– "Eurovizijos konkurse" turėjote labai daug gerbėjų, ypač jaunų žmonių. Ne vienas vadino jus šviesuliu. Tai – dėl jūsų šiltos šypsenos?
– Šviesulys! Koks jaukus epitetas ir man labai gera tai girdėti. Bet nežinau, kodėl. Gal, kad eurovizinė daina buvo magiška ir joje buvo labai daug šviesos? Labai norėjau, kad klausytojai pajustų dainos magiją! – į klausimus Ieva atsakinėjo, sėdėdama lėktuve – prieš kelionę į JAV, Teksasą, pas jai ir vyrui brangius žmones.
– "Eurovizijos" konkursas pranoko jūsų lūkesčius ar širdyje svajojote ir apie pirmą vietą?
– Kai eini į konkursą, dažniausiai galvoji apie laimėjimą. Bet šį kartą buvo kitaip. Nors ir mąsčiau apie pirmąją vietą, bet man svarbiau buvo perteikti dainos žinutę.
– Negaliu nepaklausti, kaip vertinate daug prieštaringų komentarų sulaukusios komisijos, ypač atšiauriai kritiką žarsčiusios Dalios Ibelhauptaitės darbą? Kaip į kritiką reagavote?
– Tai buvo per daug išpūstas burbulas. Komisija dirba savo darbą, jos nariai turi savo nuomonę. Arba moki ją priimti, bent jau stengiesi priimti tau reikalingus pastebėjimus, arba nepriimi ir konfliktuoji. O kalbant apie Dalią? Užkulisiuose man ji pasirodė labai šilta asmenybė.
– Beje, kodėl jums reikėjo "Eurovizijos"? Kaip daugelis pasakytų – tuštybių mugės?
– Nesvarbu, kokia konkurso koncepcija, nusistovėjusios pažiūros. "Eurovizija" labai tobulėja. Šie metai tai parodė – visos finalinės dainos mūsų atrankoje tikrai nebuvo tuštybių mugė, o kolegos buvo labai stiprūs.
– Bet daugelis jūsų kolegų dainininkų dalyvauja tuštybės mugėse, ne vienas įsivelia į skandalus, per alkoholį patenka į gėdingas istorijas.
– Mano aplinkos žmonės šiuo metu galvoja priešingai – labai vertina muziką ir kūrybą ir nesieja to su tuštybės mugėmis.
– Bet kodėl daugelis šou pasaulio atstovų renkasi "dainavimą" kūno dalimis ir skandalais?
– Gal taip atrodo todėl, nes atlikėjas nori nenori turi prisitaikyti prie didesnės vartotojų paklausos. Popmuzikos labiausiai klausomasi pasaulyje ir nemanau, kad tai – blogai.
– Kaip nesusitepate, kaip energetiškai atsiribojate nuo viso to, nors verdate viename katile?
– Eidamas į muzikos, šou pasaulį, žinai, ko ten eini ir ko sieki. Reikia neprarasti savęs ir kiek įmanoma būti savimi.
– Su dvylika metų vyresniu krepšinio treneriu, buvusiu grupės N.E.O nariu Mariumi Kiltinavičiumi esate ajurvedos gerbėjai ir praktikai. Ar Eurovizijos atrankos tempas tam neprieštaravo, kai diena turbūt maišėsi su naktimi?
– Žinoma, ritmas gerokai susimaišė ir negalėjau atsigauti dar praėjus savaitei po "Eurovizijos" atrankos. Tačiau būtinai rasdavau laiko meditacijai.
– Užteks apie muziką. Daugelis pirmą kartą išgirdo jūsų vardą, pamatė veidą ir šiltą šypseną. Bet kas yra Ieva Zasimauskaitė? Kaip ji atsakytų Visatai?
– Aš esu siela, labai norinti pažinti šį pasaulį ir absoliučią gyvenimo tiesą, prasmę, tikslą.
– 2015 m. susituokę su Mariumi prasitarėte, kad šiemet bus jūsų dar vienos vestuvės – pagal vedų tradicijas? Kokios jos bus? Indijoje šventykloje, Himalajų kalnuose?
– (Šypsosi) Mes mąstome apie vedų vestuves, jas būtinai turite pamatyti, o mūsiškės turbūt nusikels dar kitiems metams. Pagal vedų tradicijas vestuvių ritualas porą suveda devyneriems gyvenimams. Tai – nuostabi šventė, kurioje gali dalyvauti absoliučiai kiekvienas! Kuo daugiau žmonių, tuo vestuvinė ceremonija yra palankesnė.
– Ir, žinau, kad jose nebus svaigalų, alkoholio.
– (Šypsosi) Žinoma, nebus!
– Beje, pagal vedas, vestuvių datą išrenka astrologas. Jūsų – taip pat?
– Ne, mes tuokiamės ne pagal astrologines nuorodas.
– Abu su vyru nerūkote, nevartojate alkoholio ir prieš kelerius metus rimtai susidomėjote vedomis. Kodėl pasukote šiuo gyvenimo keliu? Dažnai žmonėms įtaką daro gyvenimo dramos?
– Svaigalų, smurtinių produktų atsisakymas ir naujo kelio paieškos prasidėjo visai netikėtai. Marius tuo metu buvo Rusijoje, o aš – Ispanijoje. Pradėjome apie visa tai galvoti Man buvo labai keista, kai Marius pradėjo keistis, bet lygiagrečiai mano gyvenime atsirado tokių žmonų, kaip Darius Ražauskas, Anantara, ir jų paskaitos mane įkvėpė pasikeisti.
– Kodėl būtent vedos? Kuo jums jos ypatingos?
– Jos aprėpia absoliučiai viską. Svarbiausias aspektas – savęs pažinimas. Manau, ne kartą bandėme savęs paklausti, kodėl esu nelaimingas? Ką darau ne taip? Ar man vienam gyvenimas taip nepalankiai klostosi?
Vedos į visa tai atsako. Nurodo, ko šiame gyvenime iš tikrųjų turime ieškoti.
– Kaip apibūdintumėte savo gyvenimo filosofiją?
– (Susimąsto) Gyvenimo filosofija... Nenorėti būti Dievu, tačiau gyventi kartu su Dievu.
– Kaip reagavo tėvai, artimieji, draugai, kuriems, ypač klestinčio vartojimo metu, tie dalykai sunkiai suprantami.
– Nuo pat pradžių buvau labai atvira, nieko neslėpiau nuo savo artimiausių žmonių. Juolab kad tai – labai geri pasikeitimai. Tad ką čia slėpsi? Buvo visokių reakcijų: vieniems – liūdna, kad nesilankau naktiniuose klubuose, kitiems – kad nebegaminu kotletų. Bet iš esmės, visi aplink man labai pritaria ir aš labai džiaugiuosi, kad visi šie pasikeitimai labai greitai parodė, kas yra kas. Juk netapau kita asmenybe, mano poreikiai pasikeitė, bet esu ta pati. Mes prisirišame ne prie žmogaus, o prie tam tikrų dalykų, kuriuos darydamas žmogus mus džiugina. Bet ar tai tikra?
– Kokia jūsų kasdienybė, ritualai, kurių laikotės pagal vedas? Kas neatsiejama jūsų gyvenimo dalis?
– Rytas prasideda dušu. Tai – neatsiejama ryto pradžia. Po to – japa meditacija, trunkanti apie dvi valandas ir geriausia – kuo anksčiau ryte, kol dar protas ramus ir neapkrautas dienos įvykių.
Beje, keltis anksti ryte, penktą šeštą valandą, yra labai... – pabrėžia šį žodį. – ... palanku. Ir tai – geros nuotaikos garantas. Pusryčiams valgome grūdų košes arba geriame vaisių kokteilius, taip pat klausome paskaitų, kuriose skaitomi ir komentuojami šventraščiai. Prieš maisto gaminimą visada sutvarkau virtuvę ir palendu po dušu. Pagal ajurvedą labai svarbu maistą gaminti geros nuotaikos ir būti švariam.
Pietūs – labai įvairūs: kartais galiu gaminti tris keturias valandas pagal vis naujus receptus, o kartais pakanka 40 minučių. Mariui labai patinka burokėliai, barščių sriuba ir burokėlių salotos su kepintomis saulėgrąžomis, taip pat lazanija ir įvairiausi troškiniai.
Po pietų tvarkau muzikinius reikalus, atsakinėju į laiškus, žiūriu muzikinius pasirodymus ir ieškau naujų idėjų. Vakare, prieš miegą, – šiltas dušas. Marius skaito šventraščius, o aš prašau, kad skaitytų garsiai ir taip užmiegu, – šypsosi.
– Kas jums yra vyras ir kodėl būtent Marius? Susipažinote, regis, kai jums dar tebuvo penkiolika metų, o jis tuomet atrodė ypatingai vyresnis?
– Oi, kiek daug galėčiau apie jį kalbėti. Aš taip norėčiau išmokti būti tokia gera žmona, kokios jis vertas. Marius yra nuostabiausias žmogus, kurį man teko sutikti, jis ne tik mano vyras. Jis – mano šeima, mano geriausias draugas, žmogus, kuris per šiuos šešerius metus nė karto neatsuko nugaros ir besąlygiškai mane myli.
Aš kartais galvoju, kad mano karma labai gera, jei jis tapo mano vyru, o jo – priešingai. Beje, kai susipažinome, man buvo šešiolika metų. Ir tuo metu buvo gana keista, bet jau tada labai juo pasitikėjau.
– Turbūt svajojate apie vaikelį. Kokiu keliu nukreipsite jį, jei sulauksite šio gamtos stebuklo?
– (Šypsosi) Vaikelis išties yra stebuklas. Kai galėsiu jam atsakyti į klausimus apie šį gyvenimą, tada norėčiau jo sulaukti. Manau, vaikas pats rinksis gyvenimo kelią, bet aš norėčiau būti tokiu pavyzdžiu, kuriuo jis norėtų sekti.
– Pasikeitęs gyvenimo būdas turėjo ir didelės įtakos sveikatai?
– Ji labai pagerėjo. Neliko širdies permušimų, nekyla rūgštys, net mano balso stygos tapo švarios ir gražios. Taip sakė gydytojai. Beje, kiekvienais metais sirgdavau sunkia, pūlinga angina, o pastaruosius dvejus visiškai nesergu niekuo. Organizmas pats kovoja, kai jau atrodo, kad mane kabins liga.
– Kas daro didžiausią įtaką jūsų sveikatai?
– Pirmiausia – meditacija, nes tai teigiamai veikia visą organizmą. Antroje vietoje – vegetarinė mityba, nes mėsoje yra labai daug kenksmingų darinių. Pavyzdžiui, hormonų.
Kalbant apie subtilųjį kūną ir mūsų sąmonę reikia suvokti, kad valgant mėsą, atsiranda nerimas ir baimė, nes būtent tai prieš skerdimą jaučia gyvuliai. Nustojus valgyti mėsą, jau po mėnesio jaučiamas poveikis. Paeksperimentuokite, koks tai nuostabus efektas! Ir žinoma, svaigalai – jie teršia mūsų sąmonę, protą, intelektą ir kūną.
– Kas jus stebina, o gal net šokiruoja, matant kai kurių aplinkinių gyvenimo būdą?
– Išties jau niekas nebestebina, nes pradedu suprasti, kodėl mes, žmonės, renkamės tam tikrą kelią. Svaiginamės ne dėl to, kad viskas gerai ir esame sėkmingi. Tikimės, kad taip galime pajusti bent šiek tiek laimės. Bet visi žinome, kad tai nėra sprendimas, nors ir labai sunku pradėti gyventi kitaip. Paradoksas, bet mes bijome būti laimingi ir mums užtenka tik kelių minučių tos vadinamosios laimės.
– Moters ir vyro filosofijos samprata pagal vedas šokiruoja daugelį šiuolaikinių moterų, ypač feminisčių.
– Jeigu žmonės labiau įsigilintų į vedų filosofiją apie vyrą ir moterį, jų santykiai būtų geresni, šeima darnesnė – sumažėtų skyrybų. Lietuvoje, atrodo, skyrybų skaičius gerokai perkopia 50 procentų ribą. Vedos – nuostabūs pamokymai, ir juos taikant galima išvysti stebuklų.
– Kuo buvote praėjusiame gyvenime? Kaip manote?
– Oi, – juokiasi, – viskuo, kas vaikšto, šliaužioja ir skraidžioja šioje žemėje. Ir drugeliu, ir kate, ir krokodilu.
– Kas Ievai yra gyvenimas, kas Ievai yra laimė?
– Gyvenimas – kelionė į aukščiausiąjį tikslą su visomis pamokomis, kurios mums yra siunčiamos. Laimė? Savojo "aš" pažinimas ir galimybė padėti kitiems.
Naujausi komentarai