Susiruošusiems atostogų: ką apie jus privalo žinoti kelionių konsultantas? Pereiti į pagrindinį turinį

Susiruošusiems atostogų: ką apie jus privalo žinoti kelionių konsultantas?

2016-07-26 06:10 diena.lt inf.

Vasara – pats atostogų įkarštis, kai kelionių agentūras apgula užsienio kurortų pavilioti tautiečiai. Visgi daugelis užmiršta, kad kelionių konsultantas – ne aiškiaregis ir skaityti minčių (dažniausiai) nemoka.

Norint išvengti nesusikalbėjimo ir užsitikrinti tokį poilsį, kokio norisi, rekomenduojama iš anksto atlikti „namų darbus“, t. y. apgalvoti atostogų ir planuojamos kelionės prioritetus.

Kelionių agentūros „Baltic Tours“ pardavimo vadovas Andrius Paulionis vardija klausimus, į kuriuos poilsiautojas turėtų pats sau atsakyti dar prieš įžengdamas į kelionių agentūrą.

Pasirinkite kelionės kryptį

Žinoti šalį, kurioje norėtumėte atostogauti – viena pagrindinių gerų atostogų dedamųjų. Nepakanka tik pasakyti: „noriu ten, kur šilta“.

„Pasitaiko, kad žmonės ateina net nenumanydami, ko nori. Arba teiraujasi, ką galiu jiems pasiūlyti. Tokiais atvejais mosteliu į už manęs kabantį žemėlapį, nes dabar galima suorganizuoti kelionę kad ir į Šiaurės ašigalį, – sakė A. Paulionis. – Žinoma, abejoti, svarstyti yra natūralu, tad jei renkamasi tarp kelių konkrečių šalių, jau gerai. Tuomet jau galima žiūrėti, kiek konkreti kryptis ar kelionės programa geriausiai atitiks konkretaus poilsiautojo poreikius“.

Pasirinkite datą ar bent sezoną

Sezoniškumas tiesiogiai susijęs su pagrindiniais atostogų poreikiais. Nes kaip vieni ieško visus metus nesibaigiančios vasaros, taip kiti – snieguotų kalnų viršūnių. O treti bando atrasti tobulos temperatūros balansą, kuomet nebereikia kęsti alinančio karščio, tačiau dar galima mėgautis saulės šiluma. Būtent dėl klimato ir pagal jį siūlomų pramogų alternatyvų ir reikėtų pasirinkti jei ne konkrečią kelionės datą, tai bent sezoną. „Nes kelionių agentas negali patarti, kada – žiemą ar vasarą – atostogauti yra geriau. Tai – labai asmeniška“, – sakė A. Paulionis.

Pasak „Baltic Tours“ ilgamečio darbuotojo, pradėti planuoti atostogas geriausia prieš pusmetį – taip išvengsite paskutinės minutės streso, turėsite platesnį šalių, viešbučių ir išvykimo datų pasirinkimą. Visgi jei esate iš tų, kurie nemėgsta gyventi pusmetį į priekį, suskubti reikėtų likus ne mažiau nei mėnesiui – norimą dieną tiesiog gali nebelikti vietų lėktuve.

„Išsirinkti kelionės datą tampa dar sudėtingiau, jei keliaujama su didesne kompanija“, – įspėjo A. Paulionis. Jis taip pat pastebėjo, kad žinodamas bent apytikslę kelionės datą ar trukmę klientas gali tikėtis „pagauti“ kokią nors tuo metu vykstančią akciją. Taigi datos tikslumas net gali padėti sutaupyti dalį kelionės biudžeto ar už tą pačią kainą pasirinkti aukštesnę kokybę, gauti papildomų paslaugų.

Nusistatykite biudžeto „lubas“

Šiandieninės turizmo galimybės leidžia keliauti nors į pasaulio kraštą – viską lemia noras ir biudžetas. „Kelionių paketai komplektuojami pakankamai individualiai, pagal kiekvieno norus ir galimybes, tad, net ir turint kuklų biudžetą, galima susiplanuoti atostogas be papildomų išlaidų. Na, nebent jas smarkiai išpūstų lauktuvės namiškiams, – šypsojosi A. Paulionis. – Tad vienas esminių dalykų, ką būtina paminėti pokalbio su kelionių konsultantu pradžioje, – kokį atostogų scenarijų dėlioti – ekonomišką ar prašmatnų, o dar geriau jei įvardijama konkreti pinigų suma“.

Taip pat rekomenduojama jokiu būdu neslėpti, jei planuojama povestuvinė kelionė – ne tik gausite nuolaidą, bet ir sulauksite malonių staigmenų. Pavyzdžiui, viešbučio personalas gali suorganizuoti romantišką vakarienę ant jūros kranto tik judviem, gal lėktuvo kapitonas pasveikins jaunųjų porą prieš skrydį, o stiuardesė pavaišins šampanu.

Nusistatykite reikalavimus apgyvendinimui

Nemažą atostogoms skirto biudžeto dalį sudaro apgyvendinimas: viešbučio žvaigždučių skaičius, maitinimo tipas, papildomos paslaugos ir pramogos. Apgyvendinimas lemia ne tik kainą, bet ir labai didele dalimi visų atostogų kokybę, todėl kelionių konsultantui reikėtų atvirai išsakyti kambariui, teritorijai, maitinimui keliamus reikalavimus bei įsiklausyti į jo patarimus.

Pavyzdžiui, jei planuojate daugiau laiko praleisti viešbutyje, greičiausiai jums bus aktualu jame siūlomos pramogos ir paslaugos, „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipas, patogiai išplanuota viešbučio teritorija. Tuo tarpu ketinantiems pakeliauti po apylinkes, išragauti vietos užeigose siūlomus patiekalus ir į viešbutį grįžti tik pernakvoti bus aktualesnė jo vieta, patogus susisiekimas.

Renkantis laikinais namais tapsiantį viešbutį klientai turėtų iki smulkmenų išsakyti savo lūkesčius ir atostogų planus, nes kiekviena detalė – ypač svarbi. „Netgi jei tai būtų noras turėti kambarį viršutiniame aukšte su vaizdu į jūrą, šilko patalais ar pieno vonia, – sakė A. Paulionis. – Smulkmenos – labai svarbu, nes dažniausiai mes visi turime kažkokių su atostogomis susijusių lūkesčių, pavyzdžiui, vienam tai – bangų ošimas prieš užmiegant, kitam – galimybė valgyti kuo daugiau vietoje prinokusių vaisių, trečiam – balto smėlio paplūdimys ir panašiai. O jei žmogus negauna tos „smulkmenos“, kuri jam labai svarbi, praktiškai gali nesijausti paatostogavęs ar net jaustis atostogomis nusivylęs“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra