"Žalgirio" krepšininko Manto Kalniečio kamuolys su autografu, poeto Gintaro Patacko "kriminalinė šakutė", "Bike Show Millennium" rengėjo Juliaus Urbaičio šalmas, architekto Audrio Karaliaus slidės ir Lenino raštų rinkinys. Šiuos ir kitus miesto įžymybių daiktus kitą savaitę bus galima įsigyti aukcione, skirtame Laisvės alėjai gaivinti.
Aukcionas – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto magistrantų ir Kauno plėtros forumo sumanyto projekto "Laisvas alėjos lobynas" dalis.
"Norime kaupti ir dalytis Laisvės alėjos "lobiais", kartu aktyvindami pagrindinės Kauno arterijos gyvenimą. Pirmiausiai ketiname atskleisti įdomias daiktų, susijusių su Laisvės alėja, istorijas", – pasakojo viena organizatorių, VDU Menų fakulteto magistrantė Kristina Daubarytė.
Projektą pradės asmeninių žymių kauniečių daiktų, dovanotų Laisvės alėjos lobynui, paroda ir aukcionas.
Į VDU Menų galeriją "101" jau atkeliavo seni režisieriaus Vytauto Balsio batai, nutrinti į Laisvės alėjos grindinį, poeto Kęstučio Navako eilių rankraštis, fotografo Gintaro Česonio pirmasis fotoaparatas, G.Patacko šakutė, su kuria jis, pamatęs muštynes Laisvės alėjoje, išlėkė iš kavinės ginti draugų ir kurią vėliau ilgai nešiojosi savigynos tikslais.
Čia pat – ir A.Karaliaus sudarytas "Pradedančiojo tarybinio propagandisto rinkinėlis". "Rinkinį sudaro rusiškos slidės, sukomplektuotos su Lenino raštais. Raštai – kad pažintų skleidžiamą ideologiją, o slidės – kad gerai slystų per visą ideologinę sistemą", – paaiškino architektas. Jis išmestą komunistų partijos įkvėpėjo raštų komplektą išgelbėjo, kai iš pastato netoli Laisvės alėjos, kur buvo įsikūręs jo biuras, kraustėsi sovietų kariškiai.
Kauniečių dovanotus daiktus, nuotraukas, nufilmuotas jų savininkų pasakojamas istorijas bus galima išvysti nuo rytojaus. Vėliau "Laisvės alėjos lobynas" bus parduodamas aukcione, o gautos lėšos bus panaudotos kūrybiniams projektams Laisvės alėjai gaivinti.
J.Urbaitis, "lobynui" padovanojęs šalmą, kuriuo pasipuošęs skriejo savo motociklu Kauno gatvėmis per pirmąjį "Bike Show", sakė dalyvausiąs aukcione ir pats jame ką nors įsigysiąs. "Esu Kauno patriotas, nenoriu, kad miestas būtų vadinamas benzino kolonėle tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Aš – už visas geras iniciatyvas gaivinti miestą", – pasakojo jis.
Jam antrino A.Karalius: "Sveikinu studentų iniciatyvą gaivinti miesto širdį, nors pirmiausiai tokio darbo turėtų imtis ne jie, o Kauno politikai, įsileidę į miesto centrą "Akropolį" ir tiesiogiai prisidėję prie Laisvės alėjos merdėjimo. Manau, šiek tiek padėti jai atsigauti galėtume kiekvienas iš mūsų – eidami apsipirkti ne į "Akropolį", o į Laisvės alėjos parduotuves."
Ateityje "Laisvės alėjos lobynas" daugiausiai bus kaupiamas virtualioje erdvėje – interneto svetainėje adresu www.alejoslobynas.lt.
"Čia apsigyvens miestiečių dovanoti eksponatai ir jų istorijos, išryškės Žmogaus ir Laisvės alėjos ryšys. Alėjos lobyne kaupsime ir auginsime naujas istorijas", – sakė K.Daubarytė.
Projekto organizatoriai tikisi iš miestiečių surinkti naujų Laisvės alėjos gaivinimo idėjų ir bent dalį jų įgyvendinti.
Parodos "Laisvas alėjos lobynas" atidarymas VDU Menų galerijoje "101" (Laisvės al. 53) – penktadienį 18 val.
Aukcionas – lapkričio 12 d. 18 val.
Naujausi komentarai