„Kartais girdžiu, kad sako: žadėjote per 100 dienų. Iš tikrųjų mes tokių dalykų nežadėjome. Niekas nesigilina. Mes sakėme, kad parašysime projektą per 100 dienų. Parašius tą projektą tu pamatai, kad jam nėra politinio palaikymo Seime. Tada tu savęs turi paklausti, ar tave tenkina tai, kad tas reikalingas įstatymas politiškai yra neįmanomas. Ne – tavęs netenkina, tu visgi nori pokyčio. Tad žiūri, kaip tą politinį palaikymą surinkti bent kokiam pokyčiui“, – interviu portalui „15min“ sakė Ekonomikos ir inovacijų ministerijai vadovaujanti „laisvietė“.
Paprašyta pakomentuoti, ar valdančiųjų kolegų nesusitelkimas priimant Laisvės partijai svarbius projektus gali išjudinti koaliciją, A. Armonaitė atsakė abstrakčiai.
Mes sakėme, kad parašysime projektą per 100 dienų. Parašius tą projektą tu pamatai, kad jam nėra politinio palaikymo Seime.
„Mes nežinome, ką atneš ateitis. Tikslas, matyt, yra savaiminis ne būti koalicijoje ar joje nebūti. Tikslas yra įgyvendinti pokyčius: ar tai būtų ekonomika, ar tai būtų žmogaus teisių sritis, ar aplinkosauga. Pokyčiai yra pagrindinis tikslas“, – sakė ji.
„Jeigu ši koalicija sugeba padaryti pokyčius, tegu ji dirba. Kol kas turiu vilties, kad mes galime padaryti tuos pokyčius. Įstatymai yra praėję pateikimo stadijas, kai kurie Seimo nariai yra pakeitę pažiūras“, – pridūrė A. Armonaitė.
Gegužės pabaigoje Seimas po pateikimo pritarė dviem pasiūlymams dėl artimų žmonių civilinių santykių teisinio reglamentavimo – valdančiųjų parengtam Civilinės sąjungos įstatymo projektui ir konservatoriaus Pauliaus Saudargo bei dalies kitų Seimo narių teikiamoms Civilinio kodekso pataisoms, kuriomis siekiama įtvirtinti „artimo ryšio“ sąvoką.
Prieš metus Partnerystės įstatymas nesulaukė parlamentarų paramos ir neįveikė pateikimo stadijos. Tuometį įstatymo projektą sukritikavo ir prezidentas Gitanas Nausėda. Prezidentas išsakė poziciją, kad Partnerystės įstatymą jis būtų vetavęs dėl netinkamo partnerystės sąvokos apibrėžimo.
Kaip birželio mėnesį leido suprasti prezidentas G. Nausėda, dabartinė Prezidentūra nėra linkusi palaikyti Civilinės sąjungos įstatymo. G. Nausėdos teigimu, jis labiau pritartų projektui, kurį pasiūlė grupė prieš partnerystę pasisakančių parlamentarų. Jo teigimu, konservatoriaus P. Saudargo bei dalies kitų Seimo narių teikiamoms Civilinio kodekso pataisoms, kuriomis siekiama įtvirtinti „artimo ryšio“ sąvoką, sukeltų mažiau priešpriešos visuomenėje.
Naujausi komentarai