Trečiadienį šį klausimą svarsčiusi Seimo valdyba nesuskubo išleisti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai priklausančios politikės į kelionę. Prieš nutardama, ar verta apskritai I. Rozovą, kaip Seimo narę, išleisti išvykti į tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos renginius vyksiančius Milane, Valdyba nusprendė sulaukti dviejų parlamento komitetų nuomonių.
I. Rozovos kreipimąsi Seimo valdybos nariams perskaitė parlamento vadovas Viktoras Pranckietis.
„Atkreipiu dėmesį į tai, kad eilinį kartą gavau kvietimą dalyvauti tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos posėdyje, kuris vyks 2020 m. balandžio 2-5 d. Milane. Prašau jūsų apsvarstyti ne tik mano dalyvavimą šiame susitikime, bet ir apskritai, Lietuvos Respublikos dalyvavimą asamblėjos darbe. Primenu, kad Lietuva yra viena iš šios tarptautinės organizacijos įkūrėjų“, – į Seimo vadovybę kreipėsi I. Rozova, dėl kurios ryšių su Rusijos diplomatais pernai buvo pradėtas parlamentinis tyrimas.
Socialdemokratas Julius Sabatauskas rekomendavo Valdybai, prieš apsisprendžiant dėl šio prašymo, atsiklausti Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) nuomonės.
„Kadangi tai ne tik dėl dalyvavimo, bet ir dėl veikimo šioje organizacijoje apskritai, tai reikėtų paprašyti Užsienio reikalų komiteto nuomonės. Pažiūrėtume, kaip mūsų valstybei yra geriau, ir tada spręstume“, – sakė J. Sabatauskas.
Socialdemokratui, šiuo metu einančiam opozicijos lyderio pareigas, antrino ir konservatorė Irena Degutienė. Jos nuomone, taip pat reikėtų nuomonės paklausti ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK). Pasak politikės, situacija šioje tarptautinėje organizacijoje yra stipriai pasikeitusi nuo jos įkūrimo.
Tuo tarpu „valstiečių“ frakcijos narys Arvydas Nekrošius suabejojo, ar apkritai tikslingas Seimo dalyvavimas šiame renginyje.
Bendru sutarimu Seimo valdyba nusprendė nuomonės prašyti abiejų Seimo komitetų – NSGK ir URK.
ELTA primena, kad dėl I. Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais yra pradėtas parlamentinis tyrimas. Dalis politikų pasisako ir už apkaltą šiai Seimo narei.
Valstybės saugumo departamentas (VSD) yra teigęs, kad dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje kelia riziką Lietuvos nacionaliniam saugumui.
Naujausi komentarai