A. Kubilius pirmiausia papasakojo, koks sprendimas buvo priimtas Europos Parlamente vasario 15 d.
„Parlamentas patvirtino finansinės paramos paketą Ukrainai – 1 mlrd. 200 mln. eurų paramą. Toks yra vienas iš reikšmingų Europos Sąjungos žingsnių. Suprantant, kad pavojai ir Rusijos spaudimas Ukrainai gali tęstis ilgai, galvojama, kaip prisidėti prie to, kad Ukraina būtų pajėgi ir stipri, kad Kremliui nebekiltų noras jos gąsdinti“, – aiškino A. Kubilius.
Visas reportažas – LNK
Esą Rusijai atsaką Europos Sąjunga davė jau seniau – gruodžio mėnesį.
„Kai tik prasidėjo Rusijos spaudimas ir kariuomenės telkimas, Europos Parlamentas jau tada priėmė išsamią rezoliuciją, kurioje patvirtino tai, ką kitos Europos Sąjungos institucijos jau buvo pradėjusios tartis, – kokios sankcijos turėtų būti pritaikytos Rusijai, jeigu Kremlius sugalvotų įgyvendinti tą karinę invaziją. Kalbama apie pačias griežčiausias sankcijas – ir SWIFT, ir naftos, bei dujų nepirkimą, ir „Nord Stream 2“ uždarymą visiškai“, – sakė A. Kubilius.
Esą už atsaką Rusijai atsakingas ir Europos Parlamentas, ir Europos Vadovų Taryba.
Mes V. Putino žodžiais negalime tikėti, mes galime patikėti tik realiais darbais.
„Yra tam tikra bendrystė. Europos Vadovų Taryba visada įsiklauso ir į Europos Parlamento nuomonę. Dėl sankcijų paketo, koks būtų pritaikytas Rusijai, jeigu prasidėtų karinė invazija, jau yra sutarta, tas paketas jau yra patvirtintas. Vienintelis dalykas, ką galima pridurti, kad tuo atveju, jei V. Putinas patvirtintų vadinamąją Donecko ir Luhansko nepriklausomybę, sankcijos turėtų būti pritaikytos už šių teritorijų aneksiją, nelaukiant net papildomų karinių dalinių įvedimo“, – teigė europarlamentaras.
Jis pabrėžė, kad Rusijos agresyvi politika nesibaigs greitai.
„Galėčiau pakartoti Ukrainos ministro D. Kulebos pasakytus žodžius. Jis pasakė labai aiškiai: mes V. Putino žodžiais negalime tikėti, mes galime patikėti tik realiais darbais. Turime būti realistai, kad šitas Ukrainos spaudimas, kokį matome dabar, organizuotas V. Putino rankomis, greitai nesibaigs. Tam turime būti pasiruošę, tam turi būti pasiruošusi Ukraina, Europos Sąjunga, kad padėtų Ukrainai atlaikyti štai tokį spaudimą“, – tvirtino A. Kubilius.
Naujausi komentarai