Kristina Narbutaitytė už savo pergales kūno rengybos turnyruose pirmiausia, matyt, turėtų padėkoti tėvams. Juk kas kitas, jei ne genai, bene labiausiai padėjo šiai kaunietei rekordiniu greičiu įsiveržti į pasaulio kūno rengybos elitą.
Išvaizdi mergina į svarmenų salę pirmą sykį užsuko vos prieš trejus metus. Šiek tiek padegino riebaliukus, pramankštino raumenis ir ryžosi išmėginti jėgas varžybose. Netrukus – kitose. Pasipylė pergalės, tarp jų – Pasaulio fitneso federacijos (WFF) planetos ir Europos čempionatuose.
Pernai perėjusi į kitos federacijos – Tarptautinės kultūrizmo (IFBB) – rengiamus turnyrus, jau debiuto sezoną ji laimėjo Europos čempionato auksą jaunimo amžiaus grupėje, o metų pabaigoje Alikantėje – ir pasaulio kūno rengybos taurės varžybas.
Po sėkmingo sezono 23-ejų atletė, regis, galėtų atsipūsti ir pasilepinti, tačiau jos dienotvarkė – įtempta. Studijos Kauno technologijos universitete, debiutas televizijos sportiniame projekte ir ambicijos išmėginti jėgas politikos vandenyse. K.Narbutaitytės veiklų sąrašas – ilgas ir įvairus.
Anksčiau kaunietė dar dirbo Kauno rotušėje, registruodavo gimimus, bet šiam darbui tiesiog nebeliko laiko.
– Kristina, koks jums buvo 2014-ųjų sezonas? – pradėjome pokalbį su K.Narbutaityte.
– Nesitikėjau, kad bus toks geras. Ypač praėjęs ruduo. Iš pradžių neplanavau dalyvauti turnyruose, todėl jiems net nesirengiau. Pradėjus rimčiau treniruotis, atsirado ir varžybų. Lietuvoje startavau šalies taurės turnyre ir čempionate Kėdainiuose. Taip pat – varžybose Jurbarke, Vilniaus taurės turnyre. Pavasarį važiavau į Europos čempionatą Ispanijoje. Nugalėjau jaunimo kategorijoje. Rudenį sėkmingai pasirodžiau turnyre Čekijoje, kuris įsiminė dėl didelės konkurencijos. Teko varžytis su pusšimčiu dalyvių. Sezoną baigiau gruodžio viduryje Ispanijoje pasaulio taurės varžybomis.
– Ar tikėjotės sėkmės pastarajame IFBB turnyre?
– Neplanavau jame dalyvauti, bet parsivežiau čempionės taurę. Varžiausi bikinio rungtyje – tai lengviausia raumenų apimtimis, dalyvių svoriu kategorija. Ji atitiko man įprastą kitoje federacijoje – WFF taikomą Modelių kūno rengybos kategoriją. Vertinimo kriterijai šiek tiek skiriasi ir konkurencija didesnė. Teko prie to prisitaikyti.
– Sezono metu jūsų sporto šakos atstovai turi labai atidžiai rinktis maistą, valgyti tik specifinius ir ne pačius gardžiausius patiekalus. Ar atsigriebiate per atostogas?
– Kokias tris savaites po sezono kimšau viską iš eilės... Daugiau negu galiu. Net aplinkiniai stebėjosi, kiek man telpa. Atsirado keli papildomi kilogramai. Dabar sveriu apie 60 kg, o per varžybas – 56–57 kg.
– Kurių maisto produktų pasiilgstate labiausiai?
– Miltinių patiekalų, saldumynų, apskritai maisto, kuriame – daug skonio.
– Kaip patekote į televizijos šou – į projektą "Šuolis"?
– Atsitiktinai. Mano pažįstamas, kovos menų atstovas Remigijus Morkevičius, pakvietė atlikti šuolį į vandenį, nes jam tuo metu reikėjo partnerės. Kaip mums pavyko, pamatysite vasario mėnesį, kai parodys tą laidą. Man asmeniškai patiko, todėl norėčiau tęsti.
– Kaip sekasi įvaldyti naują sporto šaką?
– Tai kita stichija. Iš pradžių vanduo mane gąsdino. Ypač bijojau panerti, bet kaip tik dėl tos baimės ir ėjau – norėjau ją įveikti. Pamažu įsibėgėjau, ėmiau intensyviau treniruotis, kartais – ir dukart per dieną. Ne visos pratybos vyksta vandenyje. Yra ir batuto treniruotės, salto, apšilimai.
– Ar jūsų išskirtinis treniruotumas padeda ir šuoliams į vandenį?
– Kartais netgi trukdo. Yra susiformavę specifiniai įpročiai, dirba kiti raumenys, o šuoliams reikia plastiškumo, akrobatinių sugebėjimų. Tiesa, kai reikia stovėti ant rankų, tada jėgos turiu daugiau nei netreniruotas žmogus.
– Neseniai vieno šalies portalų rengtoje apklausoje jus išrinko gražiausia Lietuvos sportininke. Ką jums reiškia šis pripažinimas?
– Toks įvertinimas – malonus, bet jo labai nesureikšminu.
– Didelę dienos dalį praleidžiate sporto klubuose, kur daugumą sudaro vyrai. Stipriosios lyties dėmesio nestokojate?
– Tikrai negaliu skųstis (juokiasi – aut. past.). Dabar sportuoju sporto klube prie savo namų, ten išties absoliuti dauguma lankytojų – vyrai.
– Klasikiniuose grožio konkursuose Lietuvos atstovėms nepavyksta prasibrauti į gražiausiųjų pasaulyje dešimtukus. Kodėl kūno rengybos varžybose, kur pirmiausia vertinamas kūno grožis, lietuvaitės dažnai užkopia į viršūnę?
– Kūno rengybos vertinimas taip pat gali būti subjektyvus. Jei norėsi, rasi prie ko prikibti. Tačiau grožio konkursuose vertinimo kriterijai dar mažiau konkretūs. O ir tos vadinamosios mis... Jei sutikčiau gatvėje, vargu ar išvis atkreipčiau dėmesį. Man atrodo, kad grožio konkurse visas dalyves galima nesunkiai suvienodinti. Šiuolaikinis makiažas taip pakeičia žmogaus veido bruožus, kad sunku atpažinti. Kūno rengybos varžybose lemia individualybė, ir ne vien kūno.
– Tačiau ir šalies svorio kategorija šį tą lemia...
– Taip, svarbu ir tai, iš kurios šalies yra dalyvė. Mėgėjų kūno rengybos varžybose pagarbiau vertinamos sportininkės iš Rusijos, Ukrainos. Europos čempionate treneriai, peržvelgę finalo šešetuko sudėtį, šalis, kurioms atstovauja atletės, užsiminė, kad pernelyg daug nesitikėčiau. Tačiau finalas parodė, kad ir mūsų mažos šalies sportininkės gali užkopti į viršūnę.
– Kokie kriterijai lemia vertinimą kūno rengybos varžybose?
– Jų yra daugybė: nuo raumenų išvystymo, kūno proporcijų iki gebėjimo save pateikti. Viską reikia pademonstruoti per pusę minutės.
– Ar turite sportininkės idealą?
– Ne. Norėčiau lygiuotis į geriausias, bet jos dažniausiai – amerikietės, profesionalų varžybų žvaigždės. Ten laurus skina sintetiniai kūnai, ištobulinti ne vien darbu, bet ir plastinėmis operacijomis – silikonu. O aš esu prieš tokius nenatūralius metodus.
– Kūno rengyba – nepigi sporto šaka. Vien mitybai, papildams sportininkai išleidžia tūkstančius eurų kas mėnesį. Ar jums pakanka lėšų?
– Tai – sudėtingiausi aspektai. Finansinės galimybės labai riboja išvažiuoti į tolesnėse šalyse rengiamas varžybas, kuriose galėčiau įtvirtinti savo vardą, o tai padėtų praverti duris ir į rimčiausius profesionalų turnyrus.
– Ar kūno rengyba – vienintelė jūsų veikla?
– Sportui aukoju didelę savo laiko dalį, bet stengiuosi neapleisti ir mokslų. Kauno technologijos universitete studijuoju ekonomikos mokslus. Specialybė? Lyderystė. Šiemet baigsiu universitetą, tad laukia atsakingi darbai – diplominis darbas ir jo gynimas. Be to, nutariau išmėginti jėgas ir politikoje – ketinu dalyvauti Kauno miesto tarybos rinkimuose. Pakvietė partija "Jaunoji Lietuva". Manau, kad miesto politinėje veikloje reikalingi jauni žmonės, todėl tikiuosi būti naudinga. Pirmiausia norėčiau įsigilinti į sporto propagavimo ir finansavimo, sveiko miesto, visuomenės sveikatinimo idėjas ir jų pritaikymą kauniečiams. Mums, lietuviams, tikrai yra kur pasitempti. Užsienyje mačiau, kiek daug žmonių bėgioja parkuose, kaip skatinamos sveiko gyvenimo būdo idėjos ir kiek naudos jos suteikia tų miestų, šalių gyventojams ir ekonomikai.
Naujausi komentarai