„Kai kalbame apie lyderystę, kaip tokią, tai Lietuvoje apskritai tos lyderystės yra mažai. Jos nematome visuose lygmenyse“, – atsakinėdama į žurnalistų klausimus po G. Nausėdos metinio pranešimo teigė kadencija baigusi prezidentė.
Visgi D. Grybauskaitė sutiko, kad pandemiją suvaldyti pavyko ir epidemiologinė situacija šalyje gerėja.
„Jeigu žiūrėti laiko masteliu, lyginant pernai metus ir šiemet, be abejo padėtis gerokai geresnė“, – sakė ji.
Įsitikinome, kad politinė valia išlieka nepakeičiama. Kai ekspertų nuomonės išsiskiria, lyderystės privalo imtis politikai.
ELTA primena, kad G. Nausėda savo metiniame pranešime atkreipė dėmesį, jog per pastaruosius pandemijos paženklintus metus, jo nuomone, lyderystė iš ministerijų perėjo į savivaldą.
„Įsitikinome, kad politinė valia išlieka nepakeičiama. Kai ekspertų nuomonės išsiskiria, lyderystės privalo imtis politikai. Per pastaruosius metus pamatėme, kaip lyderystė iš ministerijų kabinetų perėjo į savivaldą. Jos ėmėsi tie, kurie kasdien mato žmonių poreikius ir geba į juos atsiliepti nelaukdami nurodymų. Tie, kas nebijo prisiimti atsakomybės“, – sakė G. Nausėda.
„Nuo neįprastų verslo skatinimo idėjų, garsinusių Lietuvą pasaulyje, iki vakcinavimo registracijos sistemos — visa tai buvo inicijuota savivaldos žmonių, kuriems taip pat noriu nuoširdžiai padėkoti“, – pridūrė prezidentas.
Pakomentavo situaciją dėl EVT
Dvi kadencijas Lietuvai vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad dabartinės Prezidentūros ir konservatorių diskusijose dėl atstovavimo Europos Vadovų Tarybai (EVT) įžvelgianti abipusį nepakantumą. Tai, akcentuoja D. Grybauskaitė, kenkia valstybei.
„Viešoje erdvėje matome atvirai demonstruojama nepakantumą iš abiejų pusių. Ir tai tikrai kenkia valstybės reputacijai“, – po prezidento Gitano Nausėdos perskaityto metinio pranešimo Seime žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.
Viešoje erdvėje matome atvirai demonstruojama nepakantumą iš abiejų pusių.
Visgi ji pažymėjom mananti, kad prezidento pusėje yra konstituciniai argumentai, išlaikyti dar jos prezidentavimo metu susiformavusią Lietuvos atstovavimo EVT tvarką.
„Mano nuomone, konstituciniai argumentai – ir čia noriu paminėti, kad nepriklausomai nuo asmenybių, patinka ar nepatinka – konstituciniai argumentai dėl dalyvavimo yra prezidento pusėje, o politiniai argumentai reikalauja konstruktyvaus dialogo ir bendro sprendimo“, – teigė D. Grybauskaitė.
Naujausi komentarai