Pereiti į pagrindinį turinį

G. Nausėda Suvalkų koridoriuje: Lenkijos ir Lietuvos vienybė yra bloga žinia agresoriui

2022-07-07 13:26

Lenkijos ir Lietuvos vienybė bei pastangos stiprinti saugumą yra bloga žinia agresoriui, sako Suvalkų koridoriuje kartu su Lenkijos vadovu ketvirtadienį apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis pabrėžė, kad Lietuva ir Lenkija didina krašto apsaugos finansavimą, skirdamos tam dėmesį „aukščiausiu politiniu lygiu“.

„Galbūt mūsų nedraugai arba tos valstybės, kurios žvelgia į mus agresoriaus akimis, sulauks blogos naujienos: šiandien jos mato mūsų vienybę, šiandien jos mato mūsų pasirengimą skirti maksimalų dėmesį mūsų gynybai, ir tai yra blogoji žinia jiems. Geroji žinia – mūsų žmonėms, kurie rūpinasi mūsų valstybių saugumu“, – kalbėjo G. Nausėda per bendrą pasisakymą su Lenkijos kolega Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda).

Abiejų šalių vadovai ketvirtadienį iš pradžių lankėsi daugiašalėje Šiaurės Rytų divizijos mobiliojoje vadavietėje Lenkijoje, vėliau išvyko į Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalioną Marijampolėje, Lietuvoje.

G. Nausėda teigė, kad šis apsilankymas Suvalkų koridoriuje, jau kurį laiką vadinamame silpnąja NATO bei regiono šalių saugumo grandimi, nėra atsitiktinis.

R. Dačkaus / Prezidentūros nuotr.

„Tiek šioje sienos pusėje, tiek Lietuvos pusėje žmonės svarsto ir kelia klausimus, ar mes pakankamai esame apgynę kiekvieną žemės lopinėlį. Visi puikiai suprantame, kad būtent čia yra tam tikra pažeidžiama vieta, kur pirmiausiai gali būti nukreiptas agresoriaus žvilgsnis“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Štai kodėl, manau, jog labai svarbu, kad mūsų veiksmai, mūsų planai labai gerai atlieptų saugumo situaciją ir būtų skirta dar daugiau dėmesio, pajėgumų, dar daugiau planų, pratybų, kad nekiltų nė menkiausio klausimo, kad šis žemės lopinėlis yra saugus“, – pabrėžė Lietuvos vadovas.

Visi puikiai suprantame, kad būtent čia yra tam tikra pažeidžiama vieta, kur pirmiausiai gali būti nukreiptas agresoriaus žvilgsnis.

„Šiandien galime konstatuoti, kad mūsų saugumu rūpinamasi ir NATO lygiu, tačiau svarbiausia, kad mūsų valstybės yra pasirengusios investuoti pakankamai lėšų didindamos savo saugumą“, – tvirtino jis.

Savo ruožtu A. Duda pabrėžė, kad vizitas skirtas išsklaidyti gyventojų ir tarptautinės žiniasklaidos keliamas abejones dėl Suvalkų koridoriaus saugumo.

„Mes abu su ponu Lietuvos Respublikos prezidentu ryžomės atvažiuoti į šį ruožą ir pademonstruoti, kad ši vieta yra saugi“, – kalbėjo A. Duda.

Jis akcentavo, kad ruožo saugumą užtikrina Lietuvos, Lenkijos ir NATO pajėgos.

„Bataliono lygio karinės pajėgos, veikiančios ir mūsų, ir kaimyno pusėje, duoda mums garantiją, jos gali būti didinamos kiekvienu momentu nuo 30 tūkst. pajėgų iki 300 tūkstančių“, – pabrėžė Lenkijos prezidentas.

Anot jo, Lietuva ir Lenkija „stengiasi daryti viską, kad gynybos formatas būtų sustiprintas“, įgyvendinami per Madrido viršūnių susitikimą` priimti sprendimai.

G. Nausėda akcentavo, kad Madride priimta „daug istorinių sprendimų“ siekiant užtikrinti rytinio NATO sparno saugumą, įskaitant planus, jog Lietuvoje „Vokietijos pajėgų buvimas galėtų būti padidintas iki brigados lygio“.

„Tai pirmiausia priešakinės gynybos principas, kuris mums leidžia tikėtis ne tik daugiau dėmesio, bet ir daugiau karinės, kovinės galios čia, mūsų žemėje, Lenkijos ir Lietuvos žemėje. Ir aš tikrai džiaugiuosi, kad NATO išnaudojo tą istorinę galimybę atkreipti dėmesį į kylančias rizikas ir labai greitai, ryžtingai į jas reaguoti“, – akcentavo jis.

Prezidentas sakė, kad šiuo metu tęsiamos diskusijos dėl būtinų Lenkijos ir Lietuvos investicijų siekiant didinti regiono saugumą.

„Turime stiprinti dvišalį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, nes bet koks atsakas pirmiausia prasidėtų nuo mūsų pačių pademonstruoto ryžto veikti kartu. Turime parodyti, kad Suvalkų koridorius ne skiria, o sujungia mūsų tautas bendram veikimui vardan mūsų visų saugumo ir laisvės“, – pabrėžė Lietuvos prezidentas.

Suvalkų koridoriumi vadinamas maždaug 100 kilometrų pločio Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožas, kuris iš Vakarų ribojasi su Rusijos Karaliaučiaus kraštu, o iš Rytų – su Baltarusija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra