Elektroninių knygų populiarumas Lietuvoje europinio lygmens dar nepasiekė dėl paprastos priežasties: trūko pačių knygų. Tad leidykla "Alma littera" skaitytojams pirmą kartą pasiūlė per 300 elektroninių knygų.
Apie 300 užsienio ir lietuvių autorių knygų elektroniniu formatu jau galima įsigyti įmonės svetainėje, kaip pranešė "Alma littera". Kitų metų pradžioje skaitytojams planuojama pasiūlyti daugiau kaip 500 naujų knygų, o per porą metų jų asortimentas turėtų išaugti iki 3000.
"Į parengiamuosius darbus investavome apie kelis šimtus tūkstančių litų, o prekybos platformą, kuri yra gana brangi, mes nuomojamės iš partnerių", – BNS sakė leidyklos "Alma littera" atstovas Andrius Petraitis.
"Esame tikri, kad į elektroninių knygų rinką žengiame pačiu laiku. Elektroninės leidybos užuomazgų Lietuvoje būta iki šiol, tačiau nė viena Lietuvos leidykla kol kas nepasiūlė tokio plataus elektroninių knygų asortimento. Ir nors šiuo metu tokių knygų pardavimas sudaro mažiau nei 1 proc., tikimės, kad per ateinančius dvejus trejus metus elektroninių knygų rinkos dalis ūgtelės iki 5–6 proc.", – pranešime cituojamas grupę valdančios bendrovės "AL holdingas" generalinis direktorius Gintautas Mažeika.
Tarp pasiūlytų elektroninių knygų – daugybė bestselerių: Suzanne Collins "Bado žaidynių" trilogija, George'o R.Martino "Sostų žaidimas", Johno Irvingo knygos. Taip pat elektroniniu formatu išleistos ir lietuvių autorių Rūtos Šepetys bei Algimanto Čekuolio kūriniai. Nors dabar didžiausią elektroninių knygų dalį sudaro grožinė suaugusiųjų literatūra, ateityje planuojama pasiūlyti ir interaktyvių šio formato knygų vaikams.
Elektroninių knygų kaina – maždaug trečdaliu mažesnė nei įprastinių popierinių knygų. Elektronines knygas galima skaityti visuose tai daryti pritaikytuose įrenginiuose: kompiuteriuose, skaitytuvuose, išmaniuosiuose telefonuose ir planšetėse.
Naujausi komentarai