„Šis klausimas gerokai suskaldė Baltijos valstybes. Manau, kad iš dalies tam ši atominė elektrinė ir buvo statoma – neabejotinai. Bet, aš manau, kad mūsų tikslas yra neleisti Baltijos valstybėms suskilti dėl kokių nors priežasčių“, – „Žinių radijui“ teigė G. Kirkilas, išreikšdamas nuomonę, kad Lietuvoje priimami sprendimai šiuo klausimu kaip tik ir skirti stabilizuoti santykius tarp trijų valstybių.
„Mes nebūname visada labai vieningi, yra sudėtingų sprendimų, bet šiuo atveju Lietuva, teikdama savo rezoliucijos projektus, ir stengiasi išlaikyti trijų Baltijos valstybių vienybę, kuri yra būtina ne tik kovojant su Astravo AE galimomis grėsmėmis, bet ir po to, mums visiems kartu prisijungiant prie europinių tinklų. Susipykti galima labai greitai“, – kalbėjo G. Kirkilas, pabrėždamas, kad valstybės politikai turi surasti bendrus sprendimus.
„Kai kuriais aspektais mūsų interesai yra gana skirtingi. Bet politikai tam ir yra, kad surastų bendrus sprendimus“, – pridūrė jis.
ELTA primena, konservatorių ir Sąjūdžio prieš Astravo AE pasipiktinimą sukėlė Energetikos ministerijoje parengtas Baltijos šalių susitarimo projektas, dėl Astrave pagamintos elektros energijos patekimo į Baltijos valstybių rinkas, neįpareigojantis Latvijos ir Estijos nepirkti elektros iš Baltarusijos.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybės tikslas yra užkirsti kelią Astravo atominės elektrinės pagamintai elektros energijai patekti į Lietuvos rinką. Savo ruožtu konservatoriai teigia, kad susitarimas atvertų kelią Astravo atominės elektrinės elektros prekybai Baltijos šalyse bei grubiai pažeistų šiuo metu Lietuvoje galiojančius „anti-astravinius“ įstatymus.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai kartu su Sąjūdžiu prieš Astravo AE surengė piketą prie Latvijos ambasados Vilniuje. Parlamentarai ne tik ragino Latvijos parlamentą paremti bendrą Baltijos šalių siekį nepirkti elektros iš Astravo atominės elektrinės.
Naujausi komentarai