Pereiti į pagrindinį turinį

LNK startuos naujas, netikėtų dramų kupinas turkų serialas

2015-01-29 15:55
DMN inf.
LNK startuos naujas, netikėtų dramų kupinas turkų serialas
LNK startuos naujas, netikėtų dramų kupinas turkų serialas / LNK nuotr.

Vasario 4 dieną 14. 20 val. per LNK startuoja nauja turkų drama „Bėgantis laikas“ („Time Goes By“), viena iš geriausiai žinomų Turkijos muilo operų. 2010 m. pradėtas rodyti painaus siužeto ir 1980-ųjų nostalgijos kupinas serialas netikėtai tapo hitu su rekordiniais reitingais. Serialo populiarumas išplito už valstybės sienų. Šiuo metu rodomas trečias serialo sezonas, jis transliuojamas net 34 valstybėse nuo Afganistano iki Saudo Arabijos.

„Bėgantis laikas“ nėra vienintelis turkiškas serialas, kuris įtraukė tūkstančius žiūrovų visame pasaulyje. TV žiūrovai Balkanų, Persijos įlankos valstybėse ir Viduriniuosiuose Rytuose mielai žiūri tuzinus turkiškų muilo operų ir sukuria daugiau nei 100 milijonų JAV dolerių pardavimų vertės per metus. Lietuvoje sėkmingai parodytas „Didingasis amžius“, XVI amžiaus Osmanų imperijos sultono Suleimano Didžiojo viešpatavimu paremtas serialas, yra labiausiai žiūrimas serialas Bosnijoje. Makedonijoje turkų muilo operos tapo tokios populiarios, kad 2012 m. pabaigoje valstybė išleido jų transliavimą ribojantį įstatymą. „Filmai yra žavingi, – tuo metu sakė Makedonijos Informacinės visuomenės ministras Ivo Ivanovski, – tačiau 500 metų vergovės Turkijai jau gana”.

Turkijos muilo operos sukūrė išskirtinę švelniosios galios rūšį arabiškame pasaulyje. Saudo Arabijoje dvasininkai priėmė fatvas, nurodančias mirties bausmes keliems „patvirkusių“ serialų kūrėjams. Tai buvo įvykdyta, pasirodžius pranešimams, kad šios įsimintinos dramos sukurstė vedybinę nesantaiką ir net skyrybas. Kai kurios Saudo Arabijos moterys taip įsimylėjo serialuose vaidinančius vyrus, kad jos pradėjo prašyti savo vyrų pamėgdžioti jo išvaizdą ar elgesį.

„Bėgantis laikas“ ir panašūs serialai yra išskirtinė turkiško pasaulio reklama. Muilo operos ne tik perduoda turkišką kultūrą išoriniam pasauliui, bet ir prekiauja ja. „Serialus žiūrintys žmonės nori tokių pačių baldų, tokio pat gyvenimo būdo ir maisto”, – sako Wilma Elles, Karolinos personažą vaidinanti vokiečių aktorė.

Žiūrovai taip pat nori patys pamatyti per televizorių matomą valstybę. Kelionių agentūros siūlo ypač arabų lankytojų mėgstamas ekskursijas į prabangius Bosforo rūmus, kuriuose buvo nufilmuotos kai kurios žudynių scenos. Turistai iš Viduriniųjų Rytų ir Persijos įlankos pulkais vyksta į Turkiją. Remiantis oficialia statistika, lankytojų skaičius iš Jungtinių Arabų Emyratų per pastaruosius metus išaugo 159 procentais. „Visi europiečiai nori nuvykti į Holivudą, – sako Elles. – O Rytų šalių žmonės nori atvykti į Stambulą”.

Ji sako, kad skirtingai nuo daugumos amerikietiškų serialų, turkiškos dramos nėra linkusios moralizuoti: „Bėgantis laikas“ tinka televizijai ir tuo pat metu moko šeimos vertybių. Ar kontrastas tarp dviejų moterų vaidinamų personažų galėtų būti dar didesnis? Džemilė Akarsu šeimos motina, yra nesavanaudiška, sąžininga, darbšti ir pasišventusi savo vyrui ir vaikams. Tuo tarp Elles personažas Karolina, yra klastinga, „barakudiška“ ir šeimoms kenkianti apsišaukėlė. Pirmajame sezone ji suviliojo Džemilės vyrą. Trečiajame sezone ji vilioja beveik visus. Jos skandalingas elgesys ekrane pavertė Elles konservatyvių žiūrovų žaibolaidžiu. Moterų grupė pateikė Turkijos Darbo ministrui peticiją, prašančią deportuoti Elles (ir jos personažą Karoliną ), siekiant išgelbėti Džemilę ir likusią išgalvotos Akarsu šeimos dalį. Ministras nesutiko. Elles teigia, kad žiūrovams patinka jos reali asmenybė, tačiau dauguma jų vis dar laiko serialą moraliniu kompasu.

„Turkiškos dramos, susitelkdamos į šeimos problemas (naudodamos Lotynų Amerikos telenovelių formule ir pritaikydamos ją sau), tapo labai sėkmingos tarptautinėse rinkose“, – sako Fredrikas af Malmborgas, pasaulinio muilo operų platintojo „Sparks Network“ generalinis direktorius. „Tuo metu, kai šeimos problemas sprendžiantys amerikietiški serialai dažniausiai yra situacijų komedijos, turkiškuose filmuose išdrįstama rimtai pažvelgti į šeimos istorijas, o tai suteikia labai platų atgarsį”, – sako Malmborgas. Žiūrovams gali būti sunku sieti save su „Dekstreriu“ ar  „Mad Men. Reklamos vilkais“, tačiau tai atlikti yra daug lengviau su Turkijoje sukurtomis šeimos dramomis.

Naujas LNK serialas „Bėgantis laikas“ nukelia į 1967 metus. Tolimojo plaukiojimo kapitonas Ali Akarsu daug laiko praleidžia ne su savo šeima. Tuo metu jo žmona Džemilė rūpinasi keturiais jų vaikais. Kai vyro nėra, ji savo vaikams tampa ir motina, ir tėvu. Kartą Ali galų gale grįžta iš savo kelionės. Džemilė Ali kišenėje randa laišką, kuris sukels daug įvykių ir apvers Akarsu šeimos gyvenimą aukštyn kojomis. Laišką, atskleisiantį jo meilės romano su užsieniete paslaptį. Ar Džemilė atleis išdavystę savo vyrui? Ką pasirinks Ali? Savo kadaise mylėtą žmoną ar jauną meilužę? Atsakymai – naujame LNK seriale „Bėgantis laikas“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų