Pereiti į pagrindinį turinį

Dovanos paslaptis ir išpakavimo džiaugsmas

2012-12-23 05:00
Dovanos paslaptis ir išpakavimo džiaugsmas
Dovanos paslaptis ir išpakavimo džiaugsmas / Margaritos Vorobjevaitės nuotr.

Supakuoti dovaną – menas, kuriam reikia fantazijos, meilės ir laiko. Tai pasiteisina, nes turinys įgyja visai kitokią vertę.

Suteikia daug džiaugsmo

Su dideliu užsidegimu dovanas artimiesiems ir draugams pakuoja vilnietė dizainerė Jurgita Januškevičiūtė-Žiugždienė. Kurti drabužius – jos darbas, o pakuoti dovanas – hobis.

„Tavo dovana supakuota taip gražiai, kad iki šiol turiu tą pakuotę", – tokį komplimentą Jurgita išgirsta net ir po kelerių metų.

Dizainerė nemėgsta dovanoms skirtų kiniškų maišelių, kurių apstu parduotuvėse, todėl pakuotę kuria pati. Jei tuos maišelius ir pirktų, tai paprastus, rudos spalvos, kuriuos pati dekoruotų. Vis dėlto iki šiol apsieina be jų.

„Dovanos pakuotė man labai svarbi, netgi svarbesnė už pačią dovaną. Pakuotė – tai pirmas įspūdis, kuris žmogui suteikia džiaugsmo. Savo draugus, pažįstamus stebiu, analizuoju visą laiką. Detalių, kurios krenta į akis, nepamirštu, netgi užsirašau. Kai ateina laikas ką nors dovanoti, bandau tai prisiminti, žvilgtelėju į užrašų knygutę. Ir visada stengiuosi, kad tai, ką pastebėjau, būtų akcentuota dovanos pakuotėje", – dėstė J. Januškevičiūtė-Žiugždienė.

Priderina prie charakterio

Kokius stebuklus Jurgita įkūnija dovanos pakuotėje?

Dizainerė – Provanso mėgėja. Dovanas ji pakuoja arba į senovinį, arba į rudos spalvos, netgi į pašto siuntų popierių. Prie jo komponuoja įvairių juostelių, špagato, visada priklijuoja kriauklių, sudžiovintų rožių, tiulio skiaučių.

„Ten tiek visko būna, kad net sunku apsakyti, – juokėsi Jurgita. – Stengiuosi, kad kompozicija džiugintų akį."

Dizainerė draugei, kuri mėgsta gulėti paplūdimyje ir kaitintis saulėje, ant dovanos pakuotės būtinai užklijuoja kriauklių. Kita Jurgitos draugė tiesiog kliedi Japonija. Pakuodama jai dovaną, dizainerė tai subtiliai pabrėžia raudonu arba juodu popieriumi su maža aukso detale. Prie popieriaus galima pritvirtinti ir valgymo lazdeles. Meniškai dovanas galima supakuoti net ir į laikraštį, žurnalą.

„Į viską dovanas galima pakuoti. Reikia tik fantazijos, meilės ir laiko", – patarė J. Januškevičiūtė-Žiugždienė.

Kalėdoms pasirenka temą

Ar, pakuodama Kalėdų dovanas, dizainerė taip pat paiso žmogaus charakterio?

„Ne. Visas Kalėdų dovanas pakuoju vienodai. Ypač gražu, kai jos sudėtos namuose po eglute", – mėgaujasi Jurgita.

Kalėdinių dovanų pakuotėms ji pasirenka kasmet vis kokią nors temą, spalvą. Tada prisiperka daug popieriaus, detalių ir pradeda darbą.

Šiemet kalėdines dovanas Jurgita pakuoja į rožinės spalvos popierių su mažomis rožytėmis. Tokie sienų apmušalai buvo populiarūs Prancūzijoje karaliaus Liudviko XIV laikais. Londone, Škotijoje ir dabar esama namų, butų, tapetuotų apmušalais su smulkiomis gėlytėmis.

„Ant pakuotės viršaus bus kelios juostelės auksinio ir sidabrinio popieriaus, kitokių dalykų. To rožinio popieriaus iš tikrųjų matysis labai nedaug", – juokėsi moteris.

Dovanas pakuoja naktį

Dovanų pakavimo meno J. Januškevičiūtė-Žiugždienė mokosi iš japonų.

„Studijavau, kaip jie tai daro. Pakuoja į kelis popieriaus sluoksnius, kad džiaugsmas tęstųsi kuo ilgiau, kol žmogus dovaną išpakuos. Iš pradžių pakuoja į minkštą, šiek tiek permatomą popierių. Vietoj jo gali būti net graži servetėlė. Tada dovaną apvynioja patvariu popieriumi, o paskui ją dekoruoja", – pasakojo dizainerė.

Kada ji pakuoja? Juk prieš šventes katastrofiškai trūksta laiko.

„Visas dovanas pakuoju naktį, kai visi miega. Tai tęsiasi nuo dukros Dorotėjos vaikystės. Ji labai ilgai tikėjo Kalėdų Seneliu, nykštukais ir fėjomis. Aš laukdavau, kol ji užmigs, ir iki gilaus vidunakčio pakuodavau dovanas, kad neduok Dieve nepamatytų ir nesužinotų, kur tas Kalėdų Senelis gyvena ir kas tas dovanas pakuoja", – paslaptį atskleidė Jurgita.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra