Kaip pranešė Prezidentūra, šalies vadovas Gitanas Nausėda pirmadienį priėmė Estijos ambasadoriaus Kaimo Kuusko (Kaimo Kūsko), Švedijos ambasadoriaus Larso Wahlundo (Larso Vahlundo) ir Vokietijos ambasadoriaus Corneliaus Zimmermanno (Kornelijaus Cimermano) skiriamuosius raštus.
Pasak pranešimo, prezidentas susitikime su Lietuvai akredituotu Estijos ambasadoriumi aptarė bendradarbiavimą stiprinant rytinį NATO flangą, įgyvendinant strateginius infrastruktūros projektus, ekonominių ir prekybinių ryšių plėtros galimybes bei bendrą kovą prieš Rusijos vykdomą propagandą ir jos pastangas perrašyti istoriją.
R. Dačkaus/ LR Prezidento kanceliarijos nuotr.
Susitikimo metu G. Nausėda pažymėjo, jog reikalinga įgyvendinti Vilniaus NATO viršūnių susitikime priimtus sprendimus, siekti, kad Vašingtone Ukraina būtų pakviesta į Aljansą.
Pasak Lietuvos vadovo, būtina ir toliau užtikrinti tvarų ir ilgalaikį paramos teikimą Ukrainai, stiprinti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, kelti agresorės Rusijos atsakomybės klausimą.
Prezidentas susitikime su Lietuvai akredituotu Švedijos ambasadoriumi išreiškė visapusę Lietuvos paramą Švedijos stojimo į NATO procese.
Šalies vadovas taip pat pabrėžė, jog Švedijos būsima narystė NATO sustiprins saugumą Baltijos jūros regione – G. Nausėda pakvietė Švedija prisijungti prie NATO energetinio saugumo centro Vilniuje veiklos.
Anot Prezidentūros, G. Nausėda pabrėžė sėkmingą Švedijos pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai, sakydamas, kad dėmesys Europos vertybėms, saugumui, tvirta parama Ukrainai ir ES piliečių gerovės stiprinimas yra „atsakingumo ir užtikrintumo pavyzdys“.
R. Dačkaus/ LR Prezidento kanceliarijos nuotr.
Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad Lietuva ir toliau pasiruošusi plėsti ekonominius ir prekybinius ryšius, stiprinti bendradarbiavimą kultūros, mokslo ir švietimo srityse.
Susitikime su Lietuvai akredituotu Vokietijos ambasadoriumi prezidentas pažymėjo, kad Lietuva vertina tvirtus Vokietijos įsipareigojimus ir lyderystę mūsų regione, ypač „saugumo ir gynybos srityse, ir daro visus būtinus darbus siekdama jau 2026 metais priimti Vokietijos brigadą“.
Pasak šalies vadovo, Vokietija – strateginė Lietuvos partnerė ES, NATO ir kitose tarptautinėse organizacijose.
„Lietuva pasiruošusi plėsti ekonominius ir prekybinius ryšius, stiprinti bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityse“, – pranešime cituojamas G. Nausėda.
Naujausi komentarai