„Nemuno aušros“ rinkimų štabų vadovas Robert Puchovič sako, kad tikėjimas R. Žemaitaičiu vienija visus partijos kolegas, tačiau jis pabrėžia – ši partija nėra vieno žmogaus ir kiekvienas jos narys yra svarbus.
„Mes susirinkę iš visos Lietuvos. Yra pas mus ir buvę Seimo nariai, ir dabartiniai Seimo nariai, daug yra vicemerų, tarybos narių, verslo. Visus mus vienija tai, kad visi tiki Remigijumi. Taip, yra partija, bet pradžia buvo nuo Remigijaus“, – sakė R. Puchovič.
„Nemuno aušra nėra tik vienas R. Žemaitaitis – tai ir Agnė Širinskienė, Artūras Skardžius, Raimondas Šukys, buvęs ministras, jei paimtume Žemaitiją, tai ta pati Daiva Žebelienė, Lina Korsakė – žmonės, kuriuos visi pažįsta būtent toje apygardoje“, – aiškino jis.
Pajūrio vienmandatėje apygardoje kandidatuojanti Daiva Petkevičienė tikina, kad partiją pirmiausia vienija požiūris į žmogų. Jos teigimu, būtent ši politinė jėga savo programą formavo įsiklausę į žmonių lūkesčius ir nusiskundimus.
„Mes dirbome Klaipėdoje ir tiesiog ėjome su žmonėm bendrauti. Stovime ir bendraujame su žmonėm, kad išgirstume, kas jiems skauda. (...) Nėra taip, kad mes patys sugalvojame ir darome kažką. Ne – mes klausome, ko žmonėms reikia“, – Eltai kalbėjo D. Petkevičienė.
Mes dirbome Klaipėdoje ir tiesiog ėjome su žmonėm bendrauti.
„Nemuno aušros“ kandidatė Baltijos vienmandatėje apygardoje Lina Šukytė-Korsakė sako, kad jos partija nėra politikos naujokė. Ji aiškina, kad nemaža dalis partijos narių yra seni R. Žemaitaičio bendražygiai.
„Tai ne vienos dienos darbas. Aš esu su Remigijumi nuo „Tvarkos ir teisingumo“ laikų ir mūsų visas pagrindinis Klaipėdos skyrius yra iš ten pat, paskui buvo „Laisvė ir teisingumas“. (...) Mes nesame iš kažkur atėję – mes žingsnis po žingsnio ėjome link Seimo“, – aiškino ji.
Pasak L. Šukytės-Korsakės, tai, kad „Nemuno aušra“ nėra politikos naujokė, įrodo jos rinkėjų bazė – Vakarų Lietuva.
„Tvarkos ir teisingumo“ visada buvo tas pats rinkėjų iš Vakarų regiono poslinkis. (...) Taip pat ir dabar mus palaiko Vakarų regionas ir iš ten mūsų pagrindinis rinkėjas“, – pabrėžė ji.
Partijos narys Darius Požė teigia, kad šiandien Lietuvai reikia naujos politinės jėgos, kuri neleistų politinei sistemai sustabarėti ir „Nemuno aušrą“ jis mato kaip būtent tokią.
„Yra labai ydingas požiūris, kad kiti yra nežinomi, nauji, ir tada kitų negalima įsileisti. Kaip tik reikia, kad ateitų nauji žmonės, su naujomis idėjomis ir šviežia energija. Nes kai tie patys žmonės ilgai užsisėdi vienoje vietoje gaunasi rutina, jie pradeda savų interesų žiūrėti“, – kalbėjo jis.
ELTA primena, kad spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
Antrojo turo metu renkami 63 parlamentarai, kandidatuojantys vienmandatėse apygardose. Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų, du partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai ir vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.
Iš viso vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys – aštuoniose jų nugalėtojas paaiškėjo dar pirmojo turo metu. Tokiu būdu mandatus jau iškovojo pora socialdemokratų, du LLRA-KŠS atstovai, po vietą Seime užsitikrino ir konservatoriai, liberalai, „Nemuno aušra“ bei savarankiškai kandidatavęs Viktoras Fiodorovas.
Likusieji 70 parlamentarų renkami daugiamandatėje apygardoje – rinkėjai dėl jų apsisprendė prieš dvi savaites. Suskaičiavus daugiamandatės rinkimų apygardos rezultatus, socialdemokratų partija surinko daugiausiai palaikymo ir užsitikrino 18 vietų parlamente. Dabartiniai valdantieji konservatoriai liko antri su 17 vietų parlamente, trečioje vietoje – Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ su 14 mandatų. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškovojo 8 Seimo nario mandatus, Liberalų sąjūdis – 7 mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 6. Kitos politinės jėgos neperkopė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.
Naujausi komentarai