Pereiti į pagrindinį turinį

I. Šimonytė sukritikavo prezidento paviešintą informaciją: prisiskyrė kitų institucijų nuopelnus

2024-04-24 10:40

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad vidaus reikalų ministrė teisingai pasielgė paklaususi prokuratūros, ar informaciją apie Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą paviešinęs prezidentas Gitanas Nausėda nepažeidė įstatymo.

L. Balandžio / BNS nuotr.

„Kreipimasis yra adekvatus ta prasme, kad vienintelis prokuroras galėtų atsakyti į klausimą, ar buvo duotas leidimas šią informaciją paskelbti“, – Eltai teigė I. Šimonytė.

Premjerė neslėpė kritiškai vertinanti prezidento poelgį. Anot jos, lieka tik tikėtis, kad G. Nausėdos paskelbta žinia nepakenks Lietuvos atsakingų institucijų santykiams su Lenkijos kolegomis.

„Labai noriu tikėti, kad ikiteisminiam tyrimui nėra padaryta žala. Kadangi tai yra dviejų šalių operacija, tai pasitikėjimas yra sunkiai užtarnaujamas dalykas. Labai nesinorėtų, kad pareigūnų lygmeniu tas pasitikėjimas dėl tokio dalyko būtų prarastas“, – sakė I. Šimonytė, pridurdama, kad prezidentas nusprendė sau prisiimti kitų institucijų nuopelnus.

„Aš žiūriu į tai kaip į gana jautrios informacijos naudojimą, sau prisiskiriant kitų institucijų nuopelnus“, – teigė Vyriausybės vadovė.

„Tai yra baudžiamoji byla, o baudžiamojoje byloje, kaip mes puikiai žinome, sprendimą, kada viešinti informaciją, priima prokuroras. Tik jis gali įvertinti, ar jau yra tas momentas, kada nebus padaryta žalos tyrimui. Ne prezidentas, ne Agnė Bilotaitė, ne aš gaudžiau tuos žmonės. Tą darė pareigūnai ir tai buvo labai sudėtinga operacija ir labai džiaugiuosi, kad ji buvo sėkminga“, – sakė I. Šimonytė.

Skeptiškai įvertino prezidento pasisakymą: jei kas nors laikrodį pažįsta, tai pamatys

Komentuodamas ministrės Agnės Bilotaitės kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą, prezidentas G. Nausėda savo kaltės neįžvelgė.

„Ar Donaldą Tuską irgi įrašė į tų, kuriuos ketina patraukti atsakomybėn, sąrašą?“ – antradienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

Kreipimasis yra adekvatus ta prasme, kad vienintelis prokuroras galėtų atsakyti į klausimą, ar buvo duotas leidimas šią informaciją paskelbti.

„Ministrės kreipimąsi vertiname kaip neatsakingą veikimą ir politikavimą artėjančių rinkimų fone“, – vėliau raštu pažymėjo prezidento komunikacijos grupė.

Tačiau I. Šimonytės teigimu, reikia pažymėti, kad būtent G. Nausėda pirmasis paskelbė apie Rusijos opozicionieriaus užpuolikų sulaikymą. Todėl, pažymi ji, teisintis, kad ir Lenkijos politikai apie tai kalbėjo viešai – nederėtų. Veikiausiai, svarstė premjerė, Lenkijos politikams G. Nausėda nebepaliko kito pasirinkimo.

„Dėl Tusko paminėjimo: jei kas nors laikrodį pažįsta ir kalendorių pažįsta, tai pamatys, kad Donaldas Tuskas savo komentarą pateikė penktadienio vakarą. Manau, kad tai buvo komentaras, kurį reikėjo pateikti po to, kai Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė informaciją, kuri vieša nebuvo“, – sakė I. Šimonytė.

Be to, akcentavo premjerė, Lietuvoje ne vienintelis prezidentas turėjo informacijos apie sėkmingą operaciją Lenkijoje.

„Aš tikėjausi, kad ši informacija bus paskelbta kriminalinės policijos biuro kartu su prokurorais. Bet atsitiko taip, kad reikalą šią informaciją paskelbti matė prezidentas. Jis nebuvo vienintelis žmogus, kuris tą informaciją turėjo“, – apibendrino premjerė.

ELTA primena, kad praėjusios savaitės penktadienį G. Nausėda pranešė, jog Lenkijoje buvo sulaikyti du asmenys, įtariami išpuoliu prieš L. Volkovą. Po šios žinios šalies vadovas sulaukė dalies politikų kritikos.

Vidaus reikalų ministrė teigė, jog tokią informaciją skelbti yra tarnybų, o ne politikų prerogatyva. Taip pat ji kėlė klausimus, ar G. Nausėdos pasisakymai nepakenkė besitęsiančiam ikiteisminiam tyrimui. Į kritiką sureagavęs G. Nausėda tikino, kad jo komunikacija tyrimams tikrai nepakenks.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė šią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar prezidentas Gitanas Nausėda, pranešęs apie galimų Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą, nepažeidė įstatymo.

Aleksejaus Navalno bendražygis L. Volkovas Vilniuje buvo užpultas kovo mėnesį. Į pranešimą apie Vilniuje užpultą ir sužalotą Rusijos pilietį reagavo gausios policijos pajėgos, buvo iškviesti „Aro“ ir specialiosios paskirties pareigūnai. Svarstoma, kad užpuolimas gali būti susijęs su politine nukentėjusiojo veikla.

Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų