Tiesa, kad laimės medis prišaukia laimę. Sunku patikėti? Galvojate, kad tai astrologų ar gėlininkų pramanas? Papasakosiu apie savo šeimos laimės medį... Ir kaip jį puoselėti.
Mano tėvų namuose daugiau nei dvidešimt metų augo laimės medis (storlapis). Kiek pamenu, jam nereikėjo jokios ypatingos priežiūros, jis tiesiog augo, kamienas medėjo, jo blizgūs lapai tvirtėjo. Bet nė sykio jis nežydėjo. Kai susituokiau ir laukiausi dukrelės, paskutinįjį nėštumo mėnesį pastebėjau ant augalo lyg šviesius pumpurėlius. Bet juk laimės medis, kiek girdėjau, nežydi? Pasirodo, kad aš ne visą tiesą apie jį žinojau...
Sugrįžusi su naujagime dukrele iš ligoninės, net aiktelėjau iš nuostabos - laimės medis į buvo apsipylęs baltais smulkiais žiedais. Ar gi tai ne įrodymas, kad storlapis tikrai susijęs su laime? Šiuo atveju greičiausiai su labai labai lauktos mažylės gimimu. Taigi, tikrai verta auginti storlapį ir laukti tos laimingos dienos...
Ką aš po žydėjimo sužinojau apie storlapį...
*Gamtoje storlapių priskaičiuojama virš trijų šimtų rūšių. Patalpose dažniausiai žydi vadinamasis tikrasis storlapis (Crassula ovata). Paprastai ne jaunas, o garbaus amžiaus. Tą patvirtina ir mano šeimos istorija.
*Storlapis gali apsipilti ir rožiniais ar net raudonais žiedais.
*Storlapiui patinka augti šviesioje vietoje, smėlingame dirvožemyje. Tinka skirtas kaktusams.
*Laimės medį reikia laistyti negausiai, tačiau reguliariai (vasarą patartina kartą per savaitę, šaltymečiu – kartą per dvi savaites). Negalima pamiršti, kad jis drėgmę kaupia lapuose.
*Storlapiui tręšti galima rinktis tiek kompleksines kambarinių augalų, tiek kaktusų trąšas. Šiltuoju metų laiku patartina jomis augalą pamaitinti kartą per porą savaičių, nuo lapkričio iki kovo rekomenduojama jo netręšti.
*Vasarą storlapį galima išnešti į lauką. Tiesa, jeigu jį nuolat kepins saulė, gali pakisti jo lapų spalva.
*Jauną augalą patartina persodinti kas du metus, vyresnį pakanka kas tris-keturis.
*Patartina netrikdyti žydinčio storlapio ramybės. Tarkim, jeigu suplanavote jį persodinti, luktelėkite, kol nužydės.
*Laimę prišaukiantis medis dauginamas ūgliais arba lapeliais.
Patyręs gėlininkas atskleidė paslaptį...
Jei laukiate ir nesulaukiate pražystant brandų laimės medį, rudenį pamėginkite jį kurį laiką palaikyti vėsesnėje, maždaug +13 laipsnių temperatūros patalpoje. Ir būtinai tikėkite, kad išauš laiminga diena...
Ištikima „Tarp gėlių“ klientė Eglė
Dovanų ir originalių gėlių puokščių galite įsigyti salonuose "Tarp gėlių" (Savanorių pr. 319 A (prieš p/c RIMI, tel.: 312233) ir Savanorių pr. 72 (prieš p/c IKI, tel.: 208847) ir internetinėje parduotuvėje www.tarpgeliu.lt.
Naujausi komentarai