų