„VRK, susirinkusi į posėdį, vertins šią situaciją ir spręs, ką toliau daryti, ar pradėti tyrimą, aiškintis aplinkybes“, – pasibaigus rinkimams, spaudos konferencijos metu teigė L. Petronienė, komentuodama sekmadienio rytą šalies vadovo socialinėje paskyroje pasirodžiusį įrašą su kvietimu kartu stebėti rinkimų rezultatus.
Anot VRK pirmininkės, sekmadienį vykusio antrojo prezidento rinkimų turo metu iš viso buvo gauta apie 70 piliečių užklausų.
„Daugiausia rinkėjai domėjosi balsavimu kitose apylinkėse, klausė dėl galimybės balsuoti užsienyje (…), keli rinkėjai nurodė, kad pirmą kartą balsuodami negavo Konstitucijos“, – vardijo L. Petronienė.
„Būta bandymo sugadinti balsadėžių plombas – viena ir sugadinta. Pati balsadėžė nebuvo pažeista, komisija ją iš naujo užplombavo ir rinkimus tęsė toliau“, – pridūrė ji.
VRK pirmininkės teigimu, nors rinkimų diena ir buvo įprasta, pavakarę su komisija susisiekė kelios rinkimų apylinkės, kurios informavo apie keblumus administruojant iš kitų rinkimų apylinkių atvykusių rinkėjų balsavimą.
„Iš kitų apylinkių atvykusiems rinkėjams teko kiek ilgiau palaukti, tačiau trikdžiai buvo pašalinti“, – tikino ji.
L. Petronienė priminė, kad sekmadienį buvo gauta informacija ir apie keletą galimai neblaivių rinkėjų bei vieną, kai įtariama, taip pat neblaivų ir agresyviai besielgiantį rinkimų stebėtoją.
P. Mačiulis nemato pažeidimų dėl G. Nausėdos įrašo socialiniame tinkle: tai neturėjo įtakos rinkimams
Perrinkimo siekiančio prezidento G. Nausėdos rinkimų štabo vadovas Povilas Mačiulis sako, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) adekvačiai reagavo į pranešimus apie šalies vadovo įrašą socialiniame tinkle. Visgi, gyventojų kvietime laukti balsavimo rezultatų jis nemato jokių pažeidimų.
„Čia, turbūt, susiformavusi graži tradicija, kad žmonės buriasi aplink Prezidentūrą rinkimų vakarą. Galbūt irgi taip pasiseks, kad ir šį vakarą, prieš vidurnaktį, ar ponią Ingridą Šimonytę ar prezidentą Gitaną Nausėdą žmonės išvys Prezidentūroje“, – sekmadienio vakarą G. Nausėdos rinkimų štabe Eltai sakė P. Mačiulis.
Čia, turbūt, susiformavusi graži tradicija, kad žmonės buriasi aplink Prezidentūrą rinkimų vakarą.
„Suprantu VRK nerimą ir jie sureagavo, mano galva, adekvačiai, pasakydami (...), kad mes rekomenduojame. Prezidentūra, žinodama visas aplinkybes, įvertindama tai, kad jau ir ankstesniais metais panašūs renginiai yra vykę, jie, turbūt, turėjo galimybę įsivertinti, kad čia jokio pažeidimo nėra“, – sakė jis.
Jis pažymėjo, kad rinkimų štabas prie šios iniciatyvos ir prezidento įrašo „Facebook“ neprisidėjo.
Štabo vadovas taip pat pažymėjo manąs, jog G. Nausėdos įrašas neturėjo jokios įtakos balsavimo rezultatams.
„Koks bus Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas – mes sužinosime, tikiu, kitą savaitę. Bet tikrai, mano asmenine nuomone, tikrai tai kažkokios įtakos rinkimams šitas dalykas neturėjo“, – patikino P. Mačiulis.
„Aš tame tikrai pažeidimo nematau, bet ne aš sprendžiu, ar tai yra pažeidimas. (...) Vyriausioji rinkimų komisija, vėlgi, veikia tokiu principu, kad sprendžia visi komisijos nariai. Aš manau, kai visi komisijos nariai susitiks, nubalsuos ir įvertins visas aplinkybes“, – pridūrė jis.
M. Lingė įvertino G. Nausėdos įrašą socialiniuose tinkluose: buvo galima apsieiti be to
Konservatorių keliamos kandidatės į prezidentus Ingridos Šimonytės rinkiminiam štabui vadovaujantis Mindaugas Lingė tikina, kad antros kadencijos siekiantis G. Nausėda galėjo apsieiti ir be įrašo, kviečiančio gyventojus kartu laukti balsavimo rezultatų.
„Sunku sakyti, kokių tikslų buvo siekiama. Galbūt buvo siekiama pasiųsti žinutę rinkėjams, priminti kad vyksta rinkimai, galbūt norėta ir šiokio tokio ažiotažo. (...) Ta regimybė, kokią mes dabar matome iš šios dienos, tai turbūt buvo galima apsieiti ir be to“, – žurnalistams I. Šimonytės štabe teigė jis.
Pasak M. Lingės, prezidentas G. Nausėda turėjo atsižvelgti į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) rekomendaciją pašalinti įrašą. Konservatorius akcentavo, kad Prezidentūra, jo nuomone, turimą institucinį resursą naudojo rinkimų kampanijos metu.
Matyt, jau atsirado žmonių, kurie aktyviai sureagavo, skundė ir matėme VRK rekomendaciją.
„Matyt, jau atsirado žmonių, kurie aktyviai sureagavo, skundė ir matėme VRK rekomendaciją. Labai gaila, kad iš galios pozicijų nesiekiama atsižvelgti į tai, ką rinkimų priežiūrą vykdanti institucija rekomendavo. Bet mes visą kampaniją stebėjome tą aktyvų institucinio resurso naudojimą. Turbūt, to susiturėjimo neužteko ir paskutinei dienai“, – sakė jis.
„Pasitvirtino, kad rinkimams yra pasitelkiamas institucinis resursas. Pradedant nuo įvairių vizitų organizavimo, nuo patarėjų dalyvavimo rinkiminėje kampanijoje. Mes nematėme atskirties. (...) Būtų galima ir susilaikyti šią dieną nuo tokių kvietimų“, – pridūrė M. Lingė.
Sekmadienio rytą šalies vadovo socialinėje paskyroje pasirodė įrašas su kvietimu kartu stebėti rinkimų rezultatus.
„Kviečiu visus su draugais ir artimaisiais kartu laukti rinkimų rezultatų Prezidento rūmų kieme su fontanu ir parke! Tiesiogines transliacijas galėsime stebėti ekranuose, tad pasikvieskite kompanijos, pasiimkite ko reikia piknikui ir – iki pasimatymo!“, – rašė prezidentas.
VRK reaguodama į įrašą rekomendavo žinutę pašalinti. Tačiau Prezidentūra padėkojusi už rekomendaciją – tą padaryti atsisakė.
Kaip Eltai teigė VRK pirmininkė Lina Petronienė, pasibaigus rinkimams komisija vertins šią situaciją.
ELTA primena, kad nuo vidurnakčio šalyje yra įsigaliojęs agitacijos draudimas, kuris tęsis iki kol sekmadienio vakarą baigsis balsavimas šiuose rinkimuose.
Naujausi komentarai