A. Švarcnegerio sulaikymas – pamoka visiems: ką reikia žinoti apie deklaruojamus daiktus Pereiti į pagrindinį turinį

A. Švarcnegerio sulaikymas – pamoka visiems: ką reikia žinoti apie deklaruojamus daiktus

2024-01-19 09:41
LNK inf.

Buvęs Kalifornijos gubernatorius ir žinomas aktorius Arnoldas Švarcenegeris dėl prabangaus laikrodžio sulaikytas Vokietijos muitinėje. Jo sulaikymas tapo tikru kuriozu, tačiau negalvokite, kad tokioje situacijoje negalite atsidurti ir jūs.

 Arnoldas Švarcenegeris.
Arnoldas Švarcenegeris. / LNK stop kadras

Muitinės informacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Krikščionaitis papasakojo plačiau apie brangių prekių deklaravimą.

– Ką turėtume žinoti, jeigu norime padovanoti kam nors dovanų ir mūsų lagamine guli įspūdinga 10 tūkstančių viršijanti dovana. Ką reikėtų žinoti?  

– Visų pirma reikia žinoti, kad jeigu vežatės daiktų daugiau kaip už 1000 eurų, ir jeigu tų daiktų pobūdis gali būti komercinis – jūs privalote juos deklaruoti. Tai galite padaryti pasirinkdami raudoną kanalą, atėję ir pasakę muitinės pareigūnams. Visa sistema taikoma Europos Sąjungoje. Jeigu vežatės daiktų, kurių vertė yra didesnė kaip 1000 eurų, bet jie nėra akivaizdžiai komercinio pobūdžio, juos vis tiek privalote deklaruoti. Taip pat turite pasirinkti raudoną kanalą, bet juos galėsite deklaruoti žodžiu. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Jeigu aš keliauju su prabangiu laikrodžiu, savo prabangiu laikrodžiu, tarkim, vyras padovanojo, ar man irgi reikėtų deklaruoti?  

– Yra du momentai. Pirmas momentas yra tai, kad kontrolė yra privaloma, ir kontrolė yra atliekama, kada jūs deklaruojate prekes. Antras momentas – tų daiktų vertė. Jeigu vertė yra daugiau kaip 1000 eurų pagal Sąjungos muitinės kodeksą, deklaruoti yra privaloma. Dar yra trečias momentas, kuris susiveda į tai, kad jeigu jūs pateiksite įrodymus, tai gali būti dokumentai, tai gali būti akivaizdžiai jums priklausantis daiktas. Jeigu tai yra asmeninis, unikalus daiktas, pagamintas būtent jums, su jūsų išgraviruotu vardu, jums svarbiomis datomis ar panašiai, bet jūs vis tiek turite deklaruoti ir tada muitinė praleis jį.  

– Bet jeigu aš neturiu jokių dokumentų ar ženklų, įrodančių, kad tai yra mano žiedas. Galiu taip pat susimokėti baudą?  

– Ne baudą, bet gali tekti susimokėti mokesčius. Jeigu vengsite deklaravimų, galite gauti ir baudą.

– Kaip dažnai tai nutinka? 

– Atvejai nėra dažni. Jūsų minėtas atvejis yra išskirtinis: ir žmogus, ir situacija, ir aplinkybės, ir manau, kad ten bus rastas sprendimas. Tiktai tiek, kad pradžia tokia kuriozinė. O šiaip atvejai nėra dažni ir norėčiau priminti, kad reikia deklaruoti ne tik paprastus daiktus, bet reikia ir nevežti tam tikrų daiktų. Daiktų, kurie pažeidžia intelektinės nuosavybės teises. Nevežti daiktų, kurie susiję su floros ir faunos apsauga, pavyzdžiui, odinių krokodilo batų, nes gali būti konfiskuoti ir galite gauti baudą.  

– Jeigu Viduržemio jūroje prisirinkčiau kriauklių?  

– Jeigu tos kriauklės yra saugomos pagal tarptautinę konvenciją, tai, be abejo.  

– O kaip su intelektine nuosavybe?  

– Intelektinė nuosavybė tai dažniausiai yra visiems gerai žinomi prekių ženklai, tokie kaip „Dior“, „Gucci“, „Ferrari“. Tokie prekių ženklai, kurių visi nori, nori pasipuošti, apsirengti.  

– Mes kalbame apie intelektinę nuosavybę, kai turi nusipirkęs prabangų rankinuką užsienyje ir jį taip pat turi deklaruoti ir turėti dokumentus, kad tai yra tavo daiktas, tu jį nusipirkęs sau. Bet jūs, matyt, dažniau susiduriate su klastotėmis, kiek pasitaiko muitinei darbo su klastotėmis?  

– Pasitaiko ir tokių atvejų. Jūsų minėto atvejo per paskutinius 5 metus nėra buvę, kad „žvaigždė“ taip papultų. Su klastotėmis atvejų pasitaiko dažniau. Kai siunčiamos klastotės arba prekes, kurios pažeidžia intelektinę nuosavybę, tai dažniausiai yra sulaikomos pašte. Reikia nepanikuoti ir žinoti, kad reikia pateikti dokumentus, nurodyti, kur jūs įsigijote tas prekes. Muitinė atliks tikrinimą ir jeigu tai tikrai yra, pavyzdžiui, kažkokie batų gamintojai, jie patvirtins ir mes paleisim. Bus nemalonumų, bet įstatymas yra įstatymas. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra