„Tai čia yra tarybos sprendimas, bet jūs pasakykite, kurį mes statuto punktą pažeidėme? Nepažeidėme mes statuto punkto, bent kiek aš vakar tris kartus statutą perskaičiau“, – žurnalistams Seime sakė A.Palionis.
Jis tvirtino neatsižvelgsiantis į partijos Etikos ir procedūrų komisijos rekomendaciją atšaukti parašą po deklaracija, skelbiančia apie frakcijų koaliciją.
Socialdemokratas taip pat nurodė 2020 metų Seimo rinkimuose kandidatuosiantis kaip nepriklausomas kandidatas.
„Aš niekada nesvajojau dėl europarlamento nario mandato jau bent 20 metų į priekį, tai man partijos sąraše ar taip, ar taip nelabai svarbu būti, o 2020 metais kandidatuosiu kaip vienmandatininkas nepriklausomas, o širdyje vis tiek liksiu kairysis“, – teigė A.Palionis.
Jis pabrėžė nežadantis bylinėtis, jeigu būtų pašalintas iš partijos.
Socialdemokratų etikos komisija frakcijos nariams persigalvoti dėl valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ davė savaitę.
Paragino atšaukti susitarimą
Socialdemokratų partijos (LSDP) Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo parlamente dirbantiems socialdemokratams atšaukti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasirašytą frakcijų susitarimą dėl koalicijos.
Komisija konstatavo, kad sprendimas sudaryti frakcijų koaliciją Seime „buvo priimtas nepaisant LSDP tarybos nutarimu priimto sprendimo ir prieštarauja jo esmei, neatitinka partijos išreikštos valios ir LSDP Statuto reikalavimų“.
„LSDP Etikos ir procedūrų komisija nutarė rekomenduoti LSDP nariams, kurie yra ir LSDP frakcijos nariai Seime, per savaitę pašalinti statuto pažeidimus bei informuoti komisiją apie rekomendacijos įvykdymą ar atsisakymą ją vykdyti“, – teigiama trečiadienį išplatintame partijos pranešime.
Krizė socialdemokratų partijoje kilo, kai šeštadienį partijos taryba nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“, tačiau pirmadienį paaiškėjo, jog šiam sprendimui nepritariantys Seimo frakcijos nariai pasirašė susitarimą dėl naujos frakcijų koalicijos sudarymo.
Šią deklaraciją pasirašęs Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas BNS pareiškė, kad Konstitucija saugo partijų narius nuo spaudimo.
„Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, partijos nariams negali būti jokio spaudimo – partinio, lobistinio, jokio kitokio“, – sakė politikas.
Jis tvirtino, kad frakcija svarstys, ką daryti po etikos sargų sprendimo: „Jei bus rimti argumentai – atsitrauksime, bet aš kol kas jų negirdžiu“.
Etikos komisijos pirmininkas Vainius Šarmavičius BNS teigė, kad rekomendacija frakcijos nariams buvo išplatinta po balsavimo internete, komisija gyvai į posėdį nesirinko.
Pasak politiko, komisijos nuostatai leidžia tai daryti tais atvejais, kai ji nesvarsto konkrečių partijos narių atsakomybės už pažeidimus.
„Komisijos nuostatai numato galimybę rengti balsavimą elektroninėje erdvėje tais klausimais, kurie nėra susiję su nuobaudomis partijos nariams“, – sakė V.Šarmavičius.
„Tai mes tiesiog ir pateikėme tarpinį situacijos vertinimą, kol kas nevertindami atskirų partijos narių elgesio ir nesvarstydami partinių nuobaudų klausimo“, – pridūrė jis.
Gavo skundų
Komisijos pirmininkas Vainius Šarmavičius antradienio vakarą BNS pranešė, kad komisija gavo tris skundus dėl daugelio Seimo socialdemokratų frakcijos narių elgesio.
„Yra reiškiamas protestas prieš tokius veiksmus, prašoma įvertinti, ar jų elgesys atitinka partijos statuto reikalavimus ir priimtą partijos sprendimą dėl pasitraukimo iš koalicijos“, – sakė V.Šarmavičius.
Pasak jo, ant trijų skundų parašus yra padėję keliasdešimt socialdemokratų iš įvairių skyrių.
Politikas teigė, kad frakcijos narių elgesys gali būti svarstomas spalio pradžioje.
Šeštadienį Socialdemokratų partijos taryba nutarė pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pirmadienį paaiškėjo, kad tokiam sprendimui nepritariantys Seimo Socialdemokratų frakcijos nariai pasirašė susitarimą su „valstiečiais“ dėl koalicijos sudarymo.
Šiame susitarime yra vienuolika Seimo socialdemokratų parašų.
Naujausi komentarai