Pirmininkaudama Europos Sąjungos (ES) Tarybai, Lietuva neteikė prioriteto didesniam įmonių atskaitingumui užtikrinti ir teisės aktams, kurie skirti užkirsti kelią pinigų plovimui, teigia nevyriausybinė organizacija „Transparency International“.
Tyrimą atlikę organizacijos ES biuro ekspertai pažymėjo, kad svarstant įmonių atskaitingumo direktyvą, atsisakyta įpareigoti ES įmones deklaruoti savo finansines išlaidas šalyse, kuriose jos veikia. Mažai pažangos padaryta svarstant Viešųjų pirkimų paketą bei ketvirtąją kovos su pinigų plovimu direktyvą, teigiama pranešime spaudai.
„Ypač svarbu užtikrinti, kad ES veikiančios įmonės dirbtų skaidriai, deklaruotų savo savininkus ir finansines išlaidas bet kurioje šalyje. Svarstant šiuos klausimus ES valstybės neįgyvendino duotų pažadų”, - pranešime teigė „Transparency International“ ES biuro vadovas Carlas Dolanas (Karlas Dolanas).
Lietuva teigiamai įvertinta dėl to, kad skyrė daug dėmesio Europos politinių partijų finansavimui, Europos prokuratūros įkūrimui ir asociacijos bei prekybos sutartims su Rytų partnerystės šalimis.
Be to, Lietuvos pirmininkavimo metu taikytas atskaitingumo apie vykusius renginius standartas gali būti geras atvirumo pavyzdys visam viešajam sektoriui, teigia „Transparency International“. Studijoje už šios informacijos prieinamumą Lietuva buvo įvertinta aukščiausiu balu.
Lietuva buvo pirmoji vertinta valstybė. Remiantis tais pačiais kriterijais bus vertinami ir Graikijos, Latvijos, Italijos pirmininkavimai ES Tarybai.
Naujausi komentarai