Pereiti į pagrindinį turinį

G. Liaudanskas–Svaras geriausiai atsipalaiduoja ant ledo

2017-02-03 08:07
DMN inf.

Žymiausios Lietuvoje hiphopo grupės „G&G Sindikatas” įkūrėjo ir vokalisto, įvairių socialinių projektų dalyvio Gabrieliaus Liaudansko–Svaro gyvenime veiklos nestigo niekada.

G. Liaudanskas–Svaras geriausiai atsipalaiduoja ant ledo
G. Liaudanskas–Svaras geriausiai atsipalaiduoja ant ledo / TV6 nuotr.

Koncertus, dainų tekstų rašymą, jaunimo neformalų ugdymą, sportą ir daugelį kitų veiklų tarpusavyje suderinantis G. Liaudanskas atskleidė, kad jo prioritetų skalėje aukščiausią vietą užima šeima, antroje vietoje – viso gyvenimo aistra tapęs ledo ritulys.

„Niekur kitur taip gerai neleidžiu laiko ir neatsipalaiduoju kaip ant ledo”, – tikino G. Liaudanskas.

Ledo ritulį atrado vėlai

Jei įdomu – bandykit, dešimt sporto šakų sportuokite ir nekreipkite dėmesio, jei kažkas priekaištauja, jog nesugebate apsispręsti.

G. Liaudanskas pasakoja, kad ledo ritulys jo gyvenime atsirado visiškai netikėtai ir palyginus vėlai, tačiau tapo neatsiejama jo dalimi, po kurios seka muzika ir visuomeninės veikla.

„Visą gyvenimą labai mėgau ledo ritulį, tačiau neturėjau jokios progos jį išbandyti. Pirmą kartą užsidėjau pačiūžas ir paėmiau į rankas ledo ritulio lazdą 2007 metais, kai trys Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjai rengė laidą apie šią sporto šaką ir pakvietė mane joje nusifilmuoti. Pirmieji žingsniai su pačiūžomis buvo labai sunkūs ir turbūt pusę laidos praleidau įsitvėręs vartų”, – juokėsi jis, ledo ritulį pradėjęs žaisti būdamas jau virš trisdešimties.

Žaidžia savo malonumui

Visgi, pasak G. Liaudansko, šiuo metu didžiausia ledo ritulio problema Lietuvoje yra ne kompetencija, o ledas. „Kai pradėjau žaisti ledo ritulį, Vilniuje veikė tik viena vaikų ledo ritulio mokykla, jei neklystu. Dabar tokios mokyklos yra net trys ir jų veikla yra gerokai išsiplėtusi. Tad, jeigu sostinėje iškiltų dar vieni ledo rūmai, neabejoju, kad jie irgi būtų užpildyti“, – „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje svarstė G. Liaudanskas.

Jo teigimu, ledo ritulys, čiuožimas padeda lavinti organizmo fizinį pasirengimą, taip pat būnant ant ledo grūdinamas organizmas, stiprinama imuninė sistema, ugdomi komandiniai įgūdžiai, mąstymas.

„Jaunas žmogus pats turėtų sau kelti tikslus, norėti būti geresnis, dėl to stengtis ir visai nebūtina savo gyvenimo sieti su ledo ritulininko karjera. Galima ateiti ir pažaisti tiesiog savo malonumui. Būtent dėl šios paprastos priežasties ledo ritulys nepaleido manęs iki šios dienos“, – sakė atlikėjas, žaidžiantis Vilniaus „Hockey punks“ komandoje.

Kaip atrasti TĄ sporto šaką?

Jaunas žmogus pats turėtų sau kelti tikslus, norėti būti geresnis, dėl to stengtis ir visai nebūtina savo gyvenimo sieti su ledo ritulininko karjera.

Prisimindamas mokyklos laikus G. Liaudanskas pasakoja, kad jau tuomet sportas užėmė gana svarbią vietą jo gyvenime. Jaunystėje jam teko išbandyti jėgas žaidžiant krepšinį, rankinį, taip pat bėgime ir lengvojoje atletikoje, todėl yra įsitikinęs, jog gyvenime svarbiausia būti drąsiam ir daryti tai, kas patinka.

„Jei įdomu – bandykit, dešimt sporto šakų sportuokite ir nekreipkite dėmesio, jei kažkas priekaištauja, jog nesugebate apsispręsti. Juk kaip kitaip sužinosite, kas jums skirta, jeigu nepabandysite? Gyvenime svarbiausia pasiekti būseną, kuomet esi laimingas viduje. Ir galbūt tam net nereikės užsitarnauti čempiono vardo, o tiesiog pakaks vakarais pažaisti krepšinį ar futbolą su draugais“, – sakė G. Liaudanskas.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – šeštadienį 9.30 val. per TV6.


„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.

Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra