„Ukrainos klausimu prezidentas (Joe Bidenas – BNS) yra optimistiškas, jis teigia, kad reikia padaryti tam tikrų darbų, jog Ukrainos narystė NATO taptų realybe, bet šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos, aš cituoju jį: yra didžiausios Ukrainos rėmėjos ir toliau rems Ukrainą iki pergalės“, – po susitikimo su Joe Bidenu (Džo Baidenu) žurnalistams sakė Lietuvos vadovas.
„Svarbiausia, kad jau šiame NATO viršūnių susitikime mes sugebėtume rasti aiškų kelią, kaip atverti tas atviras NATO duris. Vienas dalykas yra deklaruoti, kad NATO durys yra atviros, kitas dalykas – nurodyti konkretų mechanizmą, kaip praeiti pro tas duris“, – tvirtino jis.
G. Nausėdos teigimu, šiuo metu NATO lyderiai sutaria, kad reikia atsisakyti Ukrainai skirto Narystės veiksmų plano.
Tai yra parengiamasis narystės NATO etapas, kurio metu šaliai kandidatei parengiama individuali nacionalinė pasirengimo būsimai narystei programa.
„Vadinasi, procesas sutrumpėja dvigubai“, – antradienį žurnalistams sakė Lietuvos prezidentas.
Vadinasi, procesas sutrumpėja dvigubai.
Jis taip pat teigė, kad bus vertinama Ukrainos pažanga įgyvendinant reformas – ne tik karines, bet ir dėl teisės, demokratijos viršenybės užtikrinimo.
„Galvoju, kad tikrai šį kartą nueisime bent keliais žingsniais toliau nuo Bukarešto ir net Madrido atverdami aiškią perspektyvą Ukrainai tapti nare, kai tik subręs tinkamos sąlygos. Tikimės, kad tai bus netolimos ateities dalykas“, – tvirtino G. Nausėda, turėdamas anksčiau vykusius NATO viršūnių susitikimus.
Jis sakė su JAV prezidentu aptaręs Vilniuje vykstančio NATO viršūnių susitikimo darbotvarkę.
G. Nausėda: NATO daro pakankamai, kad pasiųstų teigiamą žinią Ukrainai
NATO daro pakankamai, kad pasiųstų nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai pozityvią žinią, sako Lietuvos prezidentas G. Nausėda, atvykęs į Vilniuje antradienį prasidedantį viršūnių susitikimą.
Jis teigė besiviliantis, jog Aljanso lyderiai susitars dėl aiškesnio pakvietimo Ukrainai dėl narystės ir „nekartos senos formuluotės iš Bukarešto viršūnių susitikimo.“
NATO svarsto atleisti Ukrainą nuo Narystės veiksmų plano vykdymo, įkurti NATO-Ukrainos tarybą ir sutarti dėl daugiametės pagalbos Ukrainos kariuomenės programos.
„Visi šie dalykai rodo, kad mes darome pakankamai, jog pasiųstume teigiamą signalą mūsų broliams ir seserims ukrainiečiams ir viliuosi, kad šios žinios, šie sprendimai iš Vilniaus pakels jų kovinę dvasią“, – žurnalistams sakė Lietuvos vadovas.
31 NATO narė vis dar derasi dėl galutinės komunikato formuluotės, kaip spręsti Ukrainos narystės klausimą.
Rytų Europos šalys remia Kyjivo raginimus, kad jam būtų nutiestas aiškus kelias į NATO.
Tačiau didžiosios valstybės – Jungtinės Valstijos ir Vokietija – buvo nelinkusios žengti toliau nei 2008 metais duotas pažadas, kad Ukraina vieną dieną įstos į NATO, nenustatant aiškaus termino.
Ukraina prašymą dėl narystės NATO pateikė pernai rugsėjį, praėjus pusmečiui po plataus masto Rusijos invazijos pradžios.
Naujausi komentarai