„Seimo pirmininko pavaduotojas R. Žemaitaitis prarado nemažos Seimo narių dalies, be kita ko – ir jo paskyrimą į Seimo pirmininko pavaduotojus rėmusios visos frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pasitikėjimą, vėliai iširo ir jį rėmusi frakcija, ir dėl to jo pareigų ėjimas Seimo vadovybėje apsunkintas“, – rašoma teikime.
Jis penktadienį registruotas Seimo posėdžių sekretoriate. Pareiškimą dėl R. Žemaitaičio atleidimo pasirašė 44 Seimo valdančiųjų atstovai, tarp jų – buvę bendražygiai „tvarkiečiai“.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis žada, jog balsavimas dėl R. Žemaitaičio atstatydinimo tikriausiai bus rengiamas antradienį.
Atstatydinti Seimo vicepirmininką reikia ne mažiau kaip 71 balso. Valdantieji spalio mėnesį nesėkmingai bandė atstatydinti „valstiečius“ palikusį Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.
Pagal Seimo statutą, pasiūlymas atleisti Seimo pareigūną turi būti svarstomas, kai tai motyvuotu raštu pateikia ne mažiau kaip penktadalis Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 29 parlamentarai.
R. Žemaitaitis sako kol kas pats neketinantis pasitraukti iš Seimo vicepirmininko pareigų, nes politinės situacijos nėra apsvarsčiusi partijos taryba, jį į tas pareigas delegavusi.
„Tegu registruoja, mūsų partijos taryba dar nebuvo susirinkusi, nei kongresas, aš laikausi to, kam buvo pritarusi taryba, o jei jie nori, tegu registruoja“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Žemaitaitis, valdančiųjų veiksmus pavadinęs „žaidimais“.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga spalio pabaigoje nutraukė valdančiosios koalicijos sutartį su „Tvarka ir teisingumu“.
Rugsėjį visi Seimo „tvarkiečiai“, išskyrus partijos lyderį R. Žemaitaitį, įkūrė naują frakciją „Lietuvos gerovei“. Didžioji dalis šios frakcijos narių pasitraukė ir iš partijos „Tvarka ir teisingumas“. Ši frakcija su valdančiaisiais pasirašė susitarimą dėl bendro darbo Seime.
Naujausi komentarai