Jos nuomone, tai geriausias būdas sustabdyti delfinų gaudymą ir žudymą Japonijoje.
„Šie gyvūnai keliauja po vandenyną. Štai ką jie kasdien tyrinėja. Joks akvariumas nebus pakankamai didelis. Joks akvariumas nebus pakankamai gilus ir pakankamai įdomus“, – penktadienį per „Skype“ iš nedidelio Taidžio miesto Japonijoje sakė M. Williams.
Apie tenykštes delfinų medžiokles pasakojama „Oskarą“ pelniusioje 2009 metų dokumentinėje juostoje „Įlanka“ (The Cove).
19-metė M. Williams prisijungė prie delfinų apsaugai skirto projekto „Dolphin Project“ ir būrio kitų šiam tikslui atsidavusių garsenybių, tarp kurių yra Brianas May (Brajenas Mėjus) iš „Queen“, Stingas ir aktorė Daryl Hannah (Deril Hana).
Daugybę sekėjų socialiniuose tinkluose turinti mergina tikisi, kad jos populiarumas padės šiam kilniam reikalui. „Instagram“ ji turi 4 mln. sekėjų, o „Twitter“ – 1,5 mln.
Televizijos serialo „Fliperis“ (Flipper) delfinų treneris Ricas O'Barry (Rikas O'Baris) inicijavo kampaniją prieš Taidžio delfinų žudymą. Jis pasirodė ir filme „Įlanka“, kuriame pasakojama apie kasmet Japonijoje rengiamas delfinų skerdynes.
Geriausi ir gražiausi sugauti delfinai parduodami akvariumams bei pasirodymams, o likusieji parduodami mėsai.
Taidžio delfinų medžiotojai ir jų rėmėjai gina savo veiksmus ir vadina juos tradicija, nors delfinų mėsą japonai valgo itin retai.
Dokumentinė juosta „Įlanka“ Japonijoje nebuvo rodoma, tačiau „Dolphin Project“ išpirkus platinimo teises, filmą nuo penktadienio galima nemokamai pasižiūrėti internete.
Naujausi komentarai